Daniel Craig dostane v novém Bondovi k ruce pana Q!

27.11.2011

James Bond se bude moci v novém snímku Skyfall spolehnout na "udělátka" od hračičkáře Q! Zatímco Daniel Craig (43) měl od počátku roli jistou, postava pana Q byla velkou neznámou. Teď víme, že se oblíbené role vynálezce Q zhostí britský herec Ben Whishaw (31).

Ben Whishaw
Zdroj: Hollywood Classic Entertainment

Daniel Craig (43), který hraje již potřetí titulní roli agenta 007, dostane k ruce zdatného pomocníka! Po deseti letech se do bondovek vrací postava vynálezce Q, který Jamesi Bondovi vždycky navrhoval různé zbraně i udělátka a často agenta 007 káral za to, že jeho hračky nevracel v pořádku. Oproti předchozím filmům to nebude žádný dědula, ale bude naopak výrazně mladší než jeho klient.

Šéfa výzbrojního oddělení MI6 si zahraje Ben Whishaw (31), který se proslavil v seriálu Criminal Justice, rolí zabijáka ve velkofilmu Parfém: příběh vraha, či v netradiční dylanovské bioghrafii I'm Not There. Britský herec byl jedním z umělců, o kterých bylo známo, že se v novém filmu objeví, ale nebylo jasné, v jaké roli.

Parfém - příběh vraha!

 

Postava "vědátora" pana Q se objevila hned v první bondovce Dr. No z roku 1962 pod jménem Major Boothroyd a tehdy si zahrál Peter Burton. Monopol na tuto roli měl však velšský herec Desmond Llewelyn, který ji hrál až do bondovky Jeden svět nestačí z roku 1999, kdy krátce po natáčení tragicky zahynul při autonehodě.

Čtěte také

Zatím naposledy se Q objevil ve snímku Dnes neumírej z roku 2002, kde si ho s grácií zahrál slavný komik a člen legendárních Monty Pythonů John Cleese. Ve filmech Casino Royale (2006) a Quantum of Solace (2008), v nichž Jamese Bonda ztvárnil Daniel Craig, populární vynálezce zatím nefiguroval. 

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Ben Whishaw, Daniel Craig

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, agent 007, britské celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, britští režiséři, britští herci, james bond, Daniel Craig foto, Daniel Craig photo, James Bond film, James Bond movie, Sam Mendes film, Sam Mendes režie, Sam Mendes foto, Sam Mendes james bond, james bond filmy, Daniel Craig bond, Daniel Craig james bond, Daniel Craig film, Daniel Craig role, Quantum of Solace video, Quantum of Solace trailer, Ben Whishaw foto, Ben Whishaw fotky, Ben Whishaw pan Q
TOPlist