Beyoncé dosáhla rekordu: Šest cen Grammy!

01.02.2010

Zpěvačka uspěla hned v šesti z deseti nominací! Dvaapadesátý ročník amerických hudebních cen Grammy v Los Angeles naprosto ovládla zpěvačka Beyoncé.

Beyoncé je první žena, které se podařilo získat šest cen Grammy. Rekord osmi ocenění drží zesnulý Michael Jackson a také kytarista Carlos Santana. Celkem již Beyoncé za svou kariéru získala 16 gramofonků. V hlavních kategoriích se jí ale podařilo prorazit až letos, protože dosud bodovala jenom v žánrových. Cenu za celoživotní dílo získal Leonard Cohen.

Pocta králi popu


Americká hudební akademie také během slavnostního předávání cen vzdala hold právě "králi popu" Michaelu Jacksonovi a připomněla si nedávné tragické zemětřesení na Haiti. Poctu Jacksonovi uvedl zpěvák Lionel Richie. Zpěvačky Celiné Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson a zpěváci Smokey Robinson a Usher poté společně zazpívali Jacksonův ekologicky laděný Earth Song s ekologickou tématikou.

Součástí jejich vystoupení byla i premiérová projekce trojrozměrného klipu k této skladbě, který měl být součástí neuskutečněného Jacksonova comebackového turné. Akademie pak zpěvákovi posmrtně udělila cenu za celoživotní dílo. V emocionálně vypjatém vystoupení (jak jinak v Americe) ji převzaly dvě z jeho tří dětí, Paris a Prince.

Ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu sdružení v Národní akademii nahrávacích umění a věd.

Galerie k článku

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Jennifer Hudson, Carrie Underwood, Michael Jackson, Smokey Robinson, Leonard Cohen, Céline Dion

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, Zahraniční celebrity, youtube, zpěváci, Beyonce, americké celebrity, zahraniční zpěvačky, americké zpěvačky, Beyonce fotky, Usher, Grammy, youtube video, youtube com, američtí zpěváci, Beyoncé Grammy, Beyoncé photos, ceny Grammy, Los Angeles, rekord, lionel ritchie, hudební ceny, grammy video, grammy 2010, grammy fotky, grammy photos
TOPlist