Atlas mraků: Velkolepá freska o příčině a následku!

23.11.2012

Slavná sourozenecká dvojice Lana a Andy Wachowski spojila své síly s německým vizionářem Tomem Tykwerem! Koprodukční velkofilm Atlas mraků, který nelze pochopit po jednom zhlédnutí, provázejí od začátku nadšené ovace kritiků a diváků.

atlas
Foto: EEAP Film District

Snímek vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Takřka tříhodinový film je adaptací románu "Atlas mraků" od Davida Mitchella z roku 2006, který vyhrál cenu British Book Award a byl nominován na Booker Prize, Nebula Award a Arthur C. Clarke Award. Touto freskou se do filmového šoubyznysu po čtyřech letech vrací tvůrci kultovního sci-fi Matrix Andy Wachowski a Lanna, resp. Larry Wachowski.

Snímek samotný se natáčel ve dvou paralelních natáčecích skupinách - jednu vedl německý režisér Tom Tykwer (Lola běží o život, Nebe, Parfém: Příběh vraha), který si vzal na starosti příběhy ze 30. a 70. let 20. století a ze současnosti, a druhou sourozenci Lana a Andy Wachowští (Past, Speed Racer), kteří režírovali příběhy z 19. století a dva z budoucnosti.

Výpravný film, v němž září množství hollywoodských hvězd, je vlastně epochální pohádkou pro dospělé, které divákům dává odpověď na některé otázky lidské existence. Podle prvních diváků a kritiků je to snímek skoro dokonalý - jen neustálé přeskování z příběhu do příběhu a přepálená délka odrazuje od dalšího zhlédnutí. Ale jak jinak vměstnat šest příběhů do jednoho celovečeráku?

Americko-německo-hongkongsko-singapurské drama Atlas mraků/Cloud Atlas má v českých kinech premiéru 22. listopadu 2012.

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hugo Weaving, Tom Tykwer, Ben Whishaw, Larry Wachowski, Hugh Grant, Halle Berry, Jim Sturgess, Keith David, Jim Broadbent, Susan Sarandon, Tom Hanks, Andy Wachowski

Filmy:
Atlas mraků

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, britské celebrity, německé celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, američtí herci, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, britští herci, režisérky, americké režisérky, zahraniční režisérky, Tom Tykwer režie, Tom Tykwer film, Atlas mraků foto, Atlas mraků fotky, Atlas mraků video, Atlas mraků trailer, Atlas mraků premiéra, Atlas mraků ukázka, Atlas mraků film, Atlas mraků drama, Lana Wachowski film, Andy Wachowski film, Lana Wachowski režie, Andy Wachowski režie, Tom Tykwer Atlas mraků, Lana Wachowski Atlas mraků, Andy Wachowski Atlas mraků
TOPlist