Andělský podíl: Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky!

23.07.2012

Nejnovější snímek klasika britského sociálního filmu Kena Loache vstupuje do českých kin! Koprodukční britská komedie Andělský podíl, který je moderní pohádkou o tom, jak úplný looser ke štěstí přišel, získal na letošním festivalu v Cannes cenu poroty.

podil
Foto: Aerofilms

Robbiemu je něco přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si totiž odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem.

Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí mladík příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy ...

Britský režisér Ken Loach (76), který je známý svými radikálně levicovými postoji, patří k představitelům hnutí Free Cinema, resp. tzv. dřezového realismu (Kitchen Sink Realism), zobrazující všední život chudých lidí. Mezi jeho nejproslulejší filmy patří Kes (1969), Lůza (1991), Země a svoboda (1995), Jmenuji se Joe (1998), Chléb a růže (2000) nebo vítěz Zlaté palmy v Cannes Zvedá se vítr (2005).

Jeho poslední snímek Andělský podíl má samozřejmě opět sociální podtext, ale navíc s humornou nadsázkou líčí příběh jednoho obyčejného kluka, který vlastní pílí přijde k velkému bohatství. Ač to na první pohled vypadá jako naivní pohádka, jde o divácky velmi přitažlivý film, jehož hlavní devizou je inteligentní britský humor, dobře napsaný scénář a v neposlední řadě také herecké výkony hlavních hrdinů.

Britsko-francouzsko-belgicko-italská komedie Andělský podíl/The Angels' Share má v českých kinech premiéru 26. července 2012.

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, britské herečky, zahraniční režiséři, režiséři, britští režiséři, britské filmy, britští herci, britské komedie, Ken Loach film, Andělský podíl, Andělský podíl foto, Andělský podíl fotky, Andělský podíl film, Andělský podíl video, Andělský podíl trailer, Andělský podíl premiéra, Andělský podíl ukázka, Ken Loach Andělský podíl, Andělský podíl komedie, The Angels' Share, Ken Loach režie
TOPlist