8 nejbizarnějších filmů s útoky zvířat

07.03.2018

Když béčko, tak pořádně! Spousta akce, mraky výbuchů, svět na pokraji kolapsu a do toho nečekaný útok z řad zvířat, který byste si nepředstavili ani v nejhorší noční můře. Kultovní film využívající předimenzovaných efektů a počítačových triků, které se na konci spojí se stvůrami požírajícími lidstvo, to je dávno zavedený žánr, který má fanoušky napříč všemi věkovými kategoriemi.

Co si tedy pustit, pokud nemáte náladu zrovna na náročnou kinematografii a rádi byste horor s nadhledem, humorem a nějakými těmi tesáky?

8. Pavoučí teror (2002)

Pokud trpíte arachnofobií a zároveň se rádi bojíte, Pavoučí teror vám rozhodně nesmí uniknout. Film, který je ve většině evropských zemí známý jako Pavoučí teror i přes oficiální název Eight Legged Freaks (osminozí blázni) je na pomezí béčkové komedie a velmi levného hororu. A vezme vás za hranice strachu z pavouků.

Poklidný život malého městečka poblíž jezera ukončí havárie, při které unikne radioaktivní chemikálie do vody. Nehodu následuje šok, který nikdo z obyvatel nečekal. Tisíce malých neškodných pavouků zmutuje do obřích krvežíznivých monster. Krizový tým složený z místního šerifa a jeho známých musí zabránit lidské genocidě. V jedné z rolí si navíc můžete užít mladou Scarlett Johansson.

7. Hadi v letadle (2006)

Po pavoucích jsou hadi druhým nejvděčnějším filmovým útočníkem. Na palubě Boeingu 747, který převáží důležitého svědka, aby usvědčil mafiánského bosse, se rozpoutá peklo v podobě útoku jedovatých hadů. Splní se tak noční můra většiny lidí, kteří jsou hady v uzavřeném prostoru bez možnosti úniku.

Díkybohu je na palubě Samuel L. Jackson (69), který se chopí vedení a zachraňuje situaci. Letadlo je ale stále 9 kilometrů nad zemí a dostat ho na přistávací dráhu vůbec nebude snadné. Během natáčení bylo ve filmu použito na 450 hadů, z nichž někteří museli být doděláni počítačem, aby se hýbali podle režisérových představ. Film měl také velkou oblibu fanoušků už v době, kdy z něj ještě nebyl zveřejněn žádný záběr.

 6. Orca zabiják (1977)

Fanoušci filmů o vodních zabijácích by měli rozhodně zabrousit k příběhu o pomstychtivé kosatce, která se změní v ďábla. Orca, která vyšla dva roky po Čelistech (1975), se jejich úspěchem sice inspiruje, přesto zabijáka podává v úplně jiném světle. Poté, co přijde kosatčí samec o družku a nenarozené mládě, začíná lítý boj, který nemá pro rybáře skončit vůbec dobře. Je totiž všeobecně známo, že kosatky mají ke svým protějškům velmi pevná pouta. A zemře-li jejich partner, nehodlají se pomsty vzdát, i když nemohou ven z vody.

Zatímco Čelisti postavily děj na krvežíznivé stvůře, která vyvolala velkou paniku a strach ze žraloků, kosatce v Orce naopak divák rád fandí. A přestože se nejedná o moderní trhák se spoustou lítajících vnitřností, má Orca démonizací kosatky v takovém žánru rozhodně své místo.

5. Bazilišek: Král hadů (2006)

Baziliščí podívanou, která staví nejen na útoku plaza, ale i jeho historicko-mýtickému pozadí, vás provede univerzitní profesor a archeolog, který zkamenělého baziliška odveze z lybijské pouště a umístí do expozice muzea. Jako na potvoru ovšem přichází zatmění Slunce a Měsíce a dávný král bazilišek se probere, aby podrobil nové území své vládě.

Had v tomto filmu je velmi pochybně animovaný, krev tryskající z jeho obětí je velmi světle červená a zápletka je tak trochu vykradená z King Konga (2005) řádícího v centru New Yorku, jenom přesunutá do kulis Colorada. Přesto vám Bazilišek společně s popcornem určitě zvedne náladu a ukáže, že tvůrcem zvířecích monster hororů může být opravdu každý.                 

4. Černé ovce (2006)

Taky vás zamrazí, když slyšíte bečení? Ne? Tak po tomhle filmu už bude! Black Sheep jako klasický zvířecí horor pracuje s ne tak běžnými monstry – ovcemi. Ty v malé novozélandské vesnici zmutují a stanou se krvelačnými zabijáky, kteří netouží po ničem jiném, než si nacpat břicha lidským masem.  Lidé před nimi prchají ve strachu ze smrti, to ovšem ještě netuší, jaká hrůza nastává, pokud pokousání od ovce přežijete.

Odlehčená groteska flirtující s tématem ochrana přírody, se nesnaží o velkolepost, ale je nabitá hláškami a humorem, který filmem prosakuje až do nevyhnutelného konce. Režisér Jonathan King (51) si ve filmu střihnul cameo nejen v podobě jedné z obětí útoku, ale nadaboval též některé zvuky ovcí.

3. Anakonda (1997)

Znáte to, když si v poklidu hledáte indiánský kmen, o kterém chcete točit dokument, ale štáb vám začne požírat obří anakonda. Film, který se stal trhákem navzdory neuvěřitelné kritice a nominaci na šest Zlatých malin, zůstává dodnes v srdci nejednoho milovníka kultovního žánru.

Přestože prvnímu dílu Anakondy lze odpustit špatný scénář, špatné herce i špatného hada, který stál filmaře neuvěřitelné množství peněz, na ostatní pokračování, které na sebe nenechaly dlouho čekat, už nelze pohlížet jako na roztomilý úlet, který zapadne do dějin kinematografie. Proto pokud toužíte po hodně bizarnosti naráz, sáhněte i po Anakondě: Honbě za krvavou orchidejí (2004), Dětech anakondy (2008), Anakondě 4: Cestě krve (2009) a Lake Placid vs. Anakonda (2015)! 

2. Tsunambee (2015)

Z hmyzu, obzvláště pak z vos, má většina lidí přirozený respekt. Proto pokud je vlivem atmosférickým změn svět v chaosu a vy najdete velká hnízda visící ze stromu, zamiřte raději opačným směrem. Mohou být plná zmutovaných vos, jejichž kousnutí vám ze života udělá peklo nevídaných rozměrů.

Vosy v Tsunambee jsou velké, masožravé a jejich žihadla proměňuje lidi v mutanty. Režisér tohoto snímku, Milko Davis, je odborníkem zombie žánru, neboť kromě Raiders of Damned (2007) se zombies v hlavní roli chystá i kinematografický klenot se zombie dinosaury. K natáčení Tsunambee využil jako herce své přátele a známé a točil výhradě v okolí svého bydliště v Coloradu. 

1. Žralokonádo (2013)

Naprostou klasikou mezi ulítlými zvířecími filmy je Sharnado, nízkorozpočtový televizní film, který se ani nesnaží tvářit vážně. Na pevninu dorazí bouře katastrofálních rozměrů, která kromě ničivých tornád přináší i mořské stvůry. Žraloci z vod, které omývají místní pláže, zvedá vítr ven z moře a zasypává jimi město. Žerou tak lidi ještě v letu, trhají ruce, nohy, ukusují kusy aut a masakrují vše, co jim přijde do cesty.

Parta přátel v čele s Finem, který chce zachránit svou exmanželku, se rozhodne žraločím tornádům postavit. A to hned pomocí bombových útoků z helikoptér. Šílená smršť s lacinými efekty, přeplácaným dějem, nevěrohodnými hereckými výkony a žraloky, kam se člověk podívá, je skvělým zlatým hřebem pro začínající fanoušky tohoto žánru. A co je na tom nejlepší? I Žralokonádo už má 4 díly.

Znáte nějaké další filmy s útoky zvířat, které jsou více než přitažené za vlasy? Neváhejte se s námi o ně podělit.

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Jonathan King

Filmy:
Anakonda, Pavoučí teror, Hadi v letadle, Černé ovce, Král hadů

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
žraloci, béčkové filmy, béčkové horory, útoky zvířat, bizarní filmy, pavouci, filmy se žraloky, žebříčky, filmové žebříčky, žebříčky filmů, filmy se zvířaty, šílené horory, horory se zvířaty, filmy s pavouky, filmy s hady, anakonda horor, obŕí hadi, zvířecí zabijáci
TOPlist