Bolek Polívka se převtělil do jednookého hrdiny! Od Jana Žižky je k nerozeznání! A to vše kvůli Chantal!

30.10.2014

Dovedete si představit Bolka Polívku (65) jako charakterního hrdinu, náš národní symbol ze středověku? Bolka vnímáme hlavně jako komika, takže jeho převtělení do našeho národního symbolu hrdiny Jana Žižky, který bojoval proti křižákům, může být pěkně překvapivé. Bolek tak ale neučinil pro roli ve filmu, ale pro svou bývalou ženu Chantal Poullain a její nadaci Archa Chantal.

Foto: Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, www.kalendarpromeny.cz (5x)

Šlo o focení na charitativní kalendář Proměny, který se fotí již několik let a pro který se nechala přetvořit nově třeba Tereza Kostková do malířky Fridy. Bolek se měl tedy převtělit do jednookého Jana Žižky, husitského vůdce. Tvůrci kalendáře chtěli, aby se Bolkův Žižka podobal hlavně dobovým vyobrazením, to ale nebylo tak jednoduché: „Na některých dobových vyobrazeních je hladce oholený, na jiných má plnovous. Někdy je ve zbroji, jindy v jednoduchých šatech,“ říkají autoři kalendáře.

Bolek Polívka se musel fotit v dobovém oblečení, které vážilo více jak deset kilo! „Došlo i na dvě těžké drátěné košile a kožešinový plášť. Připočtěte k tomu ocelový meč a části zbroje. Žižka musel mít docela dobrou fyzičku, když v něčem takovém dokázal bojovat. Bolek je naštěstí na podobné útrapy zvyklý z filmů!“ A výsledek se jistě povedl, nemyslíte?

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bolek Polívka

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
České celebrity, čeští herci, Bolek Polívka foto, kalendář Proměny, Bolek Polívka Proměny, kalendář Proměny 2014, slavní čeští herci, Bolek Polívka Žižka, Bolek Polívka Chantall, Bolek Polívka fotografie, Bolek Polívka online, Kalendář Proměny fotky, Kalendář Proměny online, Kalendář Proměny Žižka
TOPlist