7 zajímavostí ze života Willa Smithe

28.06.2018

Will Smith (49) se do povědomí široké veřejnosti dostal už ve svých dvanácti letech a hollywoodskou slávu si drží dodnes. Stále je jedním z nejznámějších jmen filmového průmyslu a to se na televizních obrazovkách a plátnech kin objevuje už od devadesátých let minulého století.

Zajímá vás, čím se původně proslavil? Jak se seznámil se svou manželkou? Nebo za co strávil noc ve vězení? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v dnešním článku.

7. Fresh Prince of Bel Air

První zajímavost na našem seznamu je jedním z těch nejznámějších faktů, které na Smithově životopise najdete. Protože je to ale věc, která ovlivnila snad každý aspekt hercova života, rozhodli jsme se ji na dnešní seznam zařadit. Smith totiž svou kariéru hollywoodské celebrity původně neodstartoval jako herec, ale jako raper, který si nechával říkat Fresh Prince.

Právě na základě jeho rapové kariéry vznikl částečně životopisný seriál Fresh Prince, kterým se Smith v devadesátých letech zařadil mezi úspěšné herce. Smithova hudební minulost se ale stále prolíná s jeho filmovou kariérou, jelikož osobně vytvářel soundtracky a znělky k několika filmovým a seriálovým počinům, mezi které patří již zmíněný Fresh Prince, ale i vysokorozpočtové snímky jako Muži v černém či Wild Wild West.

6. Finanční trable

Díky seriálu Fresh Prince se Smith také dokázal dostat z finanční tísně, ve které se ve svých osmnácti letech ocitl. Jeho nově nabitá rapová sláva mu totiž trochu vlezla do hlavy, a tak si kupoval drahé a luxusní věci, na které však ve skutečnosti neměl dost peněz. A tak došlo k tomu, že mu exekutoři postupně začali zabavovat všechen majetek.

Byla to až role v komediálním televizním seriálu, která Smithův život vrátila na správné koleje. Nabídka hlavní role v jeho vlastním seriálu totiž přišla přesně v momentě, kdy se Smith ocitl úplně na mizině. Tomu se říká štěstí v neštěstí! Od té doby si ale tento herec dává mnohem větší pozor na to, za co utrácí a s penězi nakládá mnohem zodpovědněji než ve svých mladických letech.

Za mříže!

Život rapera s sebou však často nese i problémy se zákonem a ani takový sympaťák, kterým Will Smith rozhodně je, se tomuto klišé nevyhnul. Za svůj čin navíc strávil noc ve vězení, o které později prohlásil, že to byla nejhorší noc v jeho životě.

V roce 1989 byl totiž se svými kumpány zatčen za napadení s přitěžujícími okolnostmi s použitím zbraně. Smith se totiž zúčastnil napadení Williama Hendrickse, který kvůli tomuto brutálnímu útoku málem přišel o zrak a toto napadení ho zanechalo s několika stehy a zlomeným nadočnicovým obloukem.

Celá událost se stala v době, kdy se Smith pomalu ale jistě dostával na výsluní slávy. Napadení Hendrickse totiž proběhlo krátce po tom, co Smith se svým kolegou, kterým byl DJ Jazzy Jeff (53) vyhráli svou první Grammy. Jen s velkým štěstím Smith nepodkopal svou kariéru natolik, aby se z tohoto „vroubku“ nemohl oklepat.

Mr. & Mrs. Smith

Will Smith
Zdroj: Profimedia.cz

Will se se svou manželkou Jadou Pinkett Smith (46) seznámil při natáčení Fresh Prince, kde měla Jada původně hrát jeho seriálovou přítelkyni. Tvůrci seriálu se nakonec rozhodli, že zvolí jinou herečku, protože se „Jada k Willovi kvůli jejímu nízkému vzrůstu nehodí“.

Smith s tímto rozhodnutím očividně nesouhlasil a později se zasadil o to, aby byla herečce tato role nabídnuta znovu. Jada ji sice odmítla, ale Willovo gesto ji natolik dostalo, že „přijala pozici“ jeho skutečné přítelkyně a tento vztah nakonec přerostl až v manželství. V současnosti jsou spolu přes dvacet let a jejich vztah se alespoň na venek zdá být jako romantická idylika. Navíc spolu mají dvě talentované děti, kterými jsou Jaden (19) a Willow (17) Smithovi.

Perfektní životopis

Přestože se Smith během svého života dostal do křížku se zákonem, jeho herecká kariéra je naprosto bezchybná. Jen s velkými obtížemi byste v jeho filmografii hledali nějaký propadák, a i když Smith čas od času natočí film, který si kritika úplně neoblíbí, přesto si můžete být jistí, že bude mít v kinech úspěch.

Smith sice nikdy nevyhrál Oscara či Zlatý globus ale na obě tyto ceny byl několikrát nominován. Jeho jméno je zkrátka zárukou úspěchu a přesně proto ho filmaři obsazují do svých projektů. Během jeho herecké kariéry vydělaly filmy, ve kterých hrál, dohromady přes 7 miliard dolarů, což je na tohoto rodáka z Filadelfie opravdu úctyhodný výkon.

Geniální sociální sítě

O tom, že má Will Smith skutečné komediální nadání, nemůže být pochyb. Stačí se podívat na jeho roli v seriálu Fresh Prince či jeho ztvárnění agenta JMužích v černém. To, že je ale Smith schopný tvořit humorné situace i na vlastní pěst, ale jeho fanoušci pochopili až s jeho příchodem do světa sociálních sítí.

Nejvíce se o tom můžete přesvědčit, pokud sledujete Smithův Instagram. Na tento profil sdílí zábavné momenty se svými přáteli a rodinou, svoje zážitky z výletů či scény ze zákulisí natáčení svých filmů. Jeho snad nejzábavnějším příspěvkem ale zůstává parodie na hudební klip jeho syna Jadena Smithe a jeho píseň Icon.

Velký kamarád velkého Michaela

Will má mezi celebritami spoustu přátel. Jeho humor, skromnost a dobrosrdečnost jsou zkrátka nakažlivé a jen těžko byste hledali někoho, kdo by řekl, že mu Smith vadí. Jedním z jeho nejlepších přátel je i proslulý basketbalista Michael Jordan (55).

Jsou dokonce tak dobrými přáteli, že Smith v současnosti pracuje na Jordanově životopisném snímku. Produkce tohoto filmu už ale trvá několik let a stále není jasné, kdy bude tento snímek hotov. Navíc už Jordan jeden životopisný film má. Nebo se tak animovaný Space Jam brát nedá? Rozhodnutí necháme na vás!

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Jada Pinkett Smith

Filmy:
Fresh Prince

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, ze života celebrit, hollywoodské hvězdy, Will Smith novinky, Will Smith filmy, zajímavosti o celebritách, seriál Fresh Prince, Will Smith hudba, Will Smith kariéra, Will Smith tvorba, Will Smith rap, zajímavé životy osobností, Will Smith zatčení
TOPlist