7 zajímavostí z natáčení Wonder Woman

01.11.2018

Komiksové filmy studia DC nemají v současnosti úplně dobrou pověst. Jejich návštěvnost i hodnocení se pohybují v mnohem horších číslech než u snímků konkurenčního Marvelu. Většinou jsou DC filmy kritizovány za přílišně ponurou atmosféru a fakt, že se jejich hrdinové berou příliš vážně. V současném DCEU (DC Expanded Universe) však existuje jedna jediná výjimka, které se podařilo nemyslitelné. Oblíbili si ji téměř všichni.

Asi vás nepřekvapí, že je tímto filmem pozitivně laděná Wonder Woman režisérky Patty Jenkins (47). Ta na poli superhrdinských filmů udělala v roce 2017 skutečný průlom, jelikož superhrdinům vrátila jejich hlavní vlastnost. Ono hrdinství, které kolegům Wonder Woman tak hořce chybí. Tam, kde Superman před svými zodpovědnostmi uteče do vesmíru a tam kde se Batman uchýlí k brutálnímu násilí Wonder Woman hrdinně vyrazí vstříc salvě z nepřátelských samopalů, jen aby zachránila pár civilistů.

Říkali jsme si proto, že by bylo vhodné, abychom si tento úspěšný film z loňského roku připomenuli v dnešním článku. A jak jinak to udělat, než představením sedmi nejzajímavějších faktů z natáčení Wonder Woman.

7. Tajné těhotenství

Na Gal Gadot (33) byl při natáčení Wonder Woman kladen opravdu velký tlak. Nejenže byla první ženskou herečkou, která ztvárnila hlavní roli ve vlastním superhrdinském filmu, ale během natáčení navíc otěhotněla, což bylo ke konci produkce jasné snad všem členům štábu.

V duchu nezdolnosti své role se však ani Gadot nenechala touto „drobností“ rozhodit a hrála, jako by o nic nešlo. Gadot své těhotenství dokonce před svými kolegy skrývala, aby se k ní náhodou nechovali jinak. Svou naprostou oddaností roli se jí její těhotenství dařilo tajit po většinu natáčení tohoto superhrdinského filmu.

6. Nejhorší rozhodnutí

V úvodu dnešního článku jsme připomněli onu ikonickou scénu, kdy se Wonder Woman postaví neúprosné palbě nepřátelských samopalů na „Území nikoho“. Právě tento moment ztvrdil status amazonky Diany Prince jako pravé nefalšované superhrdinky. Její odhodlání a statečnost se poprvé v celé své kráse ukázaly právě na Území nikoho.

Přestože je tato scéna jednou z těch nejoblíbenějších z celého filmu, musela za ni režisérka Patty Jenkins usilovně bojovat. Její kolegové chtěli totiž Území nikoho z filmu úplně vynechat, jelikož jim celá scéna přišla zbytečná. Jenkins ale na tomto momentu záleželo natolik, že si ho nakonec naštěstí skutečně prosadila.

5. Ošklivý běh

Když už jsme zmínili Území nikoho, nesmíme zapomenout ještě na jednu zajímavost, která se k této klíčové scéně váže. Je to však tak podivná informace, že se jí dá věřit jen těžko. Vzhledem k tomu, že ji prozradil Bill Westenhofer, koordinátor speciálních efektů, asi nám nezbývá nic jiného, než ji přijmout za fakt.

Gal Gadot je vskutku neskutečnou krasavicí, která je zosobněním dokonalosti samé. Přesto však jeden neduh zřejmě má. Když totiž ve výše zmíněné scéně dostala za úkol sprintovat, nedalo se na její běh údajně dívat.

Westenhofer se proto rozhodl, že vyzkouší, jak by herečka vypadala, kdyby běžela „jen jako“. Zjistil, že když je Gadot na běžícím páse, tak vypadá mnohem lépe. Její sprint se proto v této ikonické scéně neodehrává na place, ale ve studiu na běžícím páse a před zelenou obrazovkou. Prostředí zimního lesa je proto do filmu přidáno až v postprodukci.

4. Kaskadérské atletky

Diana není jedinou Amazonkou, která se ve filmu objeví. Celý prolog filmu se totiž odehrává na Themysciře, fiktivním tajemném ostrově, plném neohrožených bojovnic. Možná vás ale překvapí, kdo tyto obratné válečnice hraje.

Nejsou to ve většině případů známé herečky, ale slavné sportovkyně. Vedle zápasnice v kickboxu se ve filmu objevila skokanka do dálky, boxerka nebo olympijská bobistka. Tyto atletky společně trénovaly v Londýně po dobu několika týdnů, a jak se zdá, tak si natáčení opravdu užívaly.

„Byla tam spousta žen, které spolu zápasily, cvičily a trénovaly s meči a kopími. Zkrátka dělaly věci, které jsou ve skutečném světě doménou mužů,“ pochvalovala si natáčení Brook Ence (29) šampionka v CrossFitu.

3. Nejkomplikovanější scéna

Pokud byste si měli tipnout, která scéna byla pro filmaře nejtěžší na natočení, kterou byste si vybrali? Závěrečný souboj s Áreem? Boj na Themysciře? Nebo snad mnohokrát zmiňované Území nikoho? Skutečně nejkomplikovanější scéna vás pravděpodobně šokuje.

Ta nejnáročnější, která filmaře čekala, byla mnohem klidnější než ony bojové momenty filmu. Byla to scéna, ve které Gadot tančíDannym Hustonem (56). Celá tančící scéna se totiž odehrávala v historickém Hatfield House, ve kterém měl štáb zakázáno umisťovat kamery ani další vybavení na stěny a strop, aby se náhodou neponičila omítka.

Pro natáčení detailů proto musel štáb kolem tančícího páru postavit kruhové koleje, po kterých kamera jezdila.

2. Vizuální inspirace

Jenkins chtěla svému „válečnému filmu“ nějakým způsobem dodat i tu pravou atmosféru první světové války. Navíc ji chtěla skombinovat spolu s komiksovým vizuálem a barvami moderních filmů. Aby svým kolegům představila svou vizi co nejpřesněji, ukázala jim tvorbu slavného amerického malíře Johna Singera Sargenta, který žil v letech 1856 - 1925.

Sargent byl portrétista, který se proslavil právě během první světové války. Jeho obrazy se vyznačovaly projasněnými obličeji v kontrastu s temnými pozadími. Když se podíváte na jednotlivé scény tohoto loňského trháku, lze v něm inspirace Sargentem poměrně snadno rozklíčovat.

1. Ženský triumf

Kromě ženské představitelky hlavní role a ženské režisérky superhrdinského snímku byla Wonder Woman ženským filmařským úspěchem ještě v mnoha dalších aspektech. Produkční návrhářkou se stala Aline Bonetto, aranžérkou scén byla Anna Lynch-Robinson, Lindy Hemming se ujala kostýmů a Amer Kirsch měla na starosti vizuální efekty.

Největšími hrdinkami proto nebyly jen amazonské válečnice, ale i tým žen, které za tímto úspěšným superhrdinským filmem stály. Stejný tým se má podílet i na chystaném pokračování Wonder Woman 1984, jehož premiéra byla nedávno odsunuta na rok 2020.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Chris Pine, Danny Huston, Patty Jenkins

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, krásky, krásné ženy, krásné herečky, Sexy herečky, komiksy, DC, DC filmy, Gal Gadot filmy, superhrdinky, studio DC, Wonder Woman zajímavosti, filmová studia, Wonder Woman natáčení, Wonder Woman herečka, Gal Gadot fotky, slavná studia, komiksové hrdinky, Amazonky, sexy Amazonky
TOPlist