Cosmopolis: Robert Pattinson v road movie odnikud nikam!

07.08.2012

Britský idol hraje hlavní roli ve filmu, který je jedním z největších zklamání tohoto roku! Koprodukční snímek Cosmopolis, který letos neúspěšně soutěžil na filmovém festivalu v Cannes, natočil kanadský režisér David Cronenberg.

cosmo
Foto: Hollywood Classic Entertainment

Město New York, blízká budoucnost. Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Streetu. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium.

Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci.

Film natočil na motivy stejnojmenné novely "Cosmopolis" spisovatele Dona Dellila slavný kanadský režisér David Cronenberg (69), který se proslavil filmy jako Shivers, Scanners, Moucha, Mrtvá zóna, Nahý oběd, eXistenZ, Dějiny násilí, Východní přísliby nebo Nebezpečná metoda.

Jeho poslední film Cosmopolis není zrovna diváckým zážitkem a také kritici se shodli, že tato "alegorie na ekonomickou krizi" je vlastně jen dvouhodinovým záznamem snůšky pseudofilozofických keců, které nedávají smysl. Minirecenze filmu zde!

Kanadsko-francouzsko-portugalsko-italské drama Cosmopolis je v českých kinech k vidění od 9. srpna 2012.

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Robert Pattinson, Emily Hampshire, David Cronenberg, Kevin Durand, Samantha Morton, Juliette Binoche, Paul Giamatti

Filmy:
Cosmopolis

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, kanadské celebrity, zahraniční režiséři, režiséři, britští herci, francouzské herečky, francouzské filmy, kanadští režiséři, koprodukční filmy, evropské filmy, kanadské filmy, David Cronenberg režie, David Cronenberg film, Robert Pattinson film, Cosmopolis foto, Cosmopolis fotky, Cosmopolis trailer, Robert Pattinson Cosmopolis, Cosmopolis video, Cosmopolis premiéra, Cosmopolis ukázka, Cosmopolis film, Cosmopolis recenze, Cosmopolis thriller, David Cronenberg Cosmopolis, americké herci
TOPlist