Captain America - První Avenger: Nové zpracování legendárního komiksu!

03.08.2011

Slavný komiksový superhrdina a mstitel bránící USA před nacisty a jinými obludami je zpět! Film se vrací do čtyřicátých let dvacátého století - do časů druhé světové války!


Foto: Bontonfilm

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý. Odvodová komise však ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost.

Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt ...Komiks Captain America neboli supervoják, alter ego mladého patriota Steva Rogerse, se poprvé objevil v březnu 1941, osm měsíců před tím, než Spojené státy vstoupily do druhé světové války. Nezapomenutelný obrázek z titulní stránky komiksu ukazoval mladého hrdinu s americkou vlajkou na hrudi, jak zasazuje ránu Adolfu Hitlerovi přímo do brady.

Film je již pátou hranou adaptací komiksu Captain America. Tou první byl seriál Captain America (1944); druhou televizní film Captain America (1979/I) a jeho sequel Captain America II: Death Too Soon (1979); a čtvrtou v kinech uvedený snímek Captain America (1990). Sníme má být jakýmsi prequelem k velkofilmu The Avengers, kde se objeví všichni superhrdinové od Marvel Studios.

Režisér Joe Johnston je starý veterán, který do dnešního dne natočil devět filmů, z nich nejvýznamnější je Jurský park 3 nebo Jumanji. Do filmu Captain America byl však angažován díky svým filmům Rockeeter (o superhrdinov s raketovým motorem) a Říjnové nebe (o průkopníkovi raketového létání). Tvůrci vytvořili film, kterému by mě rozumět i dnešní divák a potlačili prvoplánové vlastenectví. Vznikla tak další adaptace komiksu, kterou příznivci tohoto žánru jistě uvítají ...

Americká akční sci-fi Captain America: První Avenger/Captain America: The First Avenger je v českých kinech k vidění od 4. srpna 2011.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Stanley Tucci, Hugo Weaving, Chris Evans, Anatole Taubman, Hayley Atwell, Tommy Lee Jones, Richard Armitage, Toby Jones, Derek Luke, Dominic Cooper, JJ Feild, Natalie Dormer, Samuel L. Jackson, Joe Johnston, Neal McDonough

Filmy:
Captain America: První Avenger

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Sebastian Stan, Joe Johnston režie, Joe Johnston film, Joe Johnston movie, Captain America: První Avenger film, Captain America: První Avenger movie, Captain America: První Avenger foto, Captain America: První Avenger trailer, Captain America premiéra, Captain America: První Avenger video, Captain America: The First Avenger video, Captain America: The First Avenger film, Captain America: The First Avenger movie, Captain America trailer, Captain America: The First Avenger photo, Captain America, The First Avenger, První Avenger
TOPlist