Dan Svátek natáčí televizní film podle scénáře Josef Klímy!

20.11.2013

Tento týden padla první klapka třídílného snímku České televize s názvem Reportéři a ti druzí! Minisérie bude vyprávět emotivně silné příběhy hrdinů, jejichž soukromí a profese se spojují v jeden těžko oddělitelný celek, a podobné to je i s jejich mezilidskými vztahy.

Dan Svátek
Zdroj: Česká televize

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který hulí jak fabrika, počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré kraksně, žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení.

Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je prý opravdu čistě náhodná ...

Josef Klíma
Zdroj: ShowBiz.cz

Režie třídílného snímku se chopil Dan Svátek (Ztracení, Blízko nebe a Hodinu nevíš ...), který podle ČT prokázal letošní nominací svého filmu Occamova břitva na festivalu v Monte Carlu, že je jedním z velkých nastupujících talentů. 

V dalších rolích se diváci mohou těšit na Jana Plouhara jako fotoreportéra, Václava Jiráčka jako kariéristického šéfa vydavatelství nebo Tomáše Töpfera v roli rozvážného šéfredaktora. V dalších rolích se objeví Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Dana Batulková, Martin Finger, Hynek Čermák, Jan Novotný a další.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Josef Klíma, Dan Svátek

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, čeští režiséři, režiséři, české seriály, čeští scénáristé, scénáristé, josef klíma fotky, televizní seriály, Josef Klíma foto, televizní filmy, Dan Svátek foto, Dan Svátek fotky, Dan Svátek režie, Dan Svátek natáčení filmu, Dan Svátek natáčení seriálu, Dan Svátek Reportéři a ti druzí, Josef Klíma scénář, Josef Klíma Reportéři a ti druzí
TOPlist