Chystá se obchod roku? Netflix možná skončí pod křídly Applu!

05.01.2018

Z nového roku jsme zatím ukrojili pouhých pár dní a už to vypadá, že showbyznys zažije v roce 2018 jednu z největších fůzí v dějinách. Pokud se totiž na sklonku roku žhavě diskutovalo o nákupu 21st Century Fox studiem Disney, pak posledních dnů nikdo nemluví o ničem jiném, než o další expanzi Applu.

 

Populární streamovací služba Netflix by v brzké době možná mohla změnit majitele.

Netflix na prodej, cenovka nehraje prim

Proč zrovna Apple a Netflix? Tato dvojka dává smysl. Apple by rád rozšířil své pole působnosti i na filmový a streamovací trh. O koupi Netflixu se zase spekulovalo již v minulosti v souvislosti s výše zmíněným Disney. A přiznejme si to otevřeně, hráčů, kteří by si podobný trejd mohli dovolit, zase tolik není. Cena prý navíc u Netflixu nehraje hlavní roli, důležitá je prý i vize nákupčího, na čemž ostatně zkrachovala i jednání s Disney. Těžko byste hledali firmu s dostatečným kapitálem a větší vizionářskou pověstí, než je právě Apple.

 

Netflix má na svědomí například divácký hit House of Cards.

Proč teď?

Důvod, proč analytici očekávají tento obchod, je jednoduchý. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa totiž přišla s opatřením, které má dostat peníze velkých společností ze zámoří zpět do USA. A Apple má v zahraničí přes 252 miliard dollarů, se kterými nemůže příliš nakládat. Ta rovnice zahrnující nákup Netflixu začíná vypadat reálně.

Donald Trump

Za všechno jako obvykle může Donald Trump!:-)

Co na to Apple?

K obchodu, jehož pravděpodobnost uskutečnění nyní analytici odhadují na 40 %, je však stále ještě dost daleko. Záležet bude mimo jiné i na plánech Applu jak naložit s takovou akvizicí. Začlenil by Netflix do infrastruktury již fungujícího iTunes, nebo by obě služby nechal běžet na individuálních platformách? A co na to uživatelé Netflixu? Uvidíme, jestli letošek přinese odpovědi na tyto otázky.

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriály, slavné seriály, Apple, Netflix, Netlix seriály, seriálová produkce, Apple akvizice, obchod roku
TOPlist