Al Pacino dostal v Benátkách cenu za své režisérské dílo!

05.09.2011

Slavný americký herec obdržel v rámci mezinárodního filmového festivalu zvláštní ocenění za své režisérské dílo! Al Pacino (71) zároveň v italských Benátkách představil svůj druhý režisérský počin – dokumentární drama Wilde Salome.

Al Pacino
Zdroj: Columbia Pictures


Al Pacino (71), který zatím režíroval pouze dva celovečerní snímky, převzal na slavnostním galavečeru režisérskou cenu Jaeger-LeCoultre Glory to the Filmmaker 2011 Award. Herec, který se proslavil rolemi ve filmech Kmotr II a Kmotr III, Serpico nebo Zjizvená tvář, se tak paradoxně dočkal ceny, které přísluší spíše skutečným režijním machrům, než občas režírujícím hercům …

Čtěte také


Po převzetí ceny uvedl Al Pacino svůj polodokumentární film Wilde Salome pojednávající o uvedení hry Salome irského dramatika Oscara Wildea. Jeho režijním debutem se stalo v roce 2000 drama Čínská káva.


Wilde Salome – trailer!

Proč dostává cenu pro režiséry herec, který natočil pouze dva snímky, z nichž jeden má navíc premiéru na tomto festivalu, je trochu záhadou. Benátský festival již delší dobu horuje pro americké filmy a organizátoři zřejmě nehledí na počet a kvalitu filmů laureáta této ceny, ale prostě na to, že je hollywoodskou hvězdou. To, že je Al Pacino skvělý herec, o tom není pochyb (vždyť má Oscara za roli ve filmu Vůně ženy), ale že by byl tak skvělým „rejžou“?

Již 68. ročník benátského filmového festivalu potrvá do soboty, kdy budou slavnostně vyhlášeny filmové ceny, včetně té nejvyšší – Zlatého lva. V nesoutěžní sekci festivalu se letos objevil i český snímek Alois Nebel.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Al Pacino

Filmy:
Vůně ženy, Wilde Salome, Doktor smrt

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, producenti, filmový festival, mezinárodní filmový festival, Al Pacino foto, Al Pacino role, Al Pacino Kmotr, životopisný film, festival v Benátkách, Al Pacino benátky, Al Pacino celoživotní dílo, Al Pacino cena, Al Pacino festival, Al Pacino filmový festival, Al Pacino ocenění, Al Pacino režie, Al Pacino video, benátský festival, Wilde Salome trailer, Wilde Salome video
TOPlist