Co kdybychom žili společně? - komedie o hipísáckých důchodcích!

04.12.2012

Francouzsko-německý film je zábavnou hříčkou na téma život ve stáří! V koprodukční komedii Co kdybychom žili společně? si zahrály velké herecké hvězdy starší generace!

co
Foto: CinemArt

Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne jsou nerozlučnými přáteli více než čtyřicet let. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru je přízrak domova důchodců, vzepřou se a rozhodnou se žít společně.

Nápad je to přinejmenším bláznivý. Avšak i přesto, že občasné neshody probouzí staré a zasuté vzpomínky, začíná se tu nádherné dobrodružství – společný život v komunitě. V sedmdesáti pěti letech!

Film natočil jako svůj celovečerní debut francouzský režisér Stéphane Robelin, který do hlavních rolí obsadil kdysi velké hvězdy. Ústřední pětici čiperných důchodců, kteří se na stará kolena stali hipísáky, zahráli Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Claude Rich, Pierre Richard a Guy Bedos.

Diváci i kritici na snímku oceňují nejen herecké výkony všech zúčastněných, ale také duchaplné (takřka černohumorné!) dialogy, které se obejdou bez sentimentálních slziček a laciného moralizování a naříkání nad stářím.

Francouzsko-německá komedie Co kdybychom žili společně?/Et si on vivait tous ensemble?/Und wenn wir alle zusammenziehen? je v českých kinech k vidění od 29. listopadu 2012.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daniel Brühl, Claude Rich, Pierre Richard, Jane Fonda, Geraldine Chaplin

Filmy:
Co kdybychom žili společně?

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, německé celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, zahraniční režiséři, režiséři, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzské filmy, němečtí herci, evropské filmy, německé filmy, Co kdybychom žili společně? foto, Co kdybychom žili společně? fotky, Co kdybychom žili společně? film, Co kdybychom žili společně? komedie, Co kdybychom žili společně? video, Co kdybychom žili společně? trailer, Co kdybychom žili společně? premiéra, Co kdybychom žili společně? ukázka, Stéphane Robelin režie, Stéphane Robelin film, Stéphane Robelin komedie
TOPlist