Bídníci: Filmový muzikál s hvězdným obsazením!

02.01.2013

Britský snímek od režiséra oscarového dramatu Králova řeč vstupuje do českých kin! Režisér Tom Hooper obsadil do hlavních rolí muzikálu Bídníci hvězdy první velikosti jako jsou Hugh Jackman, Russell Crowe nebo Anne Hathaway. 

bidnici
Foto: Bontonfilm

Když bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta (Russell Crowe). Jenže Valjeanovi se daří unikat, začne žít pod změněnou identitou, stane se ctihodným občanem a dokonce starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí.

Po smrti tovární dělnice Fantine (Anne Hathaway), kterou si klade za vinu, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní pak před zákonem utíká do anonymity francouzské metropole, kde na ně po pár letech relativního klidu čeká další nebezpečí – ulice bobtnající revolucí. Na barikádách se také odehraje finální souboj mezi Valjeanem a Javertem ...

Režie filmové adaptace slavné literární látky Victora Huga Bídníci, jež je dnes považována za největší muzikálový fenomén současnosti, se ujal oscarový tvůrce dramatu Králova řeč Tom Hooper (40), který využil nejen nesmrtelných písní, ale také talentu svých herců, kteří zpívají slavné hity v aranžmá, v jakém jsme je ještě neslyšeli.

Podle reakcí kritiky i publika jde o zdařilou verzi staré klasiky, která po technické stránce funguje dokonale a rozhodně nejde o jen zfilmované divadlo. Film bohužel zároveň ubíjí diváky svou délkou (před dvě a půl hodiny!) a jistou patetičností, tak typickou pro snímky s velkými tématy.

Pro cyniky a zapřísáhlé odpůrce všech zpěvoher to tedy asi nebude to pravé ořechové, ale pro milovníky slavné muzikálové předlohy je ovšem návštěva kina doslova povinností!

Britský romantický muzikál Bídníci/Les Misérables má v českých kinech premiéru 3. ledna 2013.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Eddie Redmayne, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Aaron Tveit, Tom Hooper, Helena Bonham Carter, Russell Crowe, Hugh Jackman, Sacha Baron Cohen

Filmy:
Bídníci

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, australské celebrity, zahraniční filmy, britské herečky, zahraniční režiséři, režiséři, australští herci, britští režiséři, britské filmy, britští herci, Právě v kinech, Tom Hooper režie, Tom Hooper film, Bídníci film, Bídníci muzikál, Bídníci premiéra, Bídníci ukázka, Bídníci foto, Bídníci fotky, Bídníci zpěv, Bídníci video, Bídníci trailer, Les Misérables, britské muzikály, filmové muzikály, Tom Hooper Bídníci
TOPlist