Česká televize odvysílá moderní verzi příběhů o slavném detektivovi!

07.04.2011

Česká televize uvede sérii tří filmů o Sherlocku Holmesovi, jehož děj se odehrává v současném Londýně! Snímky o slavném detektivovi a trochu natvrdlém společníkovi doktoru Watsonovi vznikly pod patronací britské televizní stanice BBC.


Sherlock Holmes a jeho Watson!
Foto: British Broadcasting Corporation (BBC)

Literární předloha od Sira Arthura Conana Doylea, která byla napsána už před více než sto lety, doznala v nejnovějším filmovém zpracování mnoha změn. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) už nenosí charakteristický kostým, nekouří lulku a nejezdí drožkou, ale spíše vysedává u počítače, umí zacházet s mobilem a k přepravě používá taxi.

I přes moderní dobu mu však stále zůstal jeho typický suchý britský humor a umění dedukce a navíc se kolem něj pořád vrší nějaké mrtvoly ... Jeho přítel, vysloužilý vojenský lékař Watson (Martin Freeman), se právě navrátil z války v Afghánistánu a dokonce má svůj blog na internetu.V české verzi propůjčil slavnému detektivovi hlas Vojtěch Dyk, jeho přítel Watson bude mluvit ústy Davida Švehlíka. Ve vedlejších rolích "uslyšíme" Filipa Blažka jako inspektora Lestradea, Libuši Švormovou jako bytnou hlavních hrdinů a další známé herce.

Úvodní díl nazvaný Studie v růžové odvysílá ČT v sobotu večer 9. dubna na programu ČT1. Další dva díly Slepý bankéř a Velká hra pak diváci uvidí ve stejném čase, vždy o týden později.

BBC hodlá na podzim 2011 a na jaře 2012 natočit dalších šest dílů holmesovských příběhů. Česká televize má pochopitelně zájem na tom, aby v budoucnu všechny díly diváci viděli právě na jejích obrazovkách.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, David Švehlík

Filmy:
Sherlock Holmes: Znamení čtyř, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi, Sherlock

Kategorie:
Televize, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, britské celebrity, herci, Česká Televize, zahraniční herci, londýn, youtube video, youtube com, čeští herci, britští herci, britské seriály, BBC, televizní seriály, zahraniční seriály, Sherlock seriál, Sherlock series, Sherlock BBC, Sherlock Česká televize, Sherlock vysílání, Sherlock detektiv, dr. Watson, britské minisérie, dabing, český dabing, Sherlock video, Sherlock trailer, Benedict Cumberbatch photo, Martin Freeman photo, Benedict Cumberbatch foto, Martin Freeman foto, Benedict Cumberbatch Sherlock, Martin Freeman Sherlock
TOPlist