7 oblíbených Avengerů, kteří se zatím nedočkali zařazení do filmového týmu

16.04.2018

Premiéra nejambicióznějšího komiksového filmu s názvem Avengers: Infinity War se kvapem blíží a my se jí zkrátka nemůžeme dočkat. Rozhodli jsme se proto vám některé Avengery představit. Že je všechny znáte jako vlastní boty? Neukvapujte se. Jasně, Iron Man, Thor, Spider-Man nebo Hulk jsou dnes už skutečně proslulými superhrdiny, ale věděli jste, že do tohohle týmu patří i vládce moří, démon jezdící na hořící motorce nebo slepý právník?

Infinity War bude mít českou premiéru už 26. dubna a údajně se v ní objeví na 76 postav. Ani tak vysoké číslo však nemůže postihnout všechny Avengery. Tenhle tým měl od svého vzniku v roce 1963 hned několik verzí, ve kterých se obsazení dost zásadně měnilo. Následující hrdinové se ve filmu pravděpodobně neobjeví, a to i přes to, že jsou v komiksových kruzích velmi oblíbení.

7. She-Hulk

Možná vám přijde, že je She-Hulk pouze ženskou kopií oblíbeného zeleného monstra. Jennifer Walters se ale od svého bratrance Bruce Bannera v jednom zásadním aspektu liší. Ano, je pravda, že za její nadlidskou sílu a výdrž může obdobně jako u Hulka gamma záření, ale její transformace probíhá dost jiným způsobem.

Když se totiž Bruce změní v Hulka, ztrácí veškerý svůj intelekt a osobnost. Jennifer však stále zůstává inteligentní advokátkou, která dokáže problémy řešit i jiným způsobem než opakovaným mlácením oběti svou zelenou pěstí.

6. Namor

I když je vám pravděpodobně známější Namorův protějšek z konkurenčního komiksového studia DC, možná vás překvapí, že se Namor v komiksech objevil celé dva roky před Aquamanem. Namor je synem obyčejného námořního kapitána a princezny Atlantidy a je tedy právoplatným nástupcem trůnu tohoto mytického království.

Mezi jeho schopnosti patří nadlidská síla, rychlost a hbitost a je schopen přežít dlouhou dobu hluboko pod vodou. Některé komiksové příběhy mu dokonce přisoudily schopnost pod vodou dýchat, ale většinou tomu tak není. Aby jeho superschopnosti však fungovaly naplno, musí být Namor alespoň částečně ponořen ve vodě. Pokud se od ní vzdálí, začne postupně slábnout. Na rozdíl od ostatních Atlanťanů však dokáže přežít i na souši.

5. Beast

 

I mutanti ze série X-Menmají v historii Avengers své pevné místo. Za bezmála šedesát let existence tohohle superhrdinského týmu se v něm vystřídalo hned několik „homo superior“, mezi které patří například Wolverine, Storm nebo Rogue. Vůbec první se ale mezi Avengers zařadil Hank McCoy, alias Beast.

Tento modrou srstí pokrytý mutant je geniálním vědcem a úspěšným politikem, a disponuje obrovskou sílou, rychlostí a hbitostí. Jeho komiksový původ se však od toho, který byl divákům předložen ve filmu X-Men: První třída poměrně dost liší. Komiksový Hank se totiž se svými schopnostmi už narodil, kdežto ten filmový je získal vlivem experimentu.

Jeho otec totiž pracoval v jaderné elektrárně a byl tak často vystavován jadernému záření. Z toho důvodu se pak jeho syn narodil jako mutant s obrovským intelektem a nezvykle dlouhými končetinami. Ve škole se tak často stával obětí šikany, jelikož jeho postava připomínala ostatním dětem gorilu.

4. Daredevil

Ochránce newyorské čtvrti Hell’s Kitchen má hned na první „pohled“ proti svým nepřátelům jednu obrovskou nevýhodu. V dětství se mu totiž během jedné autonehody dostala do očí radioaktivní kapalina. Mladý Matt Murdock kvůli této havárii oslepil, ale také se mu díky tomu nadlidsky zostřily všechny jeho ostatní smysly.

Daredevil proto slyší tak dobře, že zrak ani nepotřebuje. Navíc má tak vycvičené reflexy, že ví o každém protivníkově kroku ještě dřív, než ho provede. Když zrovna po nocích nebojuje se zločinem na střechách newyorských budov, živí se jako advokát. Daredevil se na televizní obrazovky a plátna kin dostal už několikrát, ale úspěšnosti těchto počinů se diametrálně liší.

V roce 2003 vyšel film s Benem Affleckem (45) v roli neohroženého bojovníka se zločinem, ale tento snímek je obecně považován za jeden z nejhorších Marvel filmů v historii. V roce 2015 však Netflix vytvořil stejnojmenný seriál, který je maskovaného superhrdiny konečně hoden. Letos má vyjít jeho třetí série a my se nemůžeme dočkat.

3. Spider-Woman

Spider-Woman může obdobně jako She-Hulk na první pohled působit jako laciná kopie slavnějšího mužského protějšku, ale opět tomu tak není. Za dobu existence této postavy si krycí jméno Spider-Woman vystřídalo hned několik slečen. Jessica Drew, Julia Carpenter i přítelkyně Petera Parkera Gwen Stacy během svého života nechávaly říkat pavoučími ženami.

Jako většina postav na našem seznamu získala i Spider-Woman své schopnosti po kontaktu s radiací. Jelikož byla tato dávka radiace smrtící, snažil se jí její otec zachránit pomocí experimentálního séra extrahovaného z krve pavouků. To Jessice jednak zachránilo život, ale zároveň tím získala nespočet speciálních schopností.

Mezi ty patří například nadlidská síla, rychlost, odolnost nebo reflexy. Mimo jiné umí také vypouštět feromony, díky kterým se pro většinu mužů stává neodolatelnou. Je také imunní vůči jedům, drogám a radiaci, ale umí také létat a vytvářet „bio-elektrickou energii“, díky které může omráčit, či dokonce zabít svůj cíl.

2. Thing a Fantastická čtyřka

Mezi členy Avengers se postupně zařadili i všichni členové dalšího superhrdinského týmu, Fantastické čtyřky. Mr. Fantastic, Invisible Woman a Human Torch byli mezi Avengery všichni zároveň, ale Thing alias Ben Grimm Avengerům pomáhal ještě dříve než zbytek jeho týmu.

Thing získal své schopnosti stejným způsobem jako zbytek Fantastické čtyřky. Během zkušebního letu jejich vesmírné lodi se dostali do kontaktu, hádejte s čím. Správně, se zářením. Zatímco zbytek čtyřčlenné posádky získal skvělé schopnosti, které lze snadno skrývat, Benovi se viditelně proměnil i zevnějšek. Navždy se z něj totiž stalo oranžové monstrum pokryté kamením, které sice mělo nadlidskou sílu a výdrž, ale nikdy už se nemohlo vrátit do své původní lidské podoby.

1. Ghost Rider

Johnny Blaze byl motocyklový kaskadér, který zaprodal svou duši Satanovi, aby zachránil život svého otce, který kvůli rakovině umíral. Jak to tak bývá, Johnny si smlouvu v tak vypjaté situaci pořádně nepřečetl, a tak se stalo, že se po nocích začal měnit v démona s hořící lebkou, který bojuje s veškerou nespravedlností a bezprávím světa. A to velmi krutými metodami, které pro hříšníky většinou končí brutální smrtí.

Ghost Rider se umí proměnit v kostlivce obklopeného neuhasitelným ohněm, který se svými nepřáteli bojuje různými démonickými schopnostmi. Jeho motorka je rychlejší než jakýkoliv jiný dopravní prostředek a dokáže jezdit i po vodě či zdech budov bez sebemenšího problému. Díky posednutí ďáblem je Ghost Rider také velmi odolný a podle některých komiksů je dokonce nesmrtelný.

A jaký je váš oblíbený Avenger, který zatím nebyl zařazen do současného filmového světa komiksového Marvelu? Pokud jsme ho vynechali, nebojte se nám vynadat v komentářích!

(tod)

Filmy:
Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
marvel, Marvel filmy, Avengers: Infinity War, komiksové postavy, Marvel postavy, komiksy Marvel, Beast postava, Thing postava, MArvel Avengers, Averngers filmy, Avengers hrdinové, Ghost Rider, Spider Woman, She-Hulk, Namor, Daredevil postava, slavné komiksové postavy
TOPlist