7 nejvíce nenáviděných postav z filmů a seriálů

02.05.2018

Každý má své oblíbence. Téměř v každém filmu si můžete najít někoho, s kým se ztotožníte. Ať už je to komická postava se skvělým smyslem pro humor, charizmatický podvodník nebo morálně neotřesitelný hrdina, skoro vždy si najdete někoho sympatického. Priority každého z nás se však mohou lišit. Proto oblíbenec jednoho může být pro jiné naprosto otravnou postavou. Shodneme se tedy alespoň na tom, koho nenávidíme?

I zde může mít každý své „favority“ na nejhorší postavy. My vám teď ale přinášíme seznam několika postav z filmů a seriálů, o kterých se drtivá většina diváků shodne, že jsou skutečně k nevydržení. Zkrátka a dobře je milujeme nenávidět.

7. Janice

V seriálu Přátelé si každý najde svého oblíbence. Někdo má rád sarkastického Chandlera, někdo má v oblibě podivínskou Phoebe, puntičkářskou Moniku, trhlého Rosse, rozmazlenou Rachel či přihlouplého Joeyho. Každý z nich má zkrátka nějaké charakterové rysy, které musí někomu sedět. Existuje ale v seriálu někdo, koho nikdo nemůže vystát?

Pravděpodobně vám budou stačit následující tři slova. Ó. Můj. Bože.Ano, máme na mysli Janice, bývalou přítelkyni Chandlera. Nikdo z fanoušků, a co hůř ani postav v seriálu neví, proč se k ní Chandler neustále vracel, ale on na ní zkrátka asi něco viděl. My ale zkrátka nemůžeme přijít na to, co ho k Janice stále lákalo.

Její příšerný charakter přebíjel snad jen její otravný hlas. Na druhou stranu byla Janice zamýšlena jen jako komická postava, a jako taková rozhodně fungovala. Po tom, co jsme protočili panenky po zaslechnutí oněch tří slov, jsme se stejně vždy ušklíbli smíchy.

6. Dolores Umbridgeová


Zatímco Janice byla otravná, ale zábavná, další místo na našem seznamu obsadil někdo, kdo žádnou polehčující charakteristiku nemá. Dolores Umbridgeová je zkrátka ztělesněné zlo, které od pátého dílu Harryho Pottera trápilo všechny studenty školy čar a kouzel v Bradavicích. Její malichernost a zloba byly zkrátka všudypřítomné.

Ať už jde o její příšerné výukové metody, politické intriky nebo trestání studentů fyzicky bolestivými metodami, Umbridgeová si zkrátka rozhněvala všechny čtenáře i diváky příběhů o mladém čarodějnickém učni s jizvou ve tvaru blesku na čele.

Dodnes jsme nenašli člověka, který by nám řekl, že mu Dolores nevadí, nebo že by ji měl dokonce v oblibě. Umbridgeovou je zkrátka obtížné mít rád. Kdybychom se přenesli přes její chování, autorka knížek J. K. Rowling (52) zajistila, že by nám přišla odporná i vzhledem. Její obličej totiž v knížkách přirovnává k rozpláclé ropuše.

5. Scar

I animované filmy mají své padouchy, kteří jsou zkrátka tak zlí, že na nich nenajdete nic pozitivního, čeho byste se mohli chytit. Příkladem za všechny je i Lví král z roku 1994. Samozřejmě mluvíme o bratru krále Mufasy, zlotřilém Scarovi.

Tento vyzáblý lev mohl za smrt svého bratra i za vyhnanství mladého Simby. Vraždou Mufasy v podstatě odstartoval všechny důležité události tohoto Disneyovského animáku, ale nakonec mu karma všechny jeho intriky a manipulace vrátila i s úroky.

Svým pletichařením uvrhl celé lví království na dlouhá léta do období úpadku a hladi. To zvrátil až návrat Simby, právoplatného krále všech zvířat. Sebestředný Scar se všemi ostatními zvířaty zacházel jako s největší chamradí, a tak je dost obtížné najít někoho, komu tenhle manipulátor nevadí.

4. Cyclops

Další záznam na našem seznamu je takovou výjimkou, na které se s námi možná neshodnete. Přesto ale existuje velké množství lidí, kterým následující postava neskutečně vadí. Cyclops ze superhrdinského filmu X-Men z roku 2000 je výjimkou z toho důvodu, že je mezi nenáviděnými postavami na našem seznamu vlastně jediným hrdinou.

Jeho ztvárnění ve filmu je ale naprosto úděsné. Každá jeho replika je příšerná a jeho postava se s tou z komiksů zkrátka nedá ani z daleka srovnat. V komiskech či animovaném seriálu je Scott Summers charizmatickým vůdcem, který má mezi svými kolegy přirozený respekt. Ve filmu slouží jen jako „otloukánek“ ve Wolverineově snažení získat srdce pohledné mutantky Jean.

Filmový Scott je zkrátka do morku kostí nesympatický, a to i přesto, že je jeho hercem pohledný sympaťák James Mardsen (44), kterého můžete znát z filmů jako Dálnice 60 nebo úspěšného seriálu Westworld. Je nám proto záhadou, jak se filmařům z tohoto hrdiny „podařilo“ udělat někoho tak otravného.

3. Denethor

I legendární Pán prstenů má svého zástupce na našem seznamu nenáviděných postav. Tentokrát však nemyslíme ani Saurona ani Sarumana, kteří rozhodně mezi oblíbence mnoha lidí nepatří. Ne, my jsme pro dnešní seznam vybrali samotného správce Gondoru, Denethora.

Toho ve třetím díle Pána prstenů s podtitulem Návrat krále hraje skvělý John Noble (69). Ten dokáže správcův zvrácený charakter zahrát tak skvělým způsobem, že jsme se nejednou nachytali s tím, že nám vadí už jen dívat se na jeho jeho obličej.

Denethor je otcem Boromira a Faramira, jenže oběma dává dost okatě najevo, kdo z nich je jeho oblíbencem. Po smrti jeho milovaného Boromira mu však definitivně přeskočí a už tak dost nevyrovnaný vládce se naprosto zblázní. Svého nyní už jediného dědice pošle na sebevražedný úkol, o kterém oba vědí, že z něj není návratu. Před venkovním světem se uzavře a pomalu živí své šílenství. Nakonec kvůli své posedlosti skočí z nejvyšší věže Minas Tirith, čímž ukončí svůj utrápený život.

2. Joffrey Baratheon

Tady asi nemusíme nic psát. Joffrey Baratheon ze slavného seriálu HBO s názvem Hra o trůny je zkrátka ztělesněním zla a zářným příkladem toho, proč je incest v naší civilizaci zakázaný. Joffrey je totiž synem sourozenců Jamieho a Cersei Lannisterových, kteří jsou zástupci jednoho z mnoha rodů, které vládnou Západozemí.

Joffrey je malicherný, zlý, zvrácený, ale také psychopatický mladý muž, jehož špatné vlastnosti jsou umocněny ve chvíli, kdy se stane králem celé říše. Poprvé se vybarví hned na konci v první série, kdy nechá popravit oblíbeného Neda Starka z konkurenčního rodu Starků.

Pokud jste se Hrou o trůny ještě pozadu, tak vás musíme varovat před následujícím spoilerem. Vážně, pokud máte „Trůny“ teprve rozkoukané, přestaňte okamžitě číst! Joffrey totiž naštěstí zemře, což většinu z nás, kdo sledovali jeho psychopatické chování, zvláštním způsobem uspokojilo. Jeho smrt způsobená otráveným vínem je navíc zobrazena v takovém detailu, že už nemohlo být pochyb, že by se tento nenáviděný šlechtic mohl vrátit k životu.

1. Jar Jar Binks

A „vítězem“ našeho seznamu není samozřejmě nikdo jiný než Jar Jar Binks. Tohle stvoření z prequelové trilogie Hvězdných válek si našlo oblíbence možná tak v řadách dětí, kteří jeho idiotské chování mohli považovat za zábavné. Pro většinu fanoušků Star Wars byla však jeho postava jasným důkazem toho, že prequelová trilogie nedosáhne kvalit té původní.

Jar Jar je nemotorný, nesympatický trouba, kterého George Lucas (73) do svých filmů zařadil jen jako komickou vložku, která slouží jen jako takový „boxovací pytel“. Kdykoliv je během událostí prvního dílu na plátně, můžete si být jistí, že udělá nějakou pitomost, která ztíží osudy všech hrdinů, na kterých vám skutečně záleží.

Jeho postava je sama o sobě prostě groteskou, která spoléhá na laciný humor. Lucas přitom v původní trilogii tenhle typ humoru vůbec využívat nemusel a jeho filmy byly i tak velmi zábavné. Navíc Jar Jar ve filmu neslouží žádnému účelu. Pokud by byl z filmu vynechán, vůbec nic by se nestalo. Vážně, když zavřete oči vždy, když je Jar Jar na scéně, vůbec o nic z příběhu nepřijdete.

Souhlasíte s naším žebříčkem, nebo jsme sem zařadili nějakého vašeho oblíbence? Dejte nám vědět v komentářích!

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
James Marsden, John Noble, Imelda Staunton, Maggie Wheeler, George Lucas, Jack Gleeson

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
animované filmy, Dolores Umbridge, žebříčky, slavné animáky, žebříčky postav, nenáviděné postavy, Hra o trůny postavy, negativní postavy, Jar Jar Binks, Joffrey Baratheon, Denethor, králové z Pána prstenů, Janice seriál Přátelé, Dolores Umbridge postava, postavy Harry Potter, Scar, zlé postavy, záporné postavy
TOPlist