7 slavných herců, kteří se dopustili zločinů

13.04.2018

Sláva je vrtkavá dáma a lidem, kteří ji rychle nabydou, může velmi snadno vlézt do hlavy. To je pak přiměje páchat věci, které by je jinak ani nenapadly. Přestože jsou krásní, známí a bohatí, občas jim zkrátka „přeskočí“ a rozhodnou se proto překročit hranice zákona. Takové skandály se bohužel nevyhnuly ani slavným herců. Showbiz vám proto přináší seznam sedmi celebrit, které se během svého života dopustily zločinů.

Kdo byl načapán s prostitutkou, kdo má za sebou „bohatou“ drogovou minulost, a kdo se dokonce stal i drogovým dealerem? Odpovědi na tyhle a další otázky se dozvíte v našem dnešním článku.

7. Gary Dournan – Držení drog, napadení, řízení v opilosti

Možná, že vám jméno Garyho Dournana (51) nic neříká, ale pokud jste sledovali Kriminálku Las Vegas, určitě si pamatujete charizmatického černošského detektiva Warricka, kterého Dournan hrál. Je až absurdní, jak se jeho skutečný život liší od života fiktivního vyšetřovatele.

Dournan totiž spáchal hned několik zločinů, které jsou velmi dobře zdokumentovány. Držení drog, řízení v opilosti, ublížení na těle a domácí násilí, patří mezi ty nejhorší činy, kterých se Dournan dopustil. Dlouhou dobu se spekulovalo, že to byly právě konflikty se zákonem, které způsobily jeho odchod z kriminálního seriálu, ale natáčení jeho seriálové smrti bylo ve skutečnosti hotové ještě před tím, než byl Dournan poprvé odhalen.

Dournan byl zažalován za držení kokainu a extáze, a drog oxykodon a paraphernalia. Původně byl obžviněn i pro držení heroinu, ale tato obvinění byla později stažena. Co se týče domácího násilí, v roce 2011 zlomil nos své přítelkyni při jedné z mnoha jejich hádek. V roce 2012 vyhlásil herec bankrot s tím, že svým věřitelům dluží přes 1,7 milionů dolarů.

6. Matthew Broderick – Bezohledné řízení, které mělo za následek smrt

Matthew Broderick

Hvězda filmů jako Volný den Ferrise Buellera nebo Godzilla se dopustil činu, který připravil o život dvě ženy. V roce 1987 si totiž v Severním Irsku vypůjčil nové BMW a v plné rychlosti čelně naboural do Volva, ve kterém seděla třicetiletá Anna Gallagher se svou matkou.

Čelní náraz obě ženy na místě usmrtil, kdežto Broderick se svou přítelkyní vyvázli se zraněními, která nebyla životu nebezpečná. Broderick měl zlomená žebra a nohu, silný otřes mozku a poraněnou plíci a jeho přítelkyně, herečka Jennifer Grey (58), utrpěla jen pár pohmožděnin.

Broderick vjel se svým vozem do protisměru, ale dodnes stále tvrdí, že si z onoho osudného dne nic nepamatuje. „Nepamatuji si, jak jsem se ráno probudil, jestli jsem si ustlal postel, nic takového. První věc, kterou si z toho dne pamatuji je probuzení v nemocnici s podivnou bolestí v noze. Původně měl být souzen za neúmyslné zabití, ale nakonec vyvázl jen s pokutou v hodnotě 175 dolarů a odsouzení za bezohledné řízení.

5. Hugh Grant – Prostituce

Hugh Grant
Zdroj: Tine Hemeryck, wikipedia.org

Pozor! Nemyslíme to tak, že by si snad sám charizmatický Brit přivydělával prodáváním vlastního těla. Hugh Grant (57) byl spíše na opačné straně tohoto zločinu. V roce 1995 byl policií přistižen na sedadle svého BMW, když si s prostitutkou Estellou Marií Thompson (48) užíval její placené služby.

Celý příběh je o to absurdnější, protože k jeho dostižení vůbec nemuselo dojít. Grant chtěl totiž Thompson původně vzít na svůj hotel, ale za to si „mladá podnikatelka“ chtěla účtovat 100 dolarů. Herec měl však u sebe pouze 60, a tak se musel spokojit se službou uvnitř jeho vozidla.

Sama prostitutka později prohlásila, že si jich policista na místě všiml jen kvůli tomu, že Grant při samotném aktu neustále sešlapoval brzdový pedál, čímž rozsvěcel brzdová světla. Grant se pak ale k celé události postavil „jako chlap“ a přiznal svou chybu. V několika talk-show se později omluvil a prohlásil, že bylo jeho chování neomluvitelné.

4. Tim Allen – Obchod s drogami

Tim Allen
Zdroj: Tine Hemeryck, wikipedia.org

Ještě dříve, než kariéra pověstného Kutila Tima začala, živil se hodně za hranou zákona. Během svého mládí byl totiž drogovým dealerem kokainu. V pouhých pětadvaceti letech nad ním však takzvaně „spadla klec“ a Allen (64) byl zatčen a předveden k výslechu.

Slavnému herci tehdy hrozilo dokonce doživotní vězení. Není se čemu divit. V době zadržení měl u sebe přes půl kila kokainu. Rozhodl se ale s vyšetřovateli spolupracovat, a prozradil jim jména svých spolupracovníků a dalších dealerů, což bylo později bráno jako velmi polehčující okolnost.

Tím si sice rozhodně nevysloužil oblibu u svých spoluvězňů, ale díky tomuto „napráskání“ byl jeho doživotní rozsudek snížen na tři až sedm let za mřížemi. Díky dobrému chování ho z vězení propustili po dvou a půl letech, a Allena tak čekala změna kariéry k lepšímu. Přes stand-upy se nakonec propracoval k herectví a zbytek už je historie.

3. Mark Wahlberg – Rasově motivované útoky

Mark Wahlberg
Zdroj: David Shankbone, wikipedia.org

I tento herec z Bostonu má poměrně zajímavou minulost. Mark Wahlberg (46) si například už ve svých třinácti letech vytvořil závislost na kokainu a dalších omamných látkách. Ještě dříve, než začala jeho filmová kariéra, se živil jako rapper pod pseudonymem Marky Mark. Poprvé se ale „proslavil“ úplně jinak. V policejních archivech má dodnes záznamy několika zločinů z nenávisti.

Jeho rasistická minulost se však nevztahuje jen na jednu rasu. Ve svých patnácti letech byl se svými kumpány obžalován za to, že pokřikoval a házel kameny po členech bostonské černošské komunity, ale útočil i na Vietnamce. V šestnácti ubil dřevěným klackem do bezvědomí jednoho vietnamského občana Bostonu a ten samý den napadl ještě jednoho dalšího.

Za tyto útoky byl Wahlberg obviněn z pokusu o vraždu, ale nakonec vyvázl jen s napadením s ublížením na zdraví. V roce 2015 se herec snažil svůj trestní rejstřík vymazat, ale jedna z jeho obětí proti tomuto rozhodnutí vystoupila s tím, že „rasista bude rasistou vždy“.

2. Will Smith – Napadení s přitěžujícími okolnostmi

Will Smith
Zdroj: Walmart Stores, wikipedia.org

Následující políčko na našem seznamu patří dalšímu rapperovi, který se později začal věnovat herectví. Tentokrát jde však o Willa Smithe (49). Charizmatický a zábavný herec je možná tím posledním, koho byste si s nějakým zločinem spojili, ale i on se dopustil něčeho, za co strávil noc ve vězení.

V roce 1989 byl zatčen za napadení s přitěžujícími okolnostmi, při kterém byla použita zbraň. Smith byl totiž součástí skupiny útočníků, kteří napadli Williama Hendricske, který při útoku málem přišel o zrak. Útok Hendrickse poté zanechal se šesti stehy a zlomeným nadočnicovým obloukem.

Smith nakonec ve vězení strávil pouze jednu noc a většímu trestu se tak vyhnul. Přesto však později prohlásil, že to byla jedna z nejhorších nocí v jeho životě. Celá událost se stala těsně po tom, co se svým rapperským partnerem, kterým byl DJ Jazzy Jeff, vyhráli první Grammy. Celou noc ho prý ostatní vězni v cele předběžného zadržení obtěžovali a několikrát za sebou ho nutili, aby jim dal autogram.

1. Robert Downey Jr. – Držení a užívání drog

Robert Downey Jr.
Zdroj: Michael Connors, wikipedia.org

I představitel komiksového Iron Mana se do křížku se zákonem dostával docela často. A to už od dětství. Jeho otec byl také slavným hercem, což znamenalo, že se i „junior“ dostal k herectví už v útlém věku. To sebou samozřejmě neslo jak dětskou slávu, tak úskalí, které mladé herce čekají.

Už v dětství totiž propadnul drogám, z jejichž závislosti se poté mnohokrát neúspěšně léčil. Neustálé drogové opojení samozřejmě znamenalo, že ho nejednou kvůli této „kratochvíli“ zadržela policie. V roce 1996 byl například zadržen ve svém voze, když ve vysokých rychlostech pod vlivem drog brázdil po kalifornské pobřežní dálnici. V autě u něj pak policisté nalezli heroin a střelnou zbraň.

Od roku 2003 však naštěstí abstinuje a drog se od té doby údajně ani nedotkl. V odvykacím procesu mu prý nejvíce pomohla jeho žena, která ho k zanechání tohoto zničujícího „zlozvyku“ přiměla. V roce 2015 mu navíc byly minulé zločiny právně odpuštěny a jeho rejstřík je nyní jako nový. Robert Downey Jr. je jedním z mála drogově závislých herců, kteří se po své rehabilitaci dokázali vrátit zpět na vrchol a svou někdejší slávu navíc mnohonásobně překonat.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tim Allen, Will Smith, Robert Downey Jr., Hugh Grant, Gary Dourdan, Mark Wahlberg, Matthew Broderick

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, zločiny celebrit, američtí herci, celebrity drogy, zatčené celebrity, zločiny herců, celebrity s kriminální minulostí, zatčení herci, napadení celebrit, celebrity v mládí
TOPlist