Čechomor vydává nové album "Místečko"!

25.05.2011

Folkrocková skupina Čechomor vydává po šesti letech novou desku s názvem Místečko! Jejich poslední řadovou deskou bylo album Co sa stalo nové?


Čechomor - Michal Pavlík a František Černý!
Foto: Che, wikipedia.org

Čechomor se při hledání producenta nové desky obrátili do zahraničí a požádali rodáka z irského Dublinu žijícího v New Yorku - skladatele, kytaristu a producenta Gerry Leonarda. Kromě jeho se na albu objeví i další zahraniční jména - Tony Levin, Doug Yowell nebo Ivan Tásler.

Ve třinácti nových písních uslyšíme také stálého hosta kapely Lenku Dusilovou a Ewu Farnu. Slavnostní křest alba se bude konat 16. června 2011 v areálu ZŠ Barrandov v Praze.Čechomor je pražská hudební skupina hrající české, moravské a slovenské lidové písně a za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko. V minulosti spolupracovali s Divadlem Na Palmovce, bratry Formany a také s britským hudebníkem Jazzem Colemanem.

Členové kapely si zahráli v roce 2002 ve filmu Petra Zelenky Rok ďábla a jejich album Proměny získalo v roce 2001 tři výroční ceny Anděl – za skupinu roku, album roku a píseň roku Proměny.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
František Černý, Karel Holas, Radek Pobořil, Martin Vajgl, Ivan Král, Michal Pavlík, Ivan Tásler

Interpreti:
Čechomor, Tony Levin

Kategorie:
Hudba, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, zpěváci, youtube video, youtube com, čeští zpěváci, hudební skupiny, hudebníci, čeští hudebníci, české kapely, muzikanti, čeští muzikanti, Nostalgia, Roxy, Čechomor album, Čechomor deska, folkrock, album Místečko, deska Místečko, Čechomor Místečko, Čechomor nová deska, Čechomor nové album, Taras Voloshchuk, Gerry Leonard, Doug Yowell
TOPlist