Arthur a souboj dvou světů: Poslední pohádková bitva vzplála!

10.11.2011

Do českých kin přichází závěrečný díl francouzské trilogie o Říši Minimojů! Dobrodružný snímek, který dovedně kombinuje hrané scény s animovanými, opět natočil legendární režisér Luc Besson.

artur
Foto: Bioscop

Maltazard se lstí dostane do světa lidí a má jasný cíl: sestavit armádu obřích seidů a převzít nadvládu nad celým světem. Plány mu může zmařit jenom Arthur (Freddie Highmore), který se ale musí nejdříve dostat do své ložnice a vrátit se do své původní velikosti.

Arthur uvězněný v drobném tělíčku Minimoje se může spolehnout jen na pomoc Selenie a Betamechea a kupodivu také na Maltazardova syna Darkose, který tvrdí, že chce přejít na jeho stranu. V závěrečném boji proti Maltazardovi bude Arthur s kamarády potřebovat veškerou pomoc. Bitva může začít! 

Francouzský režisér Luc Besson (52), který se proslavil snímky jako Podzemka, Magická hlubina, Leon, Brutální Nikita, Pátý element (César za režii) nebo Johanka z Arku, se v posledních pěti letech zabývá světem skřítků zvaných Minimojové. Slavný tvůrce natočil první díl (Arthur a Minimojové) už v roce 2006 a po třech letech následoval díl druhý (Arthur a Maltazardova pomsta).

Třetí pokračování příběhu člověčího kluka Arthura a podivných skřítků má název Arthur a souboj dvou světů, což dává tušit, že půjde o vyvrcholení celé série, v níž se střetnou síly dobra a zla v poslední bitvě. Diváci a kritici se vzácně shodují v tom, že třetí díl se kvalitou vyrovnává dílu prvnímu (dvojka prý byla slabá), nicméně je třeba být při sledování tohoto filmu naladěn na stejnou vlnu jako režisér, jinak si tuhle ujetou barevnou jízdu náležitě nevychutnáte ...

Dobrou zprávou pro milovníky předchozích filmů Luca Bessona je, že režisér na příští rok chystá film The Lady o barmské disidentce. Definitivně tedy opouští Říši Minimojů a přesouvá se do Indočíny ...

Francouzský dobrodružný film Arthur a souboj dvou světů/Arthur et la guerre des deux mondes je v českých kinech k vidění od 10. listopadu 2011.

Fandím
33 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Mia Farrow, Lou Reed, Iggy Pop, Selena Gomez, Jimmy Fallon, Luc Besson, Robert Stanton, Freddie Highmore

Filmy:
Arthur a souboj dvou světů

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, francouzské celebrity, zahraniční herci, youtube video, youtube com, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzský film, Arthur a souboj dvou světů film, Arthur a souboj dvou světů premiéra, Arthur a souboj dvou světů foto, Arthur a souboj dvou světů fotky, Arthur a souboj dvou světů trailer, Arthur a souboj dvou světů ukázka, Arthur a souboj dvou světů video, Luc Besson režie, Luc Besson film, Luc Besson snímek, Luc Besson Arthur a souboj dvou světů
TOPlist