7 slavných herců, kteří zemřeli na následky rakoviny

25.07.2018

Nedávno jsme vám přinesli seznam 7 herců, kteří svůj souboj s rakovinou vyhráli, ale bohužel, tyto příběhy nemají vždy tak šťastný konec. Často se totiž stane, že kvůli této zrádné nemoci i oblíbené filmové hvězdy přijdou o život. V boji s rakovinou vás totiž sláva ani peníze bohužel nezachrání a před smrtí jsou si všichni rovni.

Showbiz vám nyní přináší sedm smutných příběhů, kdy filmový svět přišel o své hvězdy kvůli této zhoubné nemoci.

7. Paul Newman

Paul Newman byl jednou z největších filmových hvězd padesátých a šedesátých let minulého století. Jeho chlapecký šarm a zářivě modré oči si dokázaly získat kdejakou ženu a Newmanovi zajistily dlouhou a úspěšnou filmovou kariéru plnou hollywoodských trháků.

V jeho filmografii totiž naleznete filmy jako Butch Cassidy a Sundace Kid, Kočka na rozpálené plechové střeše, Podraz nebo Barva peněz, za kterou dokonce v roce 1987 obdržel Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli.

V roce 2008 se však na povrch začaly dostávat Newmanovy fotografie, na kterých z ničeho nic začal vypadat velmi zkřehle, takže se okamžitě začalo spekulovat o možné nemoci, která hercovo zdraví sužuje. Přestože se hercova rodina snažila všechna tato tvrzení dementovat s tím, že jsou to pouze smyšlené drby, dnes už víme, že tomu bylo jinak.

Newman totiž tajně bojoval s rakovinou plic, která však tento souboj bohužel vyhrála. Oscarový herec tak 26. září 2008 zemřel v rodinném kruhu na své farmě v Connecticutu.

6. Jerry Orbach

Newyorský rodák Jerry Orbach se proslavil v mnoha filmech, ve kterých během své dlouholeté filmové kariéry účinkoval, ale možná nejlépe ho budete znát ze seriálu Zákon a pořádek, kde ztvárnil detektiva Lennieho Briscoea, který se svým týmem vyšetřovatelů řeší různé zločiny v ulicích New Yorku.

V roce 1994 byl však tento herec diagnostikován s rakovinou prostaty, se kterou po neuvěřitelnou dobu deseti let neúnavně bojoval. 28. prosince 2004 však svou bitvu prohrál a ve svých 69 letech zemřel. Seriálu Zákon a pořádek však zůstal věrný až do své smrti a dokud to jen trochu šlo, podílel se na jeho natáčení.

5. Patrick Swayze

I hvězda takových hitů jako je Hříšný tanec, Bod zlomu či Duch podlehla souboji s touto obtížně léčitelnou chorobou. Patrick Swayze však několikanásobně překonal odhady lékařů, kteří mu po diagnóze dávali pouze několik měsíců života. Jejich předpovědi však tento téměř nezdolný herec předčil o více než dva roky.

Nakonec ho však rakovina slinivky v roce 2009 připravila o život. Swayze jí však dal co proto a s touto nemocí udatně bojoval. Podstupoval intenzivní chemoterapie a dokonce se účastnil i experimentální léčby, která dosud nebyla na nikom odzkoušena. Bohužel však i tyto snahy zvrátit řádění zhoubné nemoci přišly vniveč.

Během svých posledních let života se však tento americký herec rozhodl, že se rakovinou nenechá změnit a snažil se stále zachovat si optimistický pohled na svět. Dokonce během léčby ani nezanechal kouření, a to i přesto, že mu to lékaři silně rozmlouvali.

4. Ingrid Bergman

Pro další bojovnici s rakovinou dnešního seznamu se musíme vrátit trochu do minulosti. Další hvězdou, která svůj nelítostný souboj s touto nemocí prohrála, byla mnohonásobná držitelka Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli jménem Ingrid Bergman.

Ta se proslavila ve filmech jako Vražda v Orient expresu, Anastasia, Plynové lampy či Casablanca. Všechny herecké úspěchy této původem švédské herečky však proti tomuto zrádnému onemocnění nic nezmohou, a tak ve svých 67 letech zemřela na rakovinu prsu.

S nemocí bojovala dlouhých osm let a dokonce kvůli ní musela podstoupit i amputaci prsu. Přesto však v roce 1982 umírá, a to přesně v den svých narozenin. Už se bohužel nedožila premiéry svého posledního snímku s názvem Žena jménem Golda, za který jí byla posmrtně udělena cena Emmy.

3. Roger Moore

Tajného agenta 007 si za ta léta zahrála celá řada britských herců. Od Seana Conneryho (87), přes Timothyho Daltona (74) až po Daniela Craiga (50), James Bond byl vždy ztvárněn tvrdými britskými chlapy s velmi ostrými rysy.

Nejinak tomu bylo i v případě Rogera Moorea, který si zahrál hned v sedmi snímcích o tajném agentu z MI6. Hrdina špionských filmů jako Žít a nechat zemřít, Muž se zlatou zbraní či Agent, který mě miloval byl teprve druhým představitelem tohoto legendárního agenta, přesto však v loňském roce zemřel.

23. května totiž zemřel na následky rakoviny prostaty ve svém švýcarském domě. S rakovinou prostaty se potýkal už v roce 1993, kdy mu však byla úspěšně vyléčena. O necelých čtyřiadvacet let později se mu však tato nemoc vrátila a stala se mu tak osudnou.

2. Farrah Fawcett

V září roku 2006 započal souboj této hvězdy původních Charlieho andílků, televizního filmu Malé oběti  či snímku Hořící postelrakovinou konečníku. Fawcett se s touto nemocí „rvala“ dlouhé tři roky, než v červnu 2009 nemoci bohužel podlehla.

Fawcett hned po diagnóze prohlásila, že vynaloží veškeré své úsilí, aby toto onemocnění překonala a po šestitýdenní intenzivní léčbě se zdálo, že nad rakovinou skutečně vyhrála. Její radost však neměla dlouhého trvání, jelikož o necelý rok později u ní lékaři při rutinním vyšetření objevili zhoubný nádor, který se po úspěšných léčbách u pacientů objevuje pouze v patnácti procentech případů.

Po tomto zjištění v roce 2007 se s nemocí utkala znovu, tentokrát však už tušila, že je její souboj marný. Ve svých dvaašedesáti letech proto přes veškerou experimentální léčbu, kterou podstupovala, zemřela v kalifornské Santa Monice.

1. Alan Rickman

Alan Rickman je dalším senzačním hercem, o kterého jsme přišli kvůli rakovině slinivky. Ať už jste ho milovali jako záporáka ze Smrtonosné pasti Hanse Grubera, jako profesora Snapea ze série o Harry Potterovi nebo jako podvádějícího manžela Harryho z Lásky nebeské, každá jeho role měla zkrátka „něco do sebe“.

O to větší byla rána, když jsme se v lednu roku 2016 dozvěděli, že ve svých 69 letech zemřel na následky rakoviny slinivky. O této nemoci se dozvěděl, když byl v roce 2015 hospitalizován kvůli mrtvici, kterou v srpnu toho roku utrpěl.

Fakt, že má Rickman rakovinu, se tento britský herec snažil úspěšně ututlat před všemi kromě okruhu svých nejbližších přátel a rodiny. Proto byla jeho smrt velkým šokem pro všechny jeho fanoušky i zbytek filmového světa.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul Newman, Jerry Orbach, Ingrid Bergman, Farrah Fawcett, Patrick Swayze, Roger Moore, Alan Rickman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
rakovina, zahraniční herci, zesnulé celebrity, nemocné celebrity, nemocní herci, celebrity s rakovinou, herci s rakovinou, Alan Rickman rakovina, herečky s rakovinou, zesnulé osobnosti, smrtelné nemoci, Jerry Orbach nemoc, Jerry Orbach rakovina
TOPlist