7 vtipných chyb z natáčení, které zůstaly součástí filmu

27.03.2018

Nevěřili byste, kolik ikonických scén a hlášek vzniklo improvizací na place. Ať už je to dobře zvládnutou chybou herce či pouze neočekávanými náhodami, ve filmech se často setkáváme s momenty, které v původním scénáři nenajdete. Ty někdy trochu prohloubí postavu nebo dokonce zcela pozmění atmosféru dané scény.

7. Star Lord upustí Kámen nekonečna – Strážci galaxie

Herec Chris Pratt je hollywoodské zlatíčko známé pro svou neopatrnost a občasnou nemotornost. To se ukázalo i při natáčení filmu Strážci galaxie. Chris Pratt, zde jako Star Lord, předává kámen nekonečna Sběrateli (Benicio Del Toro) a přitom mocný artefakt upustí.

Chris Pratt však kámen rychle znovu zvedl a ve scéně pokračoval. Režisérovi (James Gunn) se po právu chyba líbila, neboť k postavě Star Lorda seděla a dodávala dramatickému momentu na komičnosti, proto se rozhodl nechat scénu ve filmu.

6. Gandalf narazí hlavou do stropního trámu – Pán prstenů: Společenstvo prstenu

V jedné z úvodních scén slavné trilogie se vítá Gandalf s Bilbem v hobití noře. Ian McKellen ale neodhadl výšku domu a udeřil se do hlavy o nezvykle nízký strop. Peter Jackson se rozhodl scénu ve filmu zanechat. Postava Gandalfa se tak stala o to sympatičtější.

S podobnou scénou, kde se však jedná o prostou chybu zachycenou diváky, se můžete setkat i ve Star Wars IV – Nová naděje. O trochu vyšší stormtrooper se zde do hlavy udeří o rám dveří.

5. „Raymonde, ty sis prdnul?“ – Rain Man

V ikonickém filmu Rain Man hraje Dustin Hoffman Raymonda, autistického bratra Charlieho Babbitta (Tom Cruise). Když se dvojice ocitne zavřená v malé telefonní budce, Raymond náhle několikrát za sebou zamumlá něco o prdnutí.

Na to se ho Charlie zeptá: „Raymonde, ty sis prdnul?“ a jeho autistický bratr odpovídá: „Prdnul, prdnul, prdnul.“ Celá scéna byla improvizací mezi herci, když si Dustin Hoffman skutečně v budce dovolil jeden vypustit.

4. Prdění před policií – Obvyklí podezřelí

Dustin Hoffman není jediný, komu se podařilo propašovat něco takového do filmu. Ve scéně ve filmu Obvyklí podezřelí, kde jsou herci seřazeni vedle sebe pro identifikaci před policií, měl Benicio Del Toro větry a neustále hlasitě prděl.

Přestože scéna měla být vážná, herci se nedokázali ovládnout a zcela zřejmě se dobře bavili. K tomu se přidal fakt, že větu „Dej sem ty za*raný klíče, ty za*ranej hajzle!“ kterou měli kvůli identifikaci přednést, jim bylo dovoleno zahrát zcela libovolně. Benicio Del Toro nezklamal a udělal ze scény dokonalou komedii.

3. Improvizace na téma prdění po třetí – Good Will Hunting

Ve filmech neprdí jen muži. Známou improvizací byla historka, kterou vypráví postava psychiatra Seana (Robin Williams) svému pacientovi (Matt Damon) o tom, jak jeho milovaná žena prděla často ze spaní.

Matt Damon se nemůže přestat smát a z jemného třesu kamery by si jeden mohl myslet, že i kameraman měl, co dělat.

2. Pád při striptýzu – Pravdivé lži

V jedné z lechtivých scén ve filmu Pravdivé lži se postava znuděné manželky v podání Jamie Lee Curtisové snaží zatančit sexy striptýz. Během natáčení však upadla. Herečka se rychle vzchopila a okamžitě ve svádění pokračovala.

Režisérovi (James Cameron) se líbilo, že tato chyba dodávala scéně na autentičnosti. Ne každá necvičená žena dokáže zatancovat dokonalý striptýz. Ve scéně si můžete také všimnout, že manžel (Arnold Schwarzenegger) se skoro zvedne ze židle, jak chce herečce pomoci.

1. Freudovské přeřeknutí ve filmu – Titanic

V nezapomenutelné scéně, kde se Jack (Leonardo DiCaprio) chystá nakreslit lechtivý portrét Rose (Kate Winslet), se Leonardo DiCaprio přeřekl. Původně měl vyzvat Rose, aby si lehla na gauč. Herec, šokovaný Kate Winsletovou, však Rose nařídil, aby si lehla na postel, jako by myslela na něco jiného než jen na kreslení.

Sice se okamžitě opravil, ale dílo bylo dokonáno. Vtip měl obrovský úspěch u všech přítomných, a tak byl do filmu zařazen.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Dustin Hoffman, Arnold Schwarzenegger, Matt Damon, Benicio Del Toro, Chris Pratt, Ian McKellen, Leonardo DiCaprio, Jamie Lee Curtis, Tom Cruise

Filmy:
Pravdivé lži, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Rain Man, Obvyklí podezřelí, Dobrý Will Hunting

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, ukázky z filmů, striptýz ve filmu, komiksové filmy, Gandalf, žebříčky, filmové chyby, chyby ve filmu, Strážci galaxie scény, vtipné filmové chyby, Gandalf scény, Matt Damon filmy, Matt Damon scény, Leonardo DiCaprio scény, Leonardo DiCaprio Titanic, scény z Titanicu, filmový striptýz, arnold schwarzenegger scény, vtipné filmové scény, improvizace, improvizované scény
TOPlist