7 odstraněných scén, které měly v „marvelovkách“ zůstat

20.09.2018

V rámci dokončování jakéhokoliv filmu zůstane větší či menší množství záběrů mimo výsledný film. Jednotlivé scény se nakonec odstraňují kvůli zkrácení celkové délky snímku, jejich nadbytečnosti či kvůli tomu, že neodpovídají vyznění filmu jako takového.

Občas se některé z těchto scén přeci jen dostanou na povrch, ať už díky bonusům na DVD či jejich únikům skrze ziskuchtivé členy štábu, a fanoušci se tak mohou radovat z dalších částí jejich oblíbených filmů. Tyto scény jsou totiž dost často velmi povedené a je tak záhadou, proč se filmaři rozhodli vynechat právě je.

Stejně tak tomu je u filmů z MCU (Marvel Cinematic Universe). Není se nakonec čemu divit. Tento komiksový gigant totiž v současnosti stojí za neuvěřitelnými 19 filmy a mnoho dalších je v různých fázích produkce. My jsme se proto rozhodli, že vám dnes přineseme seznam sedmi skvělých scén, které byly z různých důvodů z MCU odstraněny.

7. Bratrská láska – Thor

První Thor není ani zdaleka tím nejúspěšnějším či nejoblíbenějším superhrdinským snímkem. Jedna věc se mu ale upřít nedá. Byl jedním z těch filmů, které komiksovovo/filmové impérium Marvelu odstartovaly. Po jeho boku stál už jen Iron man a první Captain America.

Ještě jednu skvělou věc Thor MCU přinesl. Tím byl skvělý padouch Loki v podání Toma Hiddlestona (37). Ten spolu s Chrisem Hemsworthem (35) tvoří skvělou dynamiku dvou bratří, usilujících o vládu nad bájným Asgardem.

Jejich dějová linka mohla být ještě mnohem lépe vystavěná, kdyby ve filmu zůstala jedna ze scén, které se režisér filmu Kenneth Branagh (57) rozhodl vystřihnout. Thor v ní potká Lokiho, když se jde nechat korunovat a tito bratři se po krátkou dobu častují vcelku roztomilými urážkami, vtipy a celkově ukazují, že přes svou rivalitu k sobě mají velmi blízko.

Tato scéna by Lokiho zradu na konci filmu udělala ještě více zničující.

6. Thing vyskočí z letadla – Fantastická čtyřka

Pokud jsme řekli, že původní Thor nebyl zrovna úspěšným filmem, u Fantastické čtyřky by se o nějakém úspěchu nedalo už mluvit vůbec. Tento pokus z roku 2015 o několikáté oživení superhrdinského týmu, který sice září v komiksech a téměř bez výjimky pohoří v kinech, se opět dočkal nálepky „propadák“.

Ve filmu nefungovalo téměř nic. Děj byl podivný, herecké výkony přes působivé obsazení tristní a akce, na které se zakládá každý správný superhrdinský film, ve Fantastické čtyřce téměř nebyla.

To mohla změnit scéna, ve které Ben už jako superhrdina Thing vyskakuje z letícího letadla na jednu z tajných misí, pro které ho vláda využívá. Tato scéna se navíc objevila i v traileru, ovšem ve filmu samotném zkrátka chyběla. To, že se natočí nepovedený film, bychom ještě byli schopní odpustit, ale že jeho tvůrci svým divákům lžou i v trailerech, je už trochu „přes čáru“.

5. Sestry ve zbrani – Strážci galaxie

Po dvou filmech, které se svou úspěšností rozhodně nemohou chlubit, přichází snímek, od nějž úspěchy nikdo nečekal, ale on všem „vytřel zrak“. Samozřejmě mluvíme o obskurní skupince hrdinů, mezi které patří pohyblivý strom, mluvící jezevec, zelená vražedkyně a milovník osmdesátkové muziky.

Od Strážců galaxie jejich obrovský úspěch opravdu očekával málokdo, ale čísla mluví za vše. Oni podivní hrdinové zkrátka měli něco do sebe. Jedinou slabinou těchto filmů jsou jejich záporáci. Ronan ani Ego zkrátka neměli potřebné kvality na to, aby se stali skutečně nezapomenutelnými hrozbami.

Naštěstí je tu ale Nebula, která si během dvou filmů ze série vyzkoušela jak pozici záporné postavy, tak hrdinky. Ještě před tím, než se Gamora vydala získat jeden z Kamenů nekonečna v prvním díle, měly obě tyto sestry sdílet scénu, ve které spolu bojovali. Režisér James Gunn (48) se však scénu rozhodl smazat a souboj sester nechat až do druhého dílu, kde měl mnohem větší dopad.

4. Rogue odmítne „lék“ na svoje schopnosti – X-Men: Poslední vzdor

Třetí a závěrečný díl trilogie režiséra Bretta Ratnera (49) o superhrdinech jejichž schopnosti jim poskytuje speciální genetická mutace je mezi fanoušky X-Menů velmi rozporuplným tématem. Někteří tento díl zbožňují a jiní ho odsuzují kvůli nesmyslnému smíchání hned několika příběhových linek z komiksů a vytvoření podivného paskvilu.

Snad nejhorší částí finále se týkal Rogue, která stála v centru dění po dobu všech tří filmů. Ta totiž přijme „lék“ na svou schopnost, která při doteku vysává životní energii z těch, jichž se dotkne. To naprosto zahazuje veškerou její snahu, naučit se se svým prokletím žít, jež byla budována skrze všechny tři filmy a v nespočtu komiksů.

Nejhorší na tom ale je, že to tak vůbec nemuselo dopadnout. Existuje totiž i alternativní konec, ve kterém Rogue onen lék odmítne s tím, že je její schopnost součástí její osobnosti. Toto přijetí toho, kým ve skutečnosti je, je mnohem lepším koncem jak pro příběh Rogue, tak pro film, který by měl mnohem lepší poselství, než „snažte se změnit, kdo jste“.

3. Steve se zbavil štěnice – Captain America: Návrat prvního Avengera

Druhý díl série Captain America je dodnes brán jako nejlepší z příběhů tohoto superhrdiny a někteří fanoušci ho navíc považují i za nejlepší snímek z MCU. Jeho příběh je totiž spíše špionážním filmem s prvky toho superhrdinského.

Přesto však i tento film obsahuje poměrně zásadní chybu v příběhu, kterou studio pravděpodobně přehlédlo. Agenti HYDRY, kteří infiltrovali tajnou organizaci S.H.I.E.L.D, se totiž v jedné ze scén zmiňují, že přesně vědí, kde se Steve nachází, jelikož na něj umístili sledovací zařízení. V průběhu filmu to však vypadá, že na tuto štěnici zapomněli, jelikož se jim Steve s Natašou jednoduše ztratí.

Ve smazané scéně je však záběr na agenty HYDRY, kteří vniknou do sportovního areálu plného zděšených a zmatených atletů. Tito agenti po chvíli zjistí, že Steve objevil jejich štěnici a zbavil se jí právě na tomto místě. Proto se mu pak po zbytek filmu daří svým nepřátelům unikat.

2. Rhodeyho vojenská minulost – Iron Man 2

Iron Man 2 měl spoustu problémů. Ve zkratce se mu ale prostě nepodařilo navázat na úspěchy prvního dílu, jež si v srdcích fanoušků komiksových filmů stále drží status jednoho z nejoblíbenějších MCU filmů a je prakticky jejich dědečkem.

Ve finále tohoto filmu se po boku Tonyho v jeho obleku objeví i Rhodey v podobě superhrdiny jménem War Machine. Rhodeyho interakci s jeho bojovým brněním jsme však měli mít možnost vidět už mnohem dříve.

V původním návrhu filmu měla být scéna, ve které Rhodey se svými vojenskými kolegy testují toto nové brnění. Rhodey je varuje, že do obleku Tony pravděpodobně umístil nějaká protiopatření proti krádeži a nepovolenému užití, což se okamžitě ukáže jako pravda. Jeden z vojáků se totiž proletí vzduchem poté, co od brnění dostane pořádnou dávku elektrického proudu.

1. Profesor X zabije X-Meny – Logan

Loňský Logan se řadí k nejúspěšnějším filmům ze série X-Men, a to hlavně proto, jak moc se od těch ostatních odlišuje. Snímek Jamese Mangolda (54) je totiž překvapivě depresivní, jelikož se odehrává v budoucnosti, kdy jsou téměř všichni mutanti mrtví, kvůli blíže nespecifikované tragédii, zaviněné profesorem Xavierem.

Ten totiž trpí mnoha neduhy včetně ztráty paměti, demence a nebezpečnými záchvaty, které jsou zničující pro jeho okolí. Ona tragédie však původně neměla být ani zdaleka tak záhadná, jako je ve přednesená ve filmu.

Původně měla být totiž ona Charlesova neúmyslná vražda tisíců mutantů po celém světě součástí filmu. Mangold však usoudil, že je snímek už tak dostatečně naplněný tragédií, a proto scénu raději ani nenatočil.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Mangold, Brett Ratner, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth

Filmy:
Iron Man 2, Fantastická čtyřka

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Chris Hemsworth filmy, komiksy, komiksové filmy, mutanti, komiksové postavy, Marvel Cinematic Universe, série X-men, MCU, marvelovky, marvelovské komiksy, Iron Man vystřižené scény, vystřižené scény Marvel, mutantí série, Iron Man 2, Iron Man scény, odstraněné scény, Thor odstraněné scény, Thor obsazení, Profesor X
TOPlist