ČT natáčí seriál ze soudního prostředí Život a doba soudce A. K.!

27.09.2013

Režiséry nového třináctidílného cyklu jsou oceňovaní čeští tvůrci a nositelé Českého lva Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. V hlavních rolích seriálu Život a doba soduce A. K. se objeví David Švehlík, Daniela Kolářová a Jiří Bartoška. Autorem scénáře je Zdeněk Zapletal.

zivot
David Švehlík
Foto: Český televize

„Je jen málo profesí, které jsou denně silněji konfrontovány s rozporuplností lidské povahy. Navíc, soudci svým rozhodováním každý den mění osudy mnoha lidí a hluboce zasahují do jejich životů. Naším cílem je natočit velký televizní román, který diváky nebude uklidňovat typickými seriálovými klišé,“ přibližuje koncept projektu jeho kreativní producent Jan Lekeš.

Třináctidílný seriál s epizodickou strukturou se bude v každém díle věnovat vždy jednomu případu v soudní síni. Vybrané soudní spory tak zmapují například konflikt mezi umělkyní a bulvárem, spor o práva na dítě nebo řešení pokusu o násilné vystěhování nájemníka.

Druhou linii Života a doby soudce A. K. tvoří sama postava soudce (David Švehlík), introvertního a empatického čtyřicátníka, který je ovšem pronásledován svými osobními traumaty. Jeho případy jej hluboce ovlivňují, přičemž neustále bojuje s výzvou dostát rodinné tradici. Jeho otec (Jiří Bartoška) je totiž také soudce a matka (Daniela Kolářová) advokátka.

Realita současného života je pak před soudem konfrontována nejen s „objektivní pravdou zákona“, ale i subjektivním pohledem soudce. Seriál Život a doba soudce A. K. by podle plánů měl posunout dramatickou tvorbu ČT opět blíž ke standardům světové seriálové produkce.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
David Švehlík, Bohdan Sláma, Radim Špaček, Robert Sedlácek

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české herečky, herci, Česká Televize, youtube video, youtube com, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, české seriály, televizní seriály, Život a doba soudce A. K. seriál, Život a doba soudce A. K. natáčení, Život a doba soudce A. K. ČT
TOPlist