7 teorií o nových Star Wars, které jsou oficiálně potvrzené

15.09.2018

Vydání každého nového dílu Hvězdných válek s sebou nese neuvěřitelně velká fanouškovská očekávání. Není se čemu divit, vždyť jde v současnosti o třetí nejvýdělečnější filmovou sérii na světě, hned za komiksovými filmy od Marvelu a animáky studia Pixar.

Taková očekávání jsou však dvojsečnými zbraněmi. Sice máte jistotu, že se o vašem filmu bude mluvit, ale na druhou stranu se musíte hodně snažit, abyste zklamali co nejméně oddaných fanoušků. U devátého filmu tak obrovské série jako jsou právě Star Wars má spousta jejích diváků poměrně přesnou představu o tom, jak by chtěli, aby poslední díl nejnovější trilogie vypadal.

Vzniká proto nespočet různých teorií (některé šílenější než jiné), a je na filmařích, jak se s nimi vypořádají. Mohou tyto teorie naprosto ignorovat a do poslední chvíle se snažit vše držet pěkně „pod pokličkou“, anebo mohou některá tvrzení potvrdit, či naopak vyvrátit. Studio Disney si volí takovou střední cestu. K něčemu se čas od času vyjádří a zbytek nechává uležet v hlavách natěšených diváků.

My vám teď přinášíme sedm příkladů fanouškovské „šeptandy“, o kterých tvůrci deváté epizody hvězdných válek prohlásili, že se zakládají na pravdě.

7. Billy Dee Williams se vrátí do role Landa Calrissiana

Srdce fanoušků původní trilogie zaplesala, když se jejich vlastníci dozvěděli, že si v té nové zahrají oblíbení hrdinové z prvních tří epizod této vesmírné ságy. Hned první díl znovu představil princeznu Leiu, Hana Sola, Chewieho, oblíbené droidy R2-D2 či C-3PO a na okamžik i Lukea Skywalkera.

Jeden z původních členů zachránců vesmíru však ve filmu chyběl. Tuto křivdu se rozhodli napravit tvůrci spin-offového filmu Solo: Star Wars Story, kteří mladého Landa Calrissiana v podání Donalda Glovera (34) představili jako jednu z hlavních postav svého filmu. V hlavní sérii však Lando chyběl i v průběhu sedmé i v pořadí osmé epizody. Teď se však zdá, že se situace tohoto vesmírného švindlíře změní.

Jeho představitel Billy Dee Williams (81) se totiž do své role v deváté epizodě navrátí. Zvěsti o tom, že by se ke Star Wars měl vrátit, začaly kolovat po tom, co se v jednom z rozhovorů zmínil, že se připravuje na novou roli. Když pak navíc zrušil svou účast na fanouškovském sjezdu kvůli natáčení, nedala se už jeho obnovená role ve Star Wars utajit.

6. Role generálky Leiy nebude přeobsazena

Princezna Leia v se čase mezi původní a novou trilogií vzdala svého královského titulu a jako správná velitelka přijala ten armádní. Z princezny se proto stala generálka a její představitelka Carrie Fisher získala v nové sérii i o něco důležitější roli.

O to smutnější byla zpráva o tom, že tato slavná herečka 27. prosince 2016 zemřela na následky infarktu, který se jí přihodil na palubě letadla z Londýna do Los Angeles. Přestože se tato tragédie stala téměř rok před premiérou osmé epizody, v té době už měla herečka natočené všechny potřebné záběry, a tak film mohl bez větších úprav vyjít.

Spousta fanoušků se ale začala bát, jak to bude s její účastí na poslední části nové trilogie a začalo se spekulovat o tom, jestli by snad herečku neměl vystřídat někdo jiný. Vedení Disney se však rozhodlo, že je představitelka Leiy tak nenahraditelná, že scénáristům poručilo přepsat děj deváté epizody tak, aby mohly být pro její roli využity nezveřejněné záběry, pořízené pro osmou epizodu.

5. Finn, Poe a Chewbacca dostanou společný úkol

Finn a Poe byli jedni ze zbrusu nových hrdinů, které představila sedmá epizoda s podtitulem Síla se probouzí. Vztah mezi oběma mladíky je založen na společném úniku před jistou smrtí a jejich pouto je tak velmi hluboké. Jejich přátelství navíc herci Oscar Isaac (39) a John Boyega (26) hrají tak skvěle, že vás jen těžko někdo přesvědčí o tom, že nejsou nejlepšími přáteli i ve skutečnosti.

Proto byla pro spoustu fanoušků Star Wars opravdová rána, když zjistili, že budou oba tito hrdinové po většinu osmého dílu od sebe odloučeni. Dotčení diváci proto začali doufat v to, že se jejich společného dobrodružství dočkají alespoň v deváté epizodě a jak se zdá, jejich přání bylo vyslyšeno.

Podle uniklých fotek z natáčení to totiž vypadá, že se spolu vydají na jednu poslední misi, na které je doprovodí „osiřelý“ Wookie Chewbacca. Uniklé fotografie toho sice neprozrazují mnoho, ale zdá se, že si Chewie konečně našel náhradu za svého dlouholetého přítele, o kterého přišel v průběhu sedmé epizody.

4. Mark Hamill se objeví i v posledním díle nové trilogie

Teď musíme varovat ty, co osmou epizodu s podtitulem Poslední z Jediů z nějakého záhadného důvodu ještě neviděli. Následující bod totiž bude obsahovat masivní příběhový spoiler, takže se mějte na pozoru.

Postava Lukea Skywalkera totiž na konci osmé epizody zemře kvůli vysílení, způsobenému projekcí vlastního těla skrze Sílu přes půl galaxie. Jeho smrt rozzuřila spoustu fanoušků příběhů této vesmírné ságy, jelikož se domnívali, že je takto zbytečná smrt opravdu nedůstojným rozloučením s legendární postavou.

Jelikož mají zkušení Jediové v příbězích Hvězdných válek schopnost objevovat se i po své smrti jako modří poloprůhlední duchové, okamžitě se začalo spekulovat i o tom, že se přesně tak ke své roli vrátí i Mark Hamill (66). Není sice zcela jasné, jestli přesně tohle bude způsob, jakým bude herec do příběhu zakomponován, jisté je jen to, že si ve filmu určitě zahraje. Je totiž uveden v závěrečných titulcích filmu. 

3. Devátá epizoda ukončí Skywalkerovskou ságu

Není žádným tajemstvím, že byly všechny tři doposud vydané trilogie ságou rodiny Skywalkerových. Původní se točila okolo Lukea a Leiy, prequelová se soustředila na jejich otce Anakina a v té poslední opět sledujeme původní hrdiny a jejich potomka Bena Sola alias Kylo Rena.

Podle dostupných informací by měla devátá epizoda celou tuto dějovou linku uzavřít a nové filmy, pokud skutečně vzniknou (a jak známe studio Disney a jejich lásku k penězům, tak určitě vzniknou), by se měly soustředit na nové hrdiny, které s rodinou Skywalkerových konečně nebudou pokrevně spojeni.

Tato domněnka se potvrdila díky tiskové zprávě, ve které Disney označuje devátou epizodu jako poslední film ze Skywalkerovské ságy. Jen těžko šla tato informace podat víc zřetelně.

2. John Williams půjde do hudebního důchodu

Dokážete si představit Star Wars bez jejich legendárního soundtracku? My rozhodně ne. Hudba k těmto filmům je dnes téměř stejně nezapomenutelná jako filmy samy. Největší zásluhu na tom samozřejmě má ostřílený filmový skladatel John Williams (86).

Ten skládal hudbu k celé řadě skvělých filmů, jako Čelisti, E.T. Mimozemšťan, Indiana Jones, Chyť mě, když to dokážeš, Jurský park nebo Sám doma. Jedním z jeho největších skladatelských úspěchů je však bezpochyby jeho práce na Hvězdných válkách.

Není proto tak překvapivé, že se v úctyhodném věku šestaosmdesáti let rozhodl odejít do důchodu, a že si jako poslední filmový projekt vybral poslední epizodu nové trilogie Star Wars. Williamsova nezapomenutelná hudba přinášela radost mnoha generacím filmových diváků a už je na čase, aby si tento geniální skladatel také trochu odpočinul.

1. J.J. Abrams opět převezme režisérské otěže

Otázka, kdo se ujme režírování deváté epizody, je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejdiskutovanějších otazníků, které se okolo filmu točí. Původně se totiž mělo za to, že na režisérské křeslo opět usedne J.J. Abrams (52), který režíroval sedmou epizodu. Ten však tyto domněnky hned zkraje popřel, a tak nebylo vůbec jasné, kdo se deváté epizody ujme.

Jedním z diskutovaných režisérů, byl i Rian Johnson (44), který stál za epizodou osmou. Ten se však režie dobrovolně vzdal, aby mohl natočit svou vlastní spin-offovou trilogii ze světa Star Wars o jejímž ději zatím nikdo nic neví.

Nakonec ale vyšlo najevo, že se Disney s Abramsem přeci jen dohodli a ostřílený režisér a scénárista se tak nechal přemluvit, aby příběh, který odstartoval v roce 2015, nakonec uzavřel.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Billy Dee Williams, J.J. Abrams, John Williams, Carrie Fisher

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, americké filmy, sci-fi, americké sci-fi, sci-fi filmy, Star Wars herci, Mark Hamill role, Hvězdné války 7, Star Wars teorie, Mark Hamill filmy, Hvězdné války pokračování, Hvězdné války zajímavosti, Mark Hamill Hvězdné války, Carrie Fisher role, Carrie Fisher Hvězdné války, Hvězdné války teorie, Star Wars pokračování
TOPlist