Bella Mia: Příběh o svobodě, lásce a krávách!

18.11.2013

Baladicky laděné drama z prostředí Jizerských hor je určené pro celou rodinu! V hlavních rolích snímku Bella Mia, který natočil jako svůj druhý celovečerní film kameraman a režisér Martin Duba, září Petr Forman a Zuzana Norisová.

bella
Foto: CinemArt

Stádo krav z menšího statku je kvůli podezření na nemoc šílených krav odsouzeno k utracení. Zvířata nakládané do vozů ale vycítí blížící se hrozbu, vzbouří se a pokusí se utéct. Stádo pod vedením krávy Bely se ukáže být v mnoha ohledech inteligentní a prozíravé a řadu nástrah zneškodní, nebo prostě jim uniknou.

Farmář Pazdera (Petr Forman) a jeho děti svým utečencům nepokrytě fandí a tajně pomáhají. V tom je podporuje veterinář, který se chce dostat blíž k farmářově dceři, a sousedka Linda (Zuzana Norisová), jež nadbíhá Pazderovi. Proti nim stojí myslivci, pro které je odstřel krav věcí prestiže a kterým pomalu začínají téct nervy ...

Dramatický, dojemný a romantický příběh natočil ceněný kameraman Martin Duba (57), který stál za kamerou u snímků Kouř, Amerika, Zapomenuté světlo, Báječná léta pod psa nebo Kousek nebe, za nějž byl dokonce nominován na Českého lva v kategorii nejlepší kamera.

Režisér před devíti lety uvedl do kin rodinný snímek Správce statku, na jehož poetiku nyní navázal svým druhým celovečerním filmem Bella Mia. Scénář napsal jeden z nejlepších českých scenáristů současnosti Marek Epstein (38), který je držitelem Českého lva za scénář k filmu Ve stínu.

Autor scénáře se nechal inspirovat krátkou novinovou zprávou, jejímiž hrdinkami byly krávy, které dokázaly rok přežít v „divočině“, a stvořil silný a dobrodružný příběh, který je především o lásce. 

Drama Bella Mia je v českých kinech k vidění od 21. listopadu 2013,

Fandím
16 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Petr Rajchert, Petr Forman, Zuzana Norisová, Břetislav Rychlík, Martin Duba, David Bonaventura, Igor Orozovič

Filmy:
Bella Mia

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, slovenské celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, slovenské herečky, Právě v kinech, evropské filmy, Martin Duba film, Martin Duba režie, Martin Duba kamera, Martin Duba Bella Mia
TOPlist