7 ikonických sci-fi zbraní

22.06.2018

Žánr science fiction nám přináší celou řadu neuvěřitelných možností. Občas zobrazuje alternativní historii, občas předpovídá budoucnost a čas od času se svými předpověďmi dokonce i trefí. To, co však sci-fi umí ze všeho nejlépe, jsou návrhy různých bombastických technologií, které jsou pro současné diváky a čtenáře jen nepředstavitelným, no… Sci-fi.

Mezi tyto technologie se často řadí i různé zbraně, které hrdinové těchto příběhů používají. My vám teď přinášíme seznam sedmi těch nejzajímavějších z nich.

7. Světelný meč: Star Wars

A začneme těžkým kalibrem. Tedy, jen obrazně řečeno. První položkou na našem dnešním seznamu není nic jiného než starý dobrý světelný meč. Tuto elegantní zbraň používali ve Hvězdných válkách rytíři Jedi i jejich protivníci tajemní Sithové. Od klasického meče, který známe z naší „nudné“ historie se liší tím, že je jeho čepel tvořena zářící energií, která díky krystalům v jílci může mít různé barvy.

Tradičními jsou sice modrá a červená, ale jsou i bojovníci, kteří využívají zelené, oranžové, žluté, či dokonce fialové verze těchto sečných zbraní. Čepel tohoto meče navíc dokáže projít takřka jakýmkoliv materiálem kromě výstřelu z blasteru či čepele jiného světelného meče. Hodí se proto i do situací, kdy jste uvězněni a musíte si odněkud vyřezat vlastní východ. Tou nejhlavnější výhodou světelných mečů je ale to, jak „cool“ vypadají. Prakticky nenaleznete fanouška Star Wars, který by si vlastní světelný meč nepřál.

6. Phaser: Star Trek

Když už jsme zmínili Hvězdné války, nesmíme zapomenout ani na druhou legendu science fiction, kterou je fenomén Star Trek. V této sérii jde především o objevování a seznamování se s novými civilizacemi, ale diplomatická vyjednávání občas nevyjdou přesně podle plánu a posádka hvězdné lodi Enterprise tak musí sáhnout k jinému, radikálnějšímu řešení.

Tímto řešením jsou často Phasery [fejzry], kterými se posádka brání proti agresivním Klingonům a jiným mimozemšťanům. Phasery jsou ruční zbraní, která využívá světelných paprsků k zastavení nepřítele. Tato šikovná zbraň má navíc více palebných módů, mezi kterými je kromě zabití i režim omráčení, kterým může střelec svou oběť dočasně „vyřadit z provozu“. Phasery ale existují i ve větších provedeních než je pouze ruční zbraň. Jejich větší a ničivější verze jsou totiž nainstalovány i na samotných lodích vesmírné flotily. Předpokládáme, že tyhle verze režim omráčení nemají.

5. Zat’nik’tel: Hvězdná brána

Toto složitě vypadající slovo je označení pro jednu z nejrozšířenějších zbraní univerza Hvězdné brány. Přestože členové SG týmů nejraději využívají své věrné armádní automatické kulomety P90, občas se neubrání užití mimozemských zbraní, mezi které Zat’nik’tel [zatňaktel] rozhodně patří. Zat’nik’tel je další energetickou ruční zbraní s různými stupni ničivosti.

Když se tato zbraň aktivuje, připomíná hada zkrouceného do tvaru písmene S a střílí energetické výboje. Její účinnost se ale odvíjí od počtu střel, které střelec do svého cíle vypálí. První zásah oběť omráčí, druhý zabije a třetí dezintegruje, až se tělo vypaří. Hvězdná brána disponuje ještě jedním ikonickým arzenálem, kterým je tyčová zbraň. Ta je sice mnohem větší a těžší, ale dá se využívat i k boji na blízko.

4. Lawgiver: Dredd

I následující pistole na našem seznamu má hned několik režimů střelby, které může její uživatel měnit „za pochodu“. Jedná se o zbraň, které dal vzniknout komiks s názvem Soudce Dredd, na základě kterého vznikly hned dva filmy s naprosto odlišnými kvalitami. Jeden podivný mišmaš se Sylvesterem Stallonem (71) v hlavní roli a Dredd z roku 2012 kde tohoto neúplatného hrdinu věrně ztvárnil Karl Urban (46).

Na dnešní článek jste ale klikli kvůli zbraním, tak se přesuneme k Lawgiveru. Tato ruční zbraň má v sobě zabudovaných několik různých druhů munice, mezi které patří zápalná munice, výbušná munice, munice, která se odráží od stěn a mnoho dalších. Lawgiver je navíc vybaven ještě jednou „vychytávkou“. Pokud by se jej pokusil použít někdo jiný než vlastník této zbraně, zbraň exploduje a vezme s sebou při nejlepším jen velkou část hříšníkovy ruky.

3. Oblouková puška: District 9

District 9 byl ambiciózním sci-fi, které se věnovalo tomu, co by se stalo, kdyby na Zemi přistáli mimozemšťané, ale místo krvelačných bojovníků by byli pouze uprchlíky z vlastní planety. Dohled nad mimozemšťany je svěřen soukromé organizaci, která je ubytovává v „nelidských“ podmínkách. Netrvá to dlouho a v jihoafrickém Districtu 9 vznikne konflikt, který nakonec přeroste v boj o přežití.

Film celou dobu sleduje agenta Wikuse, který se záhy nakazí mimozemským virem, který mu začne přeměňovat jeho DNA. Rozhodne se proto „po zuby“ ozbrojit, a za pomoci obloukové pušky se začne bránit jak mimozemské hrozbě, tak lidským nepřátelům. Oblouková puška je největší zbraní na dnešním seznamu a její municí jsou elektrické výboje. Její účinky jsou doslova zničující, jelikož její projektily dokáží explodovat cokoliv, co s nimi přijde do kontaktu. I v případě, že se vás výboj z této zbraně pouze dotkne, můžete počítat s ošklivými popáleninami či ztrátou jedné či více končetin.

2. Cvrček: Muži v černém

Od největší zbraně se přesuneme k té nejmenší. Její zevnějšek by mohl na první pohled napovídat, že zásah z této zbraně své cíle maximálně polechtá, ale opak je pravdou. Navzdory své miniaturní velikosti je Cvrček jednou z nejsilnějších zbraní, které kdy série Muži v černém představila.

Přestože by se vám tahle pistolka vešla do kapsy, střílí masivní energetické orby, s velmi silným zpětným rázem, který může její nic netušící uživatele odhodit o několik metrů zpět. Will Smith (49) v roli agenta v zácviku dostane tuto zbraň jako vůbec první vybavení proti mimozemské hrozbě. Nejprve s ní není vůbec spokojený, ale když konečně zjistí, jakou má jeho nová pistole sílu, poměrně rychle změní svůj názor.

1. M41-A Pulzní puška: Vetřelci

Tato zbraň zažila svou premiéru v akčním snímku Jamese Camerona (63) s názvem Vetřelci. Tento film proměnil hororový žánr prvního filmu z pera Ridleyho Scotta (80) na akční podívanou, která dodnes obstojně čelí konkurenci. Ripleyová totiž tentokrát nečelí mimozemské hrozbě sama, ale má s sebou celý tým neohrožených a ozbrojených vojáků. Ti jsou navíc vybaveni nejmodernějšími zbraněmi, mezi kterými je i pulzní puška M41-A.

Tato automatická puška je tím nejlepším co ve svém arzenálu proti nebezpečnému vetřelci můžete mít. Zásobník na 99 nábojů, optický granátomet a její neuvěřitelně nízká hmotnost exponenciálně zvyšují šance na přežití proti této vesmírné hrozbě. Pokud by vás zajímalo, jak tvůrci rekvizit tuto ikonickou zbraň sestavili, tak i tuto informaci pro vás máme. Jde o kombinaci Thompsonu M1A1 a brokovnic SPAS 12 a Remington 870.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Richard Dean Anderson, Sigourney Weaver, Sylvester Stallone

Filmy:
Vetřelci, Hvězdná brána, Muži v černém, Star Trek, District 9, Dredd

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, světelný meč, zbraně ve filmech, sci-fi zbraně, supermoderní zbraně, pulsní puška, puška z Vetřelce, svetělný meč zajímavosti, Muži v černém zajímavosti, District 9 zbraně, Star Trek zbraně, Lawgiver, Phaser, Phaser Star Trek, M41-A Pulzní puška
TOPlist