Členové legendární kapely The Doors vystoupí v Praze!

13.07.2011

Do hlavního města zavítají klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger se svými spoluhráči! Někdejší členové americké kapely The Doors vystoupí ve středu večer v Kulturním centru Vltavská.


Ray Manzarek
Foto: wikipedia.org

Ray Manzarek a Robby Krieger se do Prahy vracejí na den přesně od své loňské premiéry před českým publikem. Na setkání nazvaném Trutnov in Prague dále zahrají kapely Půlnoc a Psí vojáci a sestavu účinkujících doplní třicetičlenný dětský sbor Svatý pluk a akustická kapela Marta & Rasputin Band.

Koncert pořádají organizátoři jedné z největších domácích rockových přehlídek - Open Air Festival Trutnov, a má jít o speciální odbočku festivalu "pro undergroundové spiklence" v Praze. Moderátory večera budou někdejší disidenti - František "Čuňas" Stárek a básník Ivan Martin Jirous.Kapela The Doors vznikla v roce 1965 v Los Angeles a jejich frontman Jim Morrison patřil svého času k nejslavnějším hudebním ikonám. Po své předčasné smrti v roce 1971, kdy jej našla mrtvého ve vaně jeho přítelkyně, se z něj stala doslova legenda.

Po jeho smrti zbylá trojice s bubeníkem Johnem Densmorem koncertovala ještě dva roky, pak se kapela rozpadla. Manzarek a Krieger začali znovu společně vystupovat v roce 2002.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robby Krieger, Ray Manzarek, Jim Morrison

Interpreti:
psí vojáci, Půlnoc

Kategorie:
Hudba, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, američtí muzikanti, zahraniční muzikanti, The Doors, The Doors video, The Doors videoklip, The Doors hudba, The Doors music, The Doors koncert, kapela The Doors, The Doors vystoupení, The Doors Praha, The Doors Prague, Rya Manzarek, Ray Manzarek Praha, Robby Krieger Praha, Ivan Martin Jirous, František Stárek, Svatý pluk, Marta & Rasputin Band, Trutnov in Prague
TOPlist