Cosi je ve vzduchu: Příběh salónních revolucionářů!

10.10.2013

Snímek divákům přináší výstižný portrét francouzské mladé scény 70. let, jenž je plná politiky, umění a sexu. Francouzské drama Cosi je ve vzduchu, který mělo premiéru na festivalu v Benátkách, natočil slavný francouzský tvůrce Olivier Assayas.

cosi
Foto: Film Europe

Paříž na začátku 70. let. Gilles, mladý vysokoškolský student, je zcela pohlcen politickou a tvůrčí vřavou tehdejší doby. Stejně jako jeho přátelé, i on se zmítá mezi svým radikálním postojem a osobními ambicemi.

Skrze romantická setkání a umělecké objevy se Gilles a jeho přátelé dostanou do Itálie a následně do Londýna. Další, co na ně však čeká, je nelehká volba. Tito mladí nadšenci se budou muset konečně rozhodnout, kde je jejich místo.

Uznávaný francouzský filmový tvůrce Olivier Assayas (58), který je miláčkem tamní kritiky, natočil volné pokračování svého snímku Chladné vody (1994), kdy se opět noří do stále neznámých a fascinujících hlubin Francie 70. let.

Snímek Apres mai byl uveden v soutěži na filmovém festivalu v Benátkách, kde vynesl režisérovi dvě prestižní ocenění – Fondazione Mimmo Rotella Award a Golden Osella pro nejlepší scénář, a na filmovém festivalu v Chicagu byl film nominován na cenu Gold Hugo.

Je pochopitelné, že to není snímek určený pro široké vrstvy, ale spíše pro artově naladěné publikum. A podle toho je potřeba k němu také přistupovat ...

Francouzské drama Cosi je ve vzduchu/Après mai má ve vybraných českých kinech premiéru 10. října 2013.

Celebrity:
Olivier Assayas

Filmy:
Après mai

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzský film, francouzské filmy, Olivier Assayas film, Olivier Assayas režie, Olivier Assayas Aprés mai, Clément Métayer, Lola Créton, Felix Armand, Carole Combes, India Menuez, Hugo Conzelmann, Mathias Renou, Léa Rougeron, Dolores Chaplin
TOPlist