7 postarších hereček, které byly v mládí sexbombami

13.07.2018

Showbusiness je kruté a nemilosrdné místo, které si hýčká mládí a krásu, ale stáří se snaží tajně zamést pod koberec. Proto mají obrovské úspěchy mladé a krásné herečky, kdežto ty starší pomalu ale jistě mizí v zapomnění. Občas se ale stane zázrak a tyto krasavice si svou slávu udrží i s přibývajícím věkem a jsou celebritami i v „podzimu svého života“.

My si proto nyní připomeneme sedm postarších hereček, které byly v mládí naprostými sexbombami. Jak si je pamatujete vy? Jako krasavice z mládí či jako filmové „babičky“?

7. Jane Seymour

Možná, že ji znáte jako dobrosrdečnou doktorku Quinnovou ze stejnojmenného seriálu a možná si ji pamatujete z filmu Novodobí Robinsoni. Pravdou je, že Jane Seymour (67) v současnosti nemá moc šťastnou ruku, co se výběru kvalitních filmů týče. Začátek její kariéry byl však od jejího současného stavu naprosto odlišný.

V mládí totiž byla neskutečnou „kočkou“, jejíž krása jí přinesla i roli takzvané bondgirl ve snímku Žít a nechat zemřít s Rogerem Moorem v hlavní roli agenta 007. Tuto držitelku Zlatého glóbu byste však dnes v porovnání s její vizáží v roce 1973, kdy žato bondovka vyšla, nepoznali.

Stále si drží svou nespornou krásu, ale v obličeji dnes vypadá úplně jinak než před pětačtyřiceti lety. Nebo byste snad Seymour dokázali poznat na obou fotografiích?

6. Helen Mirren

Helen Mirren
Zdroj: kviff.com

Jen těžko byste si dokázali představit větší dámu britské kinematografie než je Helen Mirren (72). Tato postarší herečka má na svém životopise spoustu velmi obdivuhodných filmových počinů včetně snímků Dravec, Ve jménu IRA nebo Královna.

I tato herečka však začala svou kariéru velmi brzy, a to už v roce 1967, kdy ztvárnila vedlejší roli v dramatu Herostratus. Mirren bylo v té době pouhých 27 let a v té době byla tato oscarová herečka skutečnou sexbombou.

Mirren je jednou z mála hereček, které jsou držitelkami pověstného „triumvirátu“ filmových ocenění. Za výše zmíněnou Královnu získala nejen Oscara, ale i Zlatý glóbus či BAFTU. Zdá se tedy, že se stářím herečka ztrácí svou mladickou krásu, ale zlepšuje své herecké zkušenosti.

5. Martha Stewart

Martha Stewart (76) je americká novinářka a televizní moderátorka, která se proslavila především díky svým pořadům o vaření, svým bestsellerům a je dokonce považována za průkopnici v oblasti elektronického podnikání. Kromě toho se však proslavila i skandálem okolo farmaceutické společnosti ImClone, za který si odseděla pět měsíců za mřížemi.

Do světa businessu se dostala už v roce 1967, kdy se stala burzovní makléřkou. Když tak koukáme na její fotografie z mládí, už se nedivíme, že byla v této sféře tak úspěšnou. No řekněte sami, dokázali byste říct „ne“ takové krasavici?

4. Diana Rigg

Herečku Dianu Rigg (79) budou nejlépe znát fanoušci seriálu Hra o Trůny, kde ztvárnila prohnanou pletichářku Olennu Tyrell, která se zasloužila o smrt všemi nenáviděného krále Joffreyho Lannistera.

Do filmového průmyslu se však tato Yorkshirská rodačka probojovala už v roce 1961, kdy získala jednu z hlavních rolí v seriálu Avengers (tentokrát skutečně nemyslíme ony komiksové hrdiny).

Diana Rigg
Zdroj: kviff.com

Podobně jako Seymour se i Rigg dostala do širokého povědomí veřejnosti díky jedné z bondovek. V jejím případě šlo o film s názvem v Tajné službě Jejího veličenstva, a stala se tak historicky jedinou ženou, která kdy agenta 007 dostala k oltáři. Jejich manželské štěstí však nemělo dlouhého trvání, jelikož hned z kraje jejich svatební cesty dostala „kulku do čela“.

3. Brigitte Bardot

Brigitte Bardot
Zdroj: kviff.com

Francouzská kráska Brigitte Bardot (83) ukončila svou hereckou kariéru už v roce 1973, takže její role na dnešním článku bude pro většinu čtenářů fungovat opačně. Spíše než její mladická krása vás překvapí, jak tento idol mužských srdcí vypadá dnes.

Ve svých 39 letech se rozhodla vyměnit slávu a peníze, které jí filmový průmysl přinášel v neskutečných množstvích, za neohrožený boj za práva zvířat a publicistickou činnost, kterým se věnuje dodnes.

Přestože herecká kariéra této francouzské krásky trvala pouhých jednadvacet let, za tu dobu stihla oslňovat muže ve dvaačtyřiceti hraných filmech, mezi které neodmyslitelně patří například Pohrdání, Láska na polštáři či Velké manévry. I v případě, že jste žádný z hereččiných filmů neviděli, určitě máte alespoň nějaké povědomí o její nesmírné kráse. Samotný fakt, že dokáže vzbuzovat takové vzpomínky i po téměř padesáti letech od konce její herecké kariéry, je velmi obdivuhodný.

2. Susan Sarandon

Susan Sarandon
Zdroj: wikipedia.org

Susan Sarandon (71) je jednou z těch hereček, které jste v osmdesátých a devadesátých letech mohli vidět téměř v jakémkoliv americkém filmu. Obsáhlost její filmografie je skutečně úctyhodná, ale ještě úctyhodnější je fakt, že se neustále rozšiřuje. Tuzemský filmový server ČSFD například uvádí, že má jen letos této newyorské rodačce vyjít hned šest filmů, což je mnohem vyšší číslo než u většiny herců polovičního věku.

Přestože se v herecké branži pohybuje už od roku 1970, kdy si zahrála ve filmu Joe, největší krasavicí byla právě na přelomu „osmdesátek“ a „devadesátek“. Právě v té době totiž vznikaly její nezapomenutelné filmy jako Čarodějky z Eastwicku, Thelma a Louise či Mrtvý muž přichází, za který dokonce získala Oscara.

V poslední době však kvalita jejích filmů klesá a většinou se pohybují okolo hranice 50% divácké oblíbenosti. Nezdá se ale, že by to herečku nějak rozhodilo, a už vůbec to nevypadá, že by ve své profesi nějak zpomalovala. Ve svých jednasedmdesáti letech je stále aktivní herečkou, která denně dostává několik nabídek na hlavní role.

1. Maggie Smith

I poslední jméno na našem dnešním seznamu obsadila stále aktivní herečka, která má za sebou velmi bohatou kariéru. Maggie Smith (83) je britskou Lady, která ve světě showbusinessu prorazila už v roce 1958, kdy si zahrála ve filmu Nowhere to Go po boku George Nadera.

Většina dnešních diváků ji však zná především jako profesorku McGonagallovou ze série o Harry Potterovi nebo jako Violet Crawley ze seriálu Panství Downton. Dnes tedy hraje postarší dámy a vychytralé důchodkyně, ale ve svém mládí se krásou mohla rovnat nejslavnějším hollywoodským hvězdám. Ostatně posuďte sami.

Smith však kromě krásy disponuje i neuvěřitelným talentem, který jí přinesl nespočet ocenění včetně sedmi cen BAFTA, třech Zlatých Glóbů, dvou Oscarů a nespočtu dalších nominací.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Helen Mirren, Jane Seymour, Susan Sarandon, Brigitte Bardot, Diana Rigg

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
krásné ženy, krásné herečky, Sexy herečky, sexbomby, legendární herečky, slavné sexbomby, Bond Girls, žebříčky celebrit, postarší herečky, sexbomby 20tého století, sexbomby šedesátých let, hvězdy Hry o trůny, žebříčky hereček
TOPlist