Čtyři slunce: Bohdan Sláma hledá štěstí na maloměstě!

05.03.2012

Český film vstupuje do kin se zamýšleníhodným podtitulem - Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů.

slunce
Foto: Falcon

Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) s partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovává dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna, který kamarádí s punkáčem Jerrym (Jiří Mádl).

Jana prožívá krizi v manželství, která vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel (Karel Roden).

"Miláček" zahraničních festivalů Bohdan Sláma (44) natočil svůj čtvrtý celovečerní snímek opět za účasti svých dvorních herců a tentokrát dal filmu takřka symbolický název Čtyři slunce. Trojnásobný držitel Českého lva za režii a scénář k filmu Štěstí a za scénář k filmu Venkovský učitel patří podle mnoha filmových odborníků mezi naše "nejartovější" režiséry, což dokázal už prvním snímkem Divoké včely.

Není tedy divu, že Čtyři slunce byly vybrány jako vůbec první český film do soutěže Sundance Film Festivalu, kde si v lednu 2012 odbyly světovou premiéru v soutěžní sekci celovečerních hraných filmů World Cinema Dramatic Competition. Snímek sice nezískal žádnou cenu, ale i tak to byl pro český film slušný úspěch.

Podle prvních reakcí diváků a kritiky jsou Čtyři slunce opět klasickým filmem Bohdana Slámy, který si na každém svém díle dává záležet, což je ve výsledku vždy znát. Precizní kamera, výtečné herecké výkony i propracovaný scénář - to jsou hlavní atributy jeho filmů. Těžko pak režisérovi vyčítat, že se ve svých dílech zaměřuje na lidi bez ambicí či dlících spíše na okraji společnosti ... To je prostě jeho svět.

Česká tragikomedie Čtyři slunce má v českých kinech premiéru 8. března 2012.

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Zuzana Kronerová, Anna Geislerová, Jiří Mádl, Karel Roden, Klára Melíšková, Jaroslav Plesl, Bohdan Sláma, Igor Chmela, Klára Trojanová-Pollertová, Jana Plodková

Filmy:
Čtyři slunce

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Bohdan Sláma film, Bohdan Sláma režie, Bohdan Sláma Čtyři slunce, Čtyři slunce trailer, Čtyři slunce film, Čtyři slunce ukázka, Čtyři slunce foto, Čtyři slunce fotky, Čtyři slunce video, Čtyři slunce premiéra
TOPlist