Bez doteku: Drama o nestandardních vztazích v jedné rodině!

25.03.2013

Do kin přichází celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka! Drama Bez doteku vypráví "bez příkras" příběh dospívající dívky, která se stane obětí sexuálního zneužívání.

bez
Foto: CinemArt

Jolana se stane předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce (Marian Roden). Její matka však nedokáže problémy v rodině řešit, a tak dívka ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ.

Doma hru na šťastnou rodinu hrát neumí, svět venku ji vysává, má strach, ale submisivní erotické hry zároveň neodmítá. Neúnosnost situace dožene hlavní hrdinku až do nevěstince, kde se její postavení dále vyhrocuje ... Ale je otázka, co Jolana vlastně chce?Film natočil jako svůj celovečerní debut teprve devatenáctiletý Matěj Chlupáček, který mohl uplatnit čerstvost pohledu začínajícího filmaře, který nepracuje v zaběhnutých vzorcích a jen využívá zkušenost již protřelých profesionálů filmového štábu.

Výsledkem je tedy snímek s ojedinělými režijními prvky a přesnými hereckými výkony, který se nebojí nabízet divákům spíše otázky než odpovědi, a který zároveň disponuje výtvarně dokonalou kamerou.

Bohužel hodnocení filmu srážejí dolů nevěrohodné (až papírem šustící!) dialogy, které jsou jak vystřižené ze směšně moralizujících televizních dramat.

Rodinné drama Bez doteku má v českých kinech premiéru 28. března 2013.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hana Vagnerová, Petra Lustigová, Kateřina Winterová, Marian Roden, Ondřej Malý, Kryštof Hádek, Marika Šoposká, Jan Komínek, Adrian Jastraban, Jiří Kocman, Tereza Vítů, Matěj Chlupáček

Filmy:
Bez doteku

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Matěj Chlupáček film, Matěj Chlupáček debut, Matěj Chlupáček režie, české drama
TOPlist