Avatar: nejúžasnější film všech dob!

01.01.2010

Malá pozvánka do kina na 3D film Avatar Jamese Camerona! Film měl světovou premiéru 10. prosince 2009 v Londýně. V České republice si odbyl premiéru 17. prosince roku 2009 a od té doby jej vidělo už přes 300 tisíc českých diváků a snímek vydělal přes 50 miliónů korun.

Podle údajů z pokladen severoamerických kin Avatar celosvětově vydělal zatím přes 480 milionů dolarů (asi 8,7 miliardy korun). Nákladný snímek vytvořený v 3D technologii sám přitom stál neuvěřitelných 300 milionů dolarů (téměř 5,5 miliardy korun).Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde lidstvo objevilo planetu Alpha Centauri B-4. Pro vědce a astronauty, kteří překonali propast mezi slunci a přistáli na mimozemské půdě známé jako Pandora, se jejich sen stal skutečností. Je to svět tak rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. Skýtá neuvěřitelná přírodní bohatství a poklady, po kterých lidé vždy toužili.

Naneštěstí se atmosféra tohoto měsíce nepodobá té naší a člověk v ní nedokáže přežít. Vědcům se tato překážka podaří odstranit, když vytvoří hybrida lidské a mimozemské DNA, do kterého se dá vložit vědomí člověka. Lidská expanze může začít.

Hlavním hrdinou je paralyzovaný voják Jake Sully (Sam Worthington), který byl jako mariňák zraněn a ochrnul do pasu dolů. Jake je vybrán k účasti na projektu Avatar, který by mu pomohl zase chodit. Pomocí vtělení do uměle vytvořeného hybridního těla se noří do světa a kultury Na'vi, původních „modrých“ obyvatel Pandory. Je vyslán na planetu s cílem získat důvěru jejích obyvatel a připravit je na okupaci. Jake se tak dostává doprostřed konfliktu dvou kultur, které mají naprosto odlišné cíle. Sám ale začne chápat podstatu věci a přemýšlí, na jaké straně má být …Galerie k článku 1 - fotky z natáčení


Co o filmu říct? Pro někoho ultra-mainstreamové dobrodružství pro celou rodinu, pro druhého film, který několik let nikdo nepřekoná.

Guru československých amatérských filmových kritiků POMO ve své minirecenzi mimo jiné napsal: Do technicky orgastického hávu zabalené, cameronovsky sebevědomým motorem poháněné dějové megaklišé, které ničím nepřekvapí. Každý záběr, každý střih, každý tón hudby přispívá k absolutní dokonalosti výsledného tvaru. Ale co z toho, když víme, co se stane za deset minut?

Nebo je to nejmonumentálnější film, který byl kdy stvořen a současně film bez jediného kompromisu? Avatar je přesně takový, jaký ho Cameron chtěl ukázat divákům. Velkolepý, nekonečně nádherný, působivý, našlapaný, plný technologií, emocí, geniálních scén a detailů, z kterých se vám bude chtít brečet.

Avatar byl již nominován na Zlaté glóby a to v kategoriích nejlepší film, režie, píseň a hudba.

Jděte na film a sami se rozhodnete, ke kterému proudu se přikloníte. Anebo Avatar zhodnoťte zde.

Avatar
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA / Velká Británie, 2009, 162 min

Režie: James Cameron
Scénář a střih: James Cameron
Hudba: James Horner
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Wes Studi, Laz Alonso, C.C.H. Pounder, Stephen Lang, Dileep Rao, James Pitt, Amy Clover, Peter Mensah, Matt Gerald

Galerie k článku 2 - fotky z filmu


Fotogalerie - zdroj: bontonfilm

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Cameron

Filmy:
Avatar

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, filmy, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, Filmový showbiz, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, režiséři, avatar film, 3D, americký film, avatar 3D, filmaři, filmy 3D, 3D filmy, avatar video, avatar youtube, avatar photos, avatar fotky, avatar foto, fotky z filmu avatar
TOPlist