Avatar překonal v návštěvnosti Titanic! Bude pokračování!

27.01.2010

Filmová sci-fi Avatar se stala nejvýdělečnějším snímkem v kinech všech dob. Distribuční společnost 20th Century Fox potvrdila, že film režiséra Jamese Camerona překonal rekordní celosvětovou tržbu, kterou dosud držel jiný Cameronův snímek Titanic.

Po více než šesti týdnech na plátnech kin vydělal Avatar na vstupném 1,8437 miliardy dolarů (asi 34 miliard korun). Překonal tak ještě nedávno nemyslitelnou hranici 1,843 miliardy dolarů, které v letech 1997 až 1998 v kinech zaplatili diváci filmu Titaniku.Na zahraničním trhu si Avatar dosud připsal 1,292 miliardy dolarů, tedy o 50 milionů více než Titanic. V severoamerických kinech vydělal dosud 551,7 milionu dolarů, což je ovšem o 49 milionů méně než to, co utržil Titanic. V uplynulém víkendu přinesl Avatar po šesté za sebou do kas kin mimo Spojené státy a Kanadu více než 100 milionů dolarů, což je skoro 70 procent tržeb. Avatar měl také velkou návštěvnost mimo jiné v Číně a Rusku.

Čtěte více: Avatar: nejúžasnější film všech dob!

Ke kasovnímu úspěchu Cameronova hitu přispělo také promítání v rozlišení 3D, za které kina účtují více peněz než za klasické projekce.

Do hodnocení, které Avatar posunuje do čela žebříčku kasovních trháků všech dob, však není započtena inflace. Po jejím započtení je nejúspěšnějším filmem promítaným v Severní Americe snímek Jih proti severu z roku 1939.Čtěte více: Zlatý globus za nejlepší film vyhrál Avatar

Vzhledem k úspěšnosti Avatara je nemyslitelné, aby se tento snímek nedočkal pokračování, které budou podle všeho hned dvě! Producenti již při uvedení prvního dílu do kin plánovali, že na úspěch navážou dalšími díly. Z počátku se spekulovalo o takzvaném prequelu, tedy dílu, který se bude odehrávat ještě před prvním dílem, ale to odmítl sám tvůrce James Cameron, který naznačil, že by se další díl měl odehrávat mimo planetu Pandora. Dvojice ústředních postav Jake Sully a Neytiri by přitom měla být zachována.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Cameron

Filmy:
Titanic, Jih proti Severu, Avatar

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, filmy, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, Filmový showbiz, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, režiséři, avatar film, 3D, americký film, avatar 3D, filmaři, filmy 3D, 3D filmy, avatar video, avatar youtube, avatar photos, avatar fotky, avatar foto, fotky z filmu avatar, pokračování, návštěvnost, výdělky
TOPlist