Brad Pitt: Zlatou palmu v Cannes vyhrál jeho film!

23.05.2011

Hlavní cenu pro nejlepší film na festivalu v Cannes získal Strom života, v němž hraje hlavní roli Brad Pitt! Snímek Melancholia režiséra Larse von Triera, který by z festivalu vyloučen za údajné kontroverzní výroky, se "dočkal" alespoň ocenění pro nejlepší herečku - Kirsten Dunst.


Foto: Fox Searchlight Pictures

Strom života (The Tree of Life) sleduje život dvanáctiletého Jacka, jednoho ze tří synů průměrné rodiny ze středozápadu USA, který zjišťuje, že život není jen krásný, ale i plný voleb a vnitřních bojů. Hlavní role v něm ztvárnili Brad Pitt, Jessica Chastain a Sean Penn.

Film amerického režiséra Terence Mallicka tak s přehledem porazil další favority - Le Havre finského režiséra Akiho Kaurismäkiho a The Artist (Umělec). Autor, který je známý svou stydlivostí, si pro cenu nepřišel ...


Strom života - trailer!

Nejlepším hercem byl vyhlášen francouzský herec Jean Dujardin, který se představil v němém černobílém filmu The Artist (Umělec) francouzského režiséra Michela Hazanaviciuse. Nejlepší herečkou se stala americká kráska Kirsten Dunst za film Melancholia, která při převzetí poděkovala organizátorům přehlídky, že snímek nechali v soutěži.

Čtěte také


Lars von Trier byl totiž kvůli svým "nešťastným výrokům" prohlášen za nežádoucí osobu a nesměl se zúčastnit ani slavnostního zakončení. Režisér na to však reagoval tím, že je na vyhoštění hrdý!


Melancholia - trailer!

Cenu za nejlepší režii obdržel dánský tvůrce Nicolas Winding Refn za film Drive (Řídit) a nejlepším scenáristou byl vyhlášen izraelský tvůrce Joseph Cedar za film Footnote (Poznámka pod čarou).

Velkou cenu festivalu obdržely snímky Le gamin au vélo (Kluk na kole) belgických bratrů Dardenneových, kteří obdrželi Zlatou palmu už dvakrát, a Bir zamanlar Anadoluda (Tenkrát v Anatolii) tureckého režiséra Nuriho Bilgeho Ceylana. Cenu porotu získal snímek Polisse francouzské režisérky Maiwenn Le Besco.


Umělec - trailer!

Letošní vítěz Zlaté palmy - film Strom života - byl označován od samého počátku za jednoho z možných favoritů festivalu. Meditativní styl celého snímku si sice získal mnoho kladných ohlasů, ale vyskytly se i smíšené a ne zcela pochvalné komentáře. Režisér Terence Mallick (68) i přes svůj pokročilý věk natočil zatím jen čtyři filmy - Zapadákov, Nebeské dny, Tenká červená linie a Nový svět.

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Terrence Malick, Brad Pitt, Lars von Trier, Kirsten Dunst, Jean Dujardin

Filmy:
Strom života, Kluk na kole, The Artist

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, cannes, dánské celebrity, zahraniční režiséři, režiséři, dánští režiséři, Lars von Trier foto, Lars von Trier photo, Lars von Trier video, Lars von Trier movie, Lars von Trier film, Lars von Trier nový film, Lars von Trier new movie, Lars von Trier Melancholia, Lars von Trier Cannes, Melancholia video, Melancholia film, Melancholia movie, Lars von Trier nazi, Lars von Trier nacismus, Lars von Trier vyhoštění, Lars von Trier nežádoucí osoba, Terrence Malick Cannes, Terrence Malick režie, Terrence Malick winner, Jessica Chastain, The Tree of Life, Strom života trailer, The Tree of Life trailer, Tenkrát v Anatolii, Polisse, Nicolas Winding Refn, Joseph Cedar, Brad Pitt Strom života, Strom života Cannes, Brad Pitt Cannes
TOPlist