7 nejlepších fanouškovských filmů

31.07.2018

Je obecně známým faktem, že pro tvorbu úspěšného filmového projektu potřebujete velký finanční rozpočet, slavná herecká jména, úspěšného režiséra a mnoho dalších věcí. Jak se ale říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Existuje totiž nespočet fanouškovských filmů, které odvádějí skvělou práci, aniž by stály miliony dolarů.

Tyto filmy totiž vždy vznikají z lásky ke zdrojovému materiálu původních filmů, a tak péče, které se tyto filmy dočkávají, dosahuje neuvěřitelných hodnot. Samozřejmě existuje spousta „odpadních“ fanouškovských filmů, které nedosahují žádných kvalit, ale o nich dnešní článek není.

Dnes vám totiž přinášíme seznam sedmi skvělých fanouškovských filmových počinů, které můžete ve většině případů zhlédnout i na Youtube.

7. Born of Hope

První záznam na dnešním seznamu je zároveň tím nejdelším fanouškovským filmem, který vám představíme. Téměř hodinové Born of Hope z roku 2009 potěšilo především fanoušky fantasy série Pán prstenů, jelikož se věnuje příběhům ze světa Středozemě.

Born of Hope totiž popisuje události, které se staly před těmi, které popisuje filmová trilogie novozélandského režiséra Petera Jacksona (56). Hlavními hrdiny fanouškovského filmu jsou Arathorn a Gilraen. Pokud vám tato jména nic neříkají, možná budete znát jejich syna. Není jím totiž nikdo jiný než Aragorn.

I ten se ve filmu objeví, ovšem pouze jako mladý chlapec. Kromě něj a jeho rodičů jsou ve filmu popsány osudy elfích bratrů Elladana a Elrohira a snímek ukáže i jeskynního trola. Možná vás navíc překvapí, že na vzniku filmu mají zásluhu i členové studia Weta Workshop, které se podílelo i na vzniku Pána Prstenů či Hobita.

Pokud byste ale stále neměli dost příběhu ze světa spisovatele J. R. R. Tolkiena, můžeme vám doporučit ještě jeden fanouškovský film, kterým je Hon na Gluma, který vyšel v témže roce jako Born of Hope.

6. Power/Rangers

Nebojte, teď nemáme na mysli onen příšerný filmový reboot, který šel v loni do kin. Fanouškovský snímek o Strážcích vesmíru, který máme na mysli my, vznikl ještě o dva roky dříve, v roce 2015.

Na to, že jde v zásadě o film, kterému dali vzniknout jeho diváci, jsou jeho efekty až neuvěřitelně kvalitní. Power/Rangers nabízí poměrně neobvyklý pohled na legračně oblečené hrdiny z oblíbeného dětského seriálu 90. let. Verze režiséra Josepha Kahna (45) je totiž setsakramentsky ponurá.

Film začíná rozprášením tohoto superhrdinského týmu a výslechem jednoho z posledních přeživších poslední intergalaktické války – Růžové strážkyně. Perličkou na dortu Power/Rangers je fakt, že roli tvrďáckého vyšetřovatele si zahrál James van der Beek (41), kterého můžete znát jako DawsonaDawsonova světa.

5. Severus Snape and the Marauders

Na sedmém místě jsme uvedli fan-fikci na Pána prstenů a nyní musíme zmínit dalšího fantasy giganta. Tím není nikdo jiný než chlapec, co zůstal na živu. I Harry Potter má svou dávku fanouškovských filmů, které jsou však dost často velmi amatérsky natočené.

To se však rozhodně netýká ani filmu Voldemort: Origins of the Heir z letošní zimy, ani snímku Severus Snape and the Marauders. Ten druhý zmíněný je jistým prequelem k základní sérii o mladém čarodějnickém učni s jizvou na čele, jelikož popisuje souboj profesora Snapea s Harryho otcem a jeho přáteli.

V sázce je nejen čest všech zúčastněných a milostné city k Harryho matce, ale i osud celého kouzelnického světa. Celý příběh se totiž odehrává na pozadí čarodějnické války, která připravila o život spousty nadějných mladých čarodějů a čarodějek.

4. Venom: Truth in Journalism

Není žádným tajemstvím, že Marvel právě pracuje na samostatném filmu o jednom z největších protivníků pavoučího muže. Venom s Tomem Hardym (40) v hlavní roli by měl jít do kin už 4. října letošního roku. Věděli jste ale, že tento padouch už jeden svůj film dostal?

Jedná se o černobílý snímek s názvem Venom: Truth in Journalism z roku 2013. Film se věnuje postavě Eddieho Brocka a je jakousi studií jeho osobnosti. Snímek se očividně hodně inspiruje v belgickém snímku Man Bites Dog, který podobným způsobem představuje osobnost vyšinutého nájemného zabijáka.

Eddieho totiž také sleduje tým dokumentaristů a postupně se začne zjišťovat, že jsou jeho žurnalistické metody minimálně velmi neortodoxní. Snímek byl z Youtube bohužel stažen, jelikož údajně porušoval některá autorská práva.

3. The Punisher: Dirty Laundry

Třetí místo na našem dnešním seznamu je v jistém smyslu unikátní. Dvě role v něm totiž ztvárnili profesionální herci Thomas Jane (49) a Ron Pearlman (68). Jane v něm navíc hraje tu samou roli, kterou hrál v oficiálním hollywoodském filmu s názvem Kat.

Kat (v anglické verzi známý jako Punisher) je marvelovský antihrdina, jehož metody se od jeho superhrdinských kolegů dost podstatně liší. Nebojí se totiž prolití krve a jeho cíle ze souboje většinou nevyjdou živé.

Stejně tomu je i ve fanouškovském filmu z roku 2012, kdy se Jane vrátil do role Kata. Snímek má deset minut a jedné, co chce Frank Castle ono osudné ráno udělat, je vyprat své špinavé prádlo. Cestou do prádelny však potká partičku gangsterů, kteří obtěžují místní prostitutky, a později začnou ubližovat i malému chlapci. Frank se snaží všechno ignorovat a hledět si svého. Když však začnou násilníci vyhrožovat i jemu, rozhodne se jednat.

Speciální efekty v tomto fanouškovském filmečku jsou sice dost přehnané, ale to vlastně není vůbec na škodu. Přesně totiž odpovídají brutalitě, která je v komiksových příbězích o Punisherovi tak typická. Snímek navíc poměrně přesně vystihuje ponurou atmosféru, které příběhy o tomto antihrdinovi obsahují. Čekejte proto hodně krve a násilí.

2. TIE Fighter

TIE Figthter je na našem seznamu také poměrně jedinečný. Jde totiž o jediný animovaný film, který vám dnes představíme. Není to navíc ledajaký „animák“. TIE Fighter je totiž takzvané anime (japonské animované filmy a seriály vyznačující se charakteristickou kresbou, pozn. red.) ze světa Star Wars.

Krátký filmeček sleduje imperiální piloty vesmírných stíhačů s označením TIE v jejich bitvách proti Rebelům. Snímek je skutečná pastva pro oči, jelikož z každé scény úplně čiší péče, kterou jí její tvůrce Paul Johnson věnoval.

Nakonec není divu. Tvorba tohoto sedmi minutového snímku mu totiž trvala celých sedm let.

1. Uncharted

První místo na našem dnešním žebříčku jsme udělili nejmladšímu fanouškovskému filmovému počinu. Uncharted je totiž adaptací stejnojmenného videoherního titulu. Snímek se ale na Youtube objevil v červenci letošního roku.

Hlavní roli hledače pokladů Nathana Drakea si v krátkém filmečku zahrál Nathan Fillion (47), který se proslavil jako kapitán Malcolm Reynolds ze seriálu Firefly nebo jako spisovatel Castle z detektivního seriálu Castle na zabití.

Patnáctiminutový film obsahuje všechny atributy, které proslavily herní sérii. Sympatický hrdina, který různými vtípky neustále zlehčuje situaci, ve které se ocitá, dávno ztracené artefakty i akční přestřelky. Volba Nathana Filliona byla navíc velmi šťastná, jelikož on zábavné frajírky dokáže hrát téměř dokonale.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Van Der Beek, Thomas Jane, Nathan Fillion

Filmy:
Harry Potter a Fénixův řád

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Krátké filmy, animované filmy, filmy online, žebříčky, filmy na youtube, fanoušskovské filmy, filnové žebříčky, Harry Potter fanouškovský film, Pán prstenů fanouškovský film, TIE Fighter. The Punisher Dirty laundry, filmy youtube, filmy pro youtube, celé filmy, krátké fanouškovské filmy
TOPlist