Carrie: Nejnovější verze slavného krvavého hororu!

18.10.2013

Americký snímek je další verzí příběhu o dívce, která má telekinetické schopnosti a jednoho dne jí rupne v kouli! V hlavní roli filmu Carrie, který natočila režisérka oscarového snímku Kluci nepláčou Kimberly Peirce, září mladá herečka Chloë Grace Moretz.

carrie
Foto: Forum Film CZ

Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají.

Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují ...

Americká režisérka Kimberly Peirce (46) si udělala jméno kritiky vychváleným dramatem Kluci nepláčou (1999), za nějž představitelka hlavní role Hillary Swank dostala svého prvního Oscara, a poté natočila průměrné válečné drama Ve službách války (2008).

Snímek Carrie, který je tedy režisérčiným třetím celovečerním filmem, byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. Jedná se už o třetí, počítáme-li pokračování Carrie 2 z roku 1999 čtvrté, zfilmování knihy slavného hororového autora. 

Film podle prvních diváků nevyhlíží tak strašidelně a děsuplně jako slavný film Briana De Palmy z roku 1976 a jde spíše cestou ztvárnění psychologických pochodů hlavní hrdinky.

Fanoušci sedmdesátkové verze tak budou zřejmě zklamáni a po právu označí film za horůrek pro teenagery, a ostatní v něm budou marně hledat ony hororové scény.

Americký hororový thriller Carrie má v českých kinech premiéru 17. října 2013.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Judy Greer, Julianne Moore, Kimberly Peirce, Chloë Grace Moretz

Filmy:
Carrie

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, režisérky, americké režisérky, zahraniční režisérky, Kimberly Peirce film, Kimberly Peirce režie, Kimberly Peirce Carrie, Kimberly Peirce horor, Kimberly Peirce drama
TOPlist