Česká televize uvede seriál "Beverly Hills po česku"!

28.04.2011

Nový seriál z produkce České televize nazvaný 4teens má být odpovědí na teenagerovské americké seriály! Sedmidílná série bude vysílána od 13. května každý pátek.


Foto: Česká televize

Jeho mladí hrdinové - čerství gymnazisté - v něm prožívají první lásky, procházejí rebelským obdobím, uzavírají přátelství na celý život a společně vydávají studentský časopis s komiksy od tajemného autora, který vtipně komentuje dění okolo nich. Každý ze sedmi dílů se bude věnovat jednomu z jeho mladých protagonistů.

První díl pojednává o skejťačce, která má kvůli svému koníčku potíže s matkou i ve škole. V dalších částech se pak seriál zaměří také na třídní krasavici zápasící s anorexií a na konfliktní vztah mulata se skinheady. Česká televize tedy bude tepat nešvary současné doby, ale jak sami tvůrci upozorňují, prý tak budou činit bez "moralizování".Mladými hrdiny přicházejícími do prvního ročníku střední školy, kteří musí zapadnout do nového prostředí a mají problémy se spolužáky, rodiči a kantory, připomíná 4teens populární americký seriál Beverly Hills 90210.

Tvůrci se ovšem na rozdíl od něj snažili vše vyprávět z pohledu teenagerů, a tak jejich rodiče a učitelé se objevují jen v okrajových rolích. Scénář se prý co nejvíce snažil přiblížit realitě života současné mládeže.


Foto: Česká televize

Diváci se ve 4teens seznámí s počítačovým nadšencem Milanem, anarchistkou Kamilou, ctižádostivou Dájou, bohémským Jirkou, pohodářem Amosem, skinem Petrem, milovnicí jízdy na skateboardu Míšou a konečně začínající modelkou Patricií.

I když to zpočátku vypadá, že různé charaktery nemohou nikdy najít společnou řeč, protože anonymní chatování, počítačové hry a virtuální realita jsou pro některé důležitější než skutečné kamarádství, postupem času je spojí společné prožitky a často i náhoda do jedné party.


Foto: Česká televize

Důležitou úlohu v ději mají samozřejmě i jejich kamarádi, rodiče a především učitelé, které hrají známí herci jako například Miroslav Táborský, Ester Kočičková, Naďa Konvalinková, Pavel Zedníček nebo Miroslav Etzler.

Spojujícím článkem se záhy stane i studentský časopis 4teens, v němž se seriáloví hrdinové budou proměňovat v komiksové postavy. Právě komiksy zasílané do reakce neznámým autorem pod přezdívkou Ghhost vyvolávají největší pozornost studentů i profesorů. Odhalují totiž nepravosti, které se ve škole i mimo ni dějí.

První díl sedmidílné série odvysílá veřejnoprávní televize na programu ČT1 13. května ve 20:00 hodin.

Fandím
45 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Tomáš Polák, Ibrahim Maiga, Naďa Konvalinková, Albert Černý, Ondřej Malý, Pavel Zedníček, Pavel Jandourek, Lucie Šteflová, Richard Zevel, Norbert Lichý, Lucie Vondráčková, Jiří Dvořák, Zdeňka Žádníková-Volencová, Zuzana Slavíková, Ester Kočičková, Adriana Neubauerová, Miroslav Etzler, Predrag Bjelac, David Suchařípa, Ondřej Pavelka, Miroslav Táborský, Tomáš Váhala, Adam Rek, Karel Dobry

Filmy:
Beverly Hills 90210, Beverly Hills 90210, 4teens

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, herečky, české herečky, herci, Česká Televize, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, české seriály, televizní seriál, televizní seriály, Ondřej Havel, 4teens video, 4teens seriál, 4teens series, 4teens Česká televize, 4teens vysílání, 4teens český seriál, 4teens gamnázium, 4teens nový seriál, Jana Janěková, Anna Cónová, Tereza Beranová, Dagmar Křížová, Anastázie Klemensová, Anežka Michalová, Hoang Thi Bich Lien, Michal Sedláček, Michal Šášinka
TOPlist