7 pravidel, která musí Gal Gadot dodržovat pro roli Wonder Woman

24.05.2018

Hraní superhrdiny není žádná snadná věc. Pokud totiž máte hrát komiksového hrdinu, musíte jako on i vypadat. To znamená být fit, mít vypracované tělo a být ochotný trávit hodiny a hodiny v maskérně. Pokud jste navíc žena, jsou na vás kladeny ještě větší nároky. Svět Hollywoodu je totiž plný mužských superhrdinů, ale ženské hrdinky komiksů byste spočítali na prstech jedné ruky. Hrát superhrdinku je proto nejen pocta, ale i veliká zodpovědnost.

Když je to navíc legendární Wonder Woman jsou všechny tyto nároky ještě znásobeny. My vám proto přinášíme seznam sedmi pravidel, která musí izraelská kráska Gal Gadot (33) dodržovat, aby mohla v roli neohrožené Amazonky zůstat.

7. Buď fit a zůstaň fit.

Tenhle bod už jsme trochu načali v úvodu, ale je jedním z těch nejzásadnějších, které musí superhrdinští herci dodržovat. Pokud zkrátka chcete hrát superhrdinu, musíte jako on i vypadat. Nejinak tomu je i u Wonder Woman.

Gal začala na svou roli posilovat celých pět měsíců před tím, než bylo vůbec spuštěno natáčení. Udržet si tělo superhrdinky si žádá spoustu tvrdé dřiny a odříkání, které musí její představitelka trpět mnohem déle, než si myslíte. Herci superhrdinů totiž většinou hrají ve více komiksových filmech, a tak si skvělou postavu musí udržet i po dobu několika let!

Zde má však Gadot lehkou výhodu. Je totiž profesionální tanečnicí a navíc sloužila jako dobrovolník v izraelské armádě, takže tvrdý trénink pro ni není žádnou novinkou. Horší je, že kromě získání svalové hmoty si jako ženská superhrdinka musíte udržet i přirozenou ženskou krásu. To se však Gadot naštěstí podařilo a tak fanoušci Woder Woman dostali ideální zpodobnění jejich oblíbené Amazonky.

6. Jazyk za zuby!

Tenhle bod vás asi také nepřekvapí, ale celý filmový štáb superhrdinských filmů je vázaný mlčenlivostí a za žádných okolností nesmí během natáčení prozradit sebemenší detail, který studia předem neschválí. Konec konců, kdo má rád spoilery?

Herci hlavních rolí však mají celou situaci mnohem těžší než například osvětlovači. Studia je totiž často vysílají do různých pořadů a talk-show v rámci propagace filmů. Musí si proto dávat pořádný pozor na to, co moderátorům těchto pořadů prozradí. Pokud by řekli něco, co nemají, mohlo by je to dokonce stát i roli.

Dnešní doba sociálních sítí také záležitost mlčenlivosti nijak neusnadňuje. Celebrity jako Gal Gadot totiž mají hned několik profilů na různých sociálních sítích, kde komunikují se svými fanoušky. Během natáčení Wonder Woman tak měla Gal zvláštní embargo na svůj Facebook, Twitter, Instagram či Snapchat.

5. Na koně!

Kromě získání svalů a osvojení si bojového umění se před Gadot během natáčení postavila ještě jedna výzva. Byla to výzva, kterou herečka dlouhou dobu považovala za samozřejmost a něco, co jí půjde „raz dva“. Až později zjistila, jak moc se mýlila.

Wonder Woman totiž ve filmu několikrát jede na koni, ale Gadot do natáčení tohoto filmu z roku 2017 na žádném koni v životě neseděla. Gal navíc přiznala, že si myslela, že bude jízda na koni „brnkačka“, protože „jde vlastně jen o sezení a většinu práce oddře sám kůň.“

Později však prohlásila, že jízda na koni pro ni byla mnohem horší než složitá bojová choreografie, kterou si musela pro Wonder Woman osvojit. Nakonec se tuto schopnost naučila, ale přiznala, že za jejím jezdectvím stojí bolestivá cesta plná pohmožděnin a jiných drobných zranění.

4. Smlouva na tři filmy je samozřejmostí.

Podepisování smluv na několik snímků je trendem, který vzniknul ve dvacátých letech minulého století během zlatého věku Hollywoodu. Dnes už se to moc nenosí a herci tyto smlouvy podepisují jen výjimečně. Pokud tedy nehrají v komiksových filmech.

Svět komiksových filmů je totiž plný pokračování, prequelů, team-upů a bůh ví čeho všeho ještě, a tak je podepisování smlouvy na dva a více filmů prakticky jistou věcí. Smlouva na více filmů je ale takzvanou dvousečnou zbraní. Pokud je váš film úspěšný, máte vyhráno, ale pokud se film stane propadákem, tak vám zůstanou na krku jeho další pokračování.

Nejinak tomu je i u Wonder Woman, která však naštěstí spadá do té první kategorie. Gadot podepsala smlouvu na minimálně tři snímky v roli neohrožené válečnice. Po Batman vs. Superman, Wonder Woman a Lize spravedlnosti jí už tento kontrakt vypršel, ale vzhledem k tomu, že Gal právě pracuje na Wonder Woman 2, zdá se, že svou smlouvu obnovila a my se budeme moct těšit na její další výkony v roli Diany Prince.

3. A co scénář?

Většina herců si svou roli připravuje ještě dříve, než natáčení začne. Musí se zkrátka s rolí sžít a vždy je lepší, když máte více času na učení scénáře. Gal Gadot má však v tomhle smůlu. Komiksové studio DC se totiž uniknutí scénáře obává natolik, že svým hercům scénáře neposkytuje do prvního dne natáčení.

Nejinak to měla i Gal, která scénář k první Wonder Woman dostala až „na place“. Herci superhrdinů a superhrdinek mají však oproti svým kolegům z branže jistou výhodu. Jejich role totiž mají bohatou historii, a tak se o nich mohou dozvědět různé podrobnosti skrze nespočet komiksových sešitů.

Přesto je však absence scénáře velmi nepohodlnou záležitostí, jelikož nemáte skoro žádný čas na přípravu. Představte si, že hrajete hlavní roli v tak vysokorozpočtovém filmu jako je Wonder Woman 2 a své dialogy se dozvíte pouhé okamžiky před tím, než se spustí kamery. To už podle našeho názoru hraničí s improvizací.

2. Žádné crossovery.

Herecké smlouvy jsou velmi detailní a umožňují a zakazují různé aspekty životů jejich herců. Věděli jste ale, že má Gal Gadot zakázáno hrát v marvelovských komiksových filmech? Je jasné, že by se v nich jako Wonder Woman objevit nemohla, ale tato herečka má zakázáno hrát v nich jakoukoliv jinou roli.

Z části to dává smysl, protože by mohlo obsazení Gadot do role nějaké z marvelovských superhrdinech zmást fanoušky, ale i tak je to možná omezování svobody, kterou by tato izraelská herečka měla mít.

Možná že toto pravidlo přestane platit po tom, co v roli amazonské válečnice skončí, ale do chvíle, kdy ztvárňuje Dianu Prince, má Gadot zkrátka zakázáno připojit se k Iron Manovi, Spider-Manovi, Thorovi či dalším Avengerům jako jedna z jejich superhrdinských kolegyň.

1. Na vtipy zapomeň.

Filmy konkurenčního studia Marvel jsou svými komickými momenty proslulé. DC se však od svého protějšku chce odlišit, a tak jsou jeho filmy mnohem temnější a pesimističtější. Samozřejmě se nějaký vtip čas od času objeví (například v podobě postavy Flashe v Lize spravedlnosti), ale většinou tíhnou filmy DC k oné pověstné ponuré atmosféře.

To se týká i herců, kteří mají během natáčení více méně zakázáno vtipkovat a dělat si legraci. DC je totiž vážné a vážně by ho měli brát i samotní herci. Naštěstí se tu a tam podařilo pár vtípků do DC filmů vměstnat, a tak nejsou jen depresivním klonem Marvelu.

Tohle pravidlo vzniklo pravděpodobně kvůli filmu Green Lantern z roku 2011, který měl odlehčenější atmosféru. Prodeje filmu však dopadly tak tristně, že se studio rozhodlo zvolit jinou, temnější cestu. Nikoho ale asi nenapadlo, že by za neúspěch filmu mohly podivné kostýmy, špatné efekty či směšný scénář.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot

Filmy:
Wonder Woman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Sexy herečky, hollywoodske herečky, Hollywood, krásné americké herečky, gal gadot wonder woman, wonder woman, DC filmy, DC komiksy, Gal Gadot filmy, Gal Gadot natáčení, filmy studia DC, Wonder Woman zajímavosti, Wonder Woman Gal Gadot
TOPlist