Animovaný film Rio: Příběh papouška z karnevalové Brazílie!

16.04.2011

Tvůrci trilogie Doba ledová přicházejí s novým 3D dobrodružstvím! Americká animovaná komedie o modrém "papouchovi" je zábavnou podívanou pro celou rodinu a zároveň nejambicióznějším projektem studia Blue Sky!


Foto: Bontonfilm.cz

Hlavní postavou příběhu je vzácný papoušek jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty.

Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani nebo vyčistit si zuby. Když jednoho dne Linda zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, neváhá a spolu se vydají na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira.


Foto: Bontonfilm.cz

Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?Režisér Carlos Saldanha (42), jež je sám rodákem z Ria, spolupracoval režijně i na dalších snímcích animačního studia Blue Sky, a to na trilogii Doba ledová (2002-2009 a také na filmu Roboti (2005). Komedie Rio je tedy jeho pátým celovečerním filmem.

Podstatná část filmu je zasazena právě do brazilského Ria de Janeira a tvůrci se velmi snažili, aby animované Rio v co největším množství detailů odpovídalo tomu reálnému. V původní verzi namluvil papouška Jesse Eisenberg a jeho paničku Leslie Mann. V českém znění uslyšíme hlasy Michala Holána a Jolany Smyčkové.

Animovaná rodinná 3D komedie Rio je v českých kinech k vidění od 14. dubna 2011.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Anne Hathaway, Tracy Morgan, Rodrigo Santoro, Jamie Foxx, Leslie Mann, Jesse Eisenberg, Jemaine Clement, George Lopez

Filmy:
Rio

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, animovaný film, Carlos Saldanha, Rio foto, Rio photo, Rio video, Rio trailer, Rio premiéra, Rio film, Rio movie, Rio animovaný film, Rio ukázka, film Rio, Carlos Saldanha film, Carlos Saldanha movie, Carlos Saldanha Rio, Carlos Saldanha režie, Carlos Saldanha animovaný film, animovaný film Rio, papoušek, papoušci
TOPlist