7 hollywoodských herců, kteří nejsou původem z USA

03.02.2019

Možná vás to překvapí, ale abyste získali hollywoodskou slávu, nemusíte být původem ze Spojených států. Existuje totiž celá řada úspěšných a celosvětově známých herců, kteří se narodili v jiných zemích, než je USA. Přesto se jim však podařilo prorazit ve filmovém průmyslu a stát se tak opravdovými hvězdami stříbrného plátna. Zajímá vás, kteří ze slavných herců nepochází z „Nového světa“? Dnes vám představíme sedm těch nejslavnějších z nich.

7. Audrey Hepburn - Belgie

Audrey Hepburn

První herečka na našem dnešním seznamu byla skutečnouhereckou ikonou své doby. Můžete ji znát z takových klasických snímků, jako je Snídaně u Tiffanyho, Prázdniny v Římě nebo My Fair Lady. Znalci filmové historie už jistě vědí, že máme na mysli proslulou Audrey Hepburn, která byla sex-symbolem padesátých a šedesátých let.

Možná vás ale překvapí, že tato hvězda klasických amerických filmů původně nepocházela ze Spojených států. Narodila se totiž v Belgii nizozemské baronce jménem Ella van Heemstra. Právě v Belgii a Nizozemí tak trávila většinu svého mládí, ale částečně přebývala i v Anglii, kde se mimo jiné učila i baletu. Právě balet byl jejím vysněným povoláním, ale když si jí během jednoho vystoupení všimli filmoví producenti, měla svůj osud už takřka „zpečetěný“.

6. Charlize Theron – Jižní Afrika

Krásce se budeme věnovat i v následujícím bodě našeho seznamu hollywoodských herců narozených v zahraničí, jelikož je další cizinkou půvabná Charlize Theron (43). Ačkoliv by se mohlo zdát, že herečka pochází ze Spojených států nebo Austrálie, místo jejího narození vás pravděpodobně překvapí.

Herečka známá svými rolemi ve filmech jako Zrůda, Pravidla moštárny nebo Šílený Max: Zběsilá cesta totiž pochází z městečka Benoni v provincii Transvaal blízko jihoafrického Johannesburgu. Blonďatá herečka ověnčená různými cenami včetně Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli skutečně pochází z Jihoafrické republiky.

5. Keenu Reeves – Libanon

Podobně exotický je i původ následujícího herce, kterého znáte jako NeaMatrixu, Johna Wicka ze stejnojmenného filmu nebo jako komiksového vymítače démonů jménem Constantine. Přestože je Keenu Reeves (54) znám jako kanadský herec a jeho jméno znamená v havajštině chladný vánek nad horami, nepochází herec ani z jedné z těchto zemí.

Ve skutečnosti se totiž narodil Angličance a čínsko-havajskému geologovi v Bejrútu v Libanonu. Jeho rodiče se však zanedlouho rozvedli a tak mladý Keenu putoval z Libanonu do New Yorku, odkud s matkou zanedlouho odcestoval do Toronta, kde trávil většinu svého dětství. Reeves by tak nemohl být multikulturnější, ani kdyby se hodně snažil.

4. Isla Fisher – Omán

Půvabnou herečku Islu Fisher (42) jsme nedávno zmínili v našem článku o hvězdách, které si lidé často pletou. Pokud si však zapamatujete místo jejího narození, pravděpodobně nebudete mít s jejím rozeznáváním od Amy Adams (44) nadále problémy. Isla Fisher se totiž v roce 1976 narodila skotským rodičům v blízkovýchodním Ománu.

Její otec zde totiž pracoval pro OSN, a tak byla mladá dívka neustále na cestách. Z Ománu s rodinou zamířila do Bruneje, odkud se v sedmi letech přestěhovala do australského Perthu. Herecká kariéra této pohledné zrzky započala zanedlouho po tom, jelikož se už od svých devíti let začala objevovat v různých reklamách v australské televizi. Od těch se postupně přesunula k seriálům a tam už ji čekal jen malý krůček k filmové slávě.

3. Mila Kunis – Ukrajina

Ani další herečka na dnešním seznamu není žádnou šedou myší. Kráska jménem Milena Markivna Kunis, kterou budete pravděpodobně znát pod jejím zkráceným jménem Mila Kunis (35) započala svou hollywoodskou kariéru těsně před zlomem nového tisíciletí. V roce 1998 totiž účinkovala v populárním sitcomu s názvem Zlatá sedmdesátá, což byl pro její kariéru skutečně důležitý moment.

Jak už jste asi mohli podle jejího jména usoudit, Kunis nepochází původně ze Spojených států, ale narodila se na Ukrajině v tehdejším Sovětském svazu. Konkrétně šlo o městečko s názvem Černovice a rodinu inženýra a učitelky fyziky. Od malička však prokazovala svůj talent pro jazyky a herectví, což jí cestu k filmu podstatně usnadňovalo. Pokud do tohoto „koktejlu“ přidáte ještě její nespornou exotickou krásu, máte jistý recept na úspěch.

2. Natalie Portman – Izrael

Předposledním bodem našeho seznamu je herecká kolegyně Mily Kunis z filmu Černá labuť. Zatímco Mila Kunis byla za svůj výkon ve filmu na Oscara pouze nominována, Natalie Portman (37) jej bezkonkurenčně vyhrála. Její výkon v roli ambiciózní baletky byl vskutku neuvěřitelný a zlatou sošku si v roce 2010 odnesla domů oprávněně.

Když navíc vezmete v potaz obrovskou cestu, kterou musela za filmem urazit, je její výkon ještě o to obdivuhodnější. Přes své typicky anglosaské jméno totiž Natalie nepochází z Ameriky, ale z kulturně naprosto odlišné země. Když vám prozradíme, že umí plynně mluvit hebrejsky, asi vám dojde, že se herečka narodila v Izraeli. Svou hereckou kariéru začala Portman už v jedenácti letech, kdy se stala tváří několika reklam, ale skutečně prorazila ve třinácti, kdy si zahrála Mathildu v kultovním Leonovi.

1. Bruce Willis – Německo

Nakonec jsme si schovali herce, který je synonymem pro americké akční filmy. V roli ostříleného policisty Johna McClanea ho můžete znát ze série Smrtonosná past, jako Corben Dallas se představil v Pátém Elementu a fanoušci krvavých filmů Quentina Tarantina (55) jej mohou znát i jako Butche z kultovního Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Možná pro vás proto bude největším dnešním šokem fakt, že ani Bruce Willis (63) nepochází ze Spojených států, ale z městečka Idar-Obernstein v Německu. Tam se narodil do rodiny Němky a amerického vojáka, který ve spolkové zemi Porýní-Falc sloužil. Už ve dvou letech se ale Bruceova rodina přestěhovala do amerického New Jersey, kde se mohl Bruce soustředit na svůj hudební a později i herecký talent.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlize Theron, Mila Kunis, Bruce Willis, Keanu Reeves

Filmy:
Černá labuť, Pravidla moštárny, Smrtonosná past, Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske krásky, hollywoodske herečky, slavní herci, Hollywood, hollywoodští herci, Hollywood zajímavosti, Keanu Reeves zajímavosti, zajímavosti z Hollywoodu, Natalie Portman původ, Bruce Willis původ, Charlize Theron původ, Charlize Theron narození
TOPlist