Dámské hodinky, které zazářily na stříbrném plátně

01.11.2020

Chtěla byste se blýsknout nevšedními hodinkami? Inspirujte se těmi, které na svém zápěstí nosí hlavní hrdinky hollywoodských trháků! Vybrali jsme pro vás troje dámské hodinky, které to dotáhly až na stříbrné plátno.

Hodinky ve filmu

Věnovala jste někdy při sledování filmu svou pozornost hodinkám, které zdobí zápěstí hlavních protagonistů? Ačkoliv hodinky ve filmech cílí spíše na pánské publikum, které se snaží oslnit množstvím dechberoucích funkcí, ani na dámské osazenstvo se zcela nezapomíná. Pojďte se podívat, které dámské hodinky zazářily na stříbrném plátně.

Hodinky, které zachránily Ripleyovou

Dámské hodinky značky Seiko nosila na ruce astronautka Ellen Ripleyová v legendárním filmu Vetřelci. Hodinky na jejím zápěstí odpočítávaly posledních 15 minut, během kterých se ona a holčička Newt potřebovaly dostat do bezpečné vzdálenosti od jaderného výbuchu.

Na designu proslulých hodinek nesoucích označení Seiko 7A28-7000 se podílel italský designér Giorgetto Giugiaro. Ten je zodpovědný mimo jiné za atypické umístění tlačítek chronografu na přidaném ovládacím bloku na pravé straně hodinek.

Sandra Bullock a dokonalý plán loupeže

Film Debbie a její parťačky (v originálu Ocean’s 8) připomíná dámskou verzi Dannyho  parťáků. Hlavní hrdinka v podání Sandry Bullock nosí hodinky Hamilton Jazzmaster s ukazatelem dne v týdnu a data. Jedná se sice o model v pánském stylu se 40mm pouzdrem a koženým řemínkem, pro plánování loupeže je ale jako stvořený.

Ventura – tradiční výbava agentů

Hodinky Ventura s atypickým tvarem se představily v roce 1997 ve filmu Muži v černém, kde se staly ikonickým doplňkem ústřední dvojice. Jelikož byly součástí výbavy každého agenta, mihly se ve všech pokračováních dosud čtyřdílné série a na zápěstí je samozřejmě nosily i ženské agentky.

 Vůbec poprvé se ale hodinky s trojúhelníkovým pouzdrem objevily už v roce 1961 ve filmu Blue Hawaii, a to na zápěstí samotného krále rock’n’rollu. Elvis Presley si jejich futuristický vzhled oblíbil natolik, že se dokonce stal ambasadorem značky a tváří Ventury.

 Zatoužila jste po hodinkách, díky kterým vás ve společnosti nikdo nepřehlédne? Vyberte si z nepřeberného množství dámských hodinek na Heurece, kde vám rozhodování usnadní uživatelské recenze.

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist