Ann-Margret - fotogalerie

01.03.2010

Fotky a životopis americko-švédské herečky. Ann-Margret (69) je americká herečka švédského původu, jejíž kariéra vrcholila v sedmdesátých letech.

Ann Margret Olsson se narodila 28. dubna 1941 ve švédském Valsjöbyn. Když jí bylo pět let, přestěhovala se s rodiči do amerického Chicaga. Už jako dítě zpívala v kostelním sboru a v sedmnácti letech vystupovala s jazzovou kapelou, se kterou se pokoušela prosadit v Las Vegas. Zde si jí všimnul komik George Burns a zaangažoval ji do programu luxusního hotelu Sahara.

V roce 1961 se jí podařilo uzavřít luxusní smlouvu s gramofonovou firmou RCA a současně vystoupila v malé epizodní roličce ve filmu Plná kapsa zázraků. Na začátku své kariéry byla často obsazována do komedií, hudebních snímků a westernů, kde měla možnost hrát po boku známých herců. Jediný film z té doby, který stojí za zmínku, byla nová verze legendárního „Přepadení“ s názvem „Dostavník“, kde si Ann zahrála prostitutku Dallas.

Ale až postava modelky Bobbie Templeton v satiře režiséra Mika Nicholse Tělesné vztahy přinesla Ann opravdovou slávu a navíc byla za tuto roli nominována na Oscara a současně získala Zlatý glóbus. Její nahá scéna (Bobbie ležící na posteli) v tomto snímku byla dokonce oceněna jako 72. nejerotičtější filmová scéna historie!

Své herecké, ale i tělesné přednosti Ann uplatnila ve filmovém zpracování rockové opery skupiny The Who Tommy, v níž si zahrála matku hlavního hrdiny Noru Walker. Díky ní byla v roce 1975 opět nominována na Oscara a na Zlatý glóbus.

Ann se dále objevila ve filmech Rozchod, Vítězové a poražení nebo Dálnice 60.

Vedle filmování se věnuje také pěvecké kariéře a divadlu. V roce 2001 se představila na jevišti v hlavní roli majitelky nevěstince Mony Stangley v muzikálové komedii Nejlepší bordýlek v Texasu.

Jejím manželem je už od roku 1967 bývalý televizní herec Roger Smith, který se později stal jejím manažerem.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ann-Margret

Filmy:
Tělesné vztahy

Kategorie:
Celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, americké celebrity, Nejerotičtější filmové scény, nejerotičtějští scény, nejerotičtější scény video, švédské herečky, švédské celebrity, Ann-Margret naked, Ann-Margret ve sprše, Ann-Margret na posteli, Ann-Margret nahoře bez, Ann-Margret nude, Ann-Margret topless
TOPlist