Cameron Diaz a Colin Firth hrají komediální Gambit!

18.03.2013

Krimikomedie z pera bratrů Coenů má všechno, na co si diváci u téhle svérázné dvojice filmařů zvykli! Hlavní role si "v partii" filmu Gambit, která se točí kolem záměny obrazů, užili Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman a Stanley Tucci.

gambit
Foto: Bontonfilm

Víte, co dělá Angličan uprostřed Texasu? Má plán. Harry Deane (Colin Firth) dělá správce umělecké sbírky, svou práci miluje, a přesto trpí. Jeho zaměstnavatelem je totiž jeden z nejbohatších Angličanů, stejně excentrický jako šílený a zcela nesnesitelný.

Harry se proto rozhodne využít šéfovy vášně pro obrazové sbírky a rozehraje partii směřující k tomu, aby si jeho šéf koupil falešný dávno ztracený obraz Moneta. Pro svůj umělecký zločin ale potřebuje královnu texaského rodea. Plán je mistrovský, k úspěchu postačí, aby Harry přestal být notorický smolař.

Bratři Ethan a Joel Coenové (Fargo, Big Lebowski, Muž, který nebyl nebo Tahle země není pro starý) se při psaní scénáře nechali inspirovat loupežnou komedií z šedesátých let s Michaelem Cainem v hlavní roli, ale rozhodně nejde o žádný klasický remake, ale spíše o řachandu ve stylu jejich filmu Po přečtení spalte.

Režie filmu se chopil Michael Hoffman (56), který má za sebou celou řadu kvalitních snímků (Čas smyslnosti, Báječný den, Sen noci svatojánské nebo Klub vyvolených).

Pod jeho vedením vznikla mírně bláznivá komedie, která asi úplně nenadchne nadšené obdivovatele obou bratrů, ale snad aspoň pobaví milovníky komediálního žánru, kterým nevadí průměrná zábava s ohranými vtípky ...

Americká krimikomedie Gambit má v českých kinech premiéru 21. února 2013.

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Stanley Tucci, Michael Hoffman, Colin Firth, Tom Courtenay, Togo Igawa, Cameron Diaz, Cloris Leachman, Alan Rickman, Anna Skellern

Filmy:
Gambit

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Gambit trailer, Gambit video, Gambit, Gambit foto, Gambit fotky, Gambit premiéra, Gambit ukázka, Gambit film, Gambit komedie, Gambit krimi, Michael Hoffman film, Michael Hoffman Gambit, Michael Hoffman režie
TOPlist