Bourneův odkaz: Volné pokračování akční série o tajném agentovi!

10.08.2012

V hlavní roli se však už neobjeví Matt Damon, ale jeho neméně svalnatý kolega Jeremy Renner! Americký film Bourneův odkaz, který natočil Tony Gilroy, volně navazuje na snímky o agentovi bez minulosti a bude pro mnohé fanoušky původní série jistě svatokrádeží!

jeremy
Foto: Bontonfilm

Agent Jason Bourne sice zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci, ale šlo jen o špičku ledovce, pod níž se ukrývá mnohem sofistikovanější systém tajných operací, kterému šéfuje Byer (Edward Norton).

Chladnokrevný profík se pro jistotu rozhodne bezpečně pohřbít podobný program dřív, než mu přeroste přes hlavu. K jeho smůle však čistící operaci přežije právě Aaron Cross (Jeremy Renner) a také vědkyně Marta Shearing (Rachel Weisz). Navíc Aaron Cross má oproti Jasonovi tu výhodu, že si všechno pamatuje ...

Americký režisér a scenárista Tony Gilroy (55) si udělal jméno hned svým debutem Michael Clayton (2007), za nějž získal dvě nominace na Oscara za scénář a režii. Jeho druhý snímek Dvojí hra (2009) se sice takových ovací nedočkal, ale stačilo to na to, aby režisér dostal nabídku na režii filmu o agentu Jasonu Bourneovi. 

Avšak poté, co od projektu odstoupil režisér předešlých dvou dílů Paul Greengrass, opustil sérii i představitel hlavního hrdiny Matt Damon. Důvodem jeho odstoupení byla krok studia Universal, které přepracovalo scénář bez jeho vědomí.

Čtvrté, resp. páté (pokud počítáme i televizní film z roku 1988) pokračování není tedy zcela bourneovské (o této postavě se tam jen mluví), ale v zásadě jde důstojný dovětek (či snad začátek nové série?) původní trilogie, který navazuje spíše na konverzační akčňáky sedmdesátých a osmdesátých let.

Fanoušci agenta bez minulosti mají ovšem výhrady jak k neoriginalitě scénáře, tak k zbytečné ukecanosti filmu, a koneckonců i k ústřednímu hrdinovi, který postrádá charisma Matta Damona. No, jo, co naděláte?

Americký akční thriller Bourneův odkaz/The Bourne Legacy má v českých kinech premiéru 9. srpna 2012.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jeremy Renner, Rachel Weisz, Joan Allen, Edward Norton, Scott Glenn, Oscar Isaac, Stacy Keach, Tony Gilroy, Albert Finney

Filmy:
Bourneův odkaz

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, Právě v kinech, Bourneův odkaz foto, Bourneův odkaz fotky, Bourneův odkaz film, Bourneův odkaz trailer, Bourneův odkaz video, Bourneův odkaz premiéra, Bourneův odkaz ukázka, Bourneův odkaz thriller, Tony Gilroy Bourneův odkaz, The Bourne Legacy, Tony Gilroy film, Tony Gilroy režie, Jeremy Renner Bournův odkaz
TOPlist