7 herců, kterým jejich filmy nenávratně poničily zdraví

09.10.2018

První věc, která se vám při přemýšlení o herecké profesi vybaví, pravděpodobně nebude nebezpečí. Přesto jsou však životy těchto světoznámých celebrit často ve větším ohrožení, než si vůbec uvědomujeme.

Už v minulosti jsme vám přinesli článek o smrtelných nehodách na place, ale smrt není jediná tragédie, co se vám při natáčení může stát. Pokud totiž při natáčení nezemřete, přesto se s vámi po různých nehodách mohou táhnout doživotní následky.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam sedmi herců, kterým natáčení jejich filmů nějakým způsobem nenávratně poničilo zdraví.

7. Blake Lively

Začneme nejnovějším zraněním, které se herečce Blake Lively (31) přihodilo při teprve připravovaném snímku s názvem The Rhythm Section. Tento akční thriller má jít do českých kin až v únoru příštího roku. Už teď se ale o filmu mluví, za což může především zranění představitelky titulní role.

Přestože se filmaři prozatím snaží držet všechny informace o filmu i hereččině zranění „pod pokličkou“, už teď je jasné, že Lively utrpěla v loňském prosinci velmi závažné poranění ruky. Produkce filmu tak byla pozastavena a slavná manželka Ryana Reynoldse (41) musela dokonce podstoupit operaci.

To však nebyl jediný zádrhel, který film potkal. Filmaři si totiž museli dát ještě jednu pauzu, protože Lively potřebovala operaci provést znovu. Přes všechna zdržení se však zdá, že by měl film vyjít podle původního plánu.

6. James Caviezel

Kontroverzní snímek Mela Gibsona (62) s názvem Umučení Krista si za dobu své produkce leccos vytrpěl. Dokonce se jednu dobu i zdálo, že je snímek o životě a především smrti Ježíše Krista skutečně prokletý.

Své by o tom mohl vyprávět i James Caviezel (50), který se role ústřední křesťanské postavy ujal. Právě on při natáčení snímku z roku 2004 trpěl nejvíce. Snad nejděsivější příklad onoho prokletí nastal v momentě, kdy měl být americký herec umístěn na kříži. Bude to znít až neuvěřitelně, ale na kříži do něj uhodil blesk. Jestli tohle nezní jako nějaký druh božího trestu, pak už opravdu nevíme, jak by měl vypadat.

Z této příhody si však herec zřejmě žádné trvalé následky neodnesl. Když měl však natáčet scénu, kdy je Ježíš bičován svými trýzniteli, jeden z herců špatně švihnul a trefil Caviezela přímo na záda, kde mu bič zanechal hlubokou ránu, na níž si dodnes nosí vzpomínku ve formě nevzhledné jizvy.

5. Daniel Craig

Ani James Bond se čas od času nedokáže vyhnout nějaké té ráně. Když navíc zápasí s bývalým profesionálním wrestlerem Davem Bautistou (49), jsou jeho šance na vyváznutí bez zranění o to menší.

Toto tvrzení by vám asi bez mrknutí oka potvrdil i Daniel Craig (50), který s Bautistou sdílel několik akčních scén v bondovce Spectre. Při jedné z nich si Craig natrhl meniskus, což znamenalo, že musel natáčení opustit a podstoupit operaci. Sice ho šlechtí, že se na plac vrátil po pouhých dvou týdnech, ale možná si měl dát delší pauzu, jelikož od té doby musel operaci kolene podstoupit znovu. Navíc to vypadá, že ho jeho zranění trápí dodnes.

4. Uma Thurman

Další zranění na našem dnešním seznamu se sice odehrálo při natáčení druhého dílu Tarantinova (55) pokračování slavného Kill Billa, ale do povědomí široké veřejnosti se dostalo až letos. Váže se k němu totiž skandál ohledně režisérova zacházení s herečkou Umou Thurman (48), která kvůli jeho podivnému rozhodnutí utrpěla velmi vážná zranění.

Thurman dostala za úkol natočit velmi nebezpečnou scénu při řízení auta, které se však spíše než autu podobalo vraku. Herečka byla samozřejmě před samotným natáčením nervózní, ale Tarantino ji přesvědčil, že se nemá čeho bát, protože je auto naprosto v pořádku. To ale bohužel nebyla pravda.

Herečka ztratila nad vozem kontrolu a ve vysoké rychlosti nabourala do stromu. Při havárii si velmi vážně poranila krk a kolena a bolesti ji sužují dodnes. I to bylo pravděpodobně jedním z důvodů, proč se Thurman v únoru letošního roku rozhodla zveřejnit záběry z této nebezpečně vypadající scény.

3. Sylvester Stallone

Možná byste si řekli, že se takovému tvrďákovi a hoře svalů, jako je Sylvester Stallone (72), nemůže nikdy nic přihodit. To byste ale zapomněli na to, jak šílené jsou filmy ze série Expendables: Postradatelní. Natáčení této akcí napěchované série výbuchů, přestřelek a pěstních soubojů je tak nebezpečné, jak to na plátně vypadá.

Přestože Stallone za léta své herecké kariéry utrpěl mnohá zranění včetně několika zlomených kostí, zdá se, že si to nejhorší schoval pro své stáří. Při natáčení posledního dílu série z roku 2014 totiž ošklivě spadl záda, kvůli čemuž musel podstoupit komplikovanou operaci. „Poranil jsem si krk, páteř a vykloubil jsem si ramena, takže mi tam museli dát nějaké železo,“ prozradil o svém zranění zdánlivě nezničitelný Stallone.

Hrdina filmů jako je Rocky nebo Cliffhanger však nebyl jediným, kdo při natáčení těchto filmů málem přišel o život. Jeho kolega Jason Statham (51) například přežil nehodu s neplánovaně potopeným náklaďákem jen díky tomu, že byl v minulosti profesionálním plavcem a podařilo se mu ve velmi nebezpečné situaci zachovat klidnou hlavu.

2. George Clooney

Kdo by nemiloval vždy charismatického George Clooneyho (57). Věděli jste ale, že mohl hollywood v roce 2005 o jednu ze svých největších hvězd přijít? Při natáčení mučící scény v thrilleru s názvem Syriana byl totiž Clooney velmi vážně zraněn.

Jak vážně? Z natáčení si odnesl naprasklou lebku a poraněnou páteř. Jeho oddanost roli mu sice vyhrála Oscara za vedlejší roli, ale ono zranění Clooneyho život trápí dodnes. A to jak fyzicky, tak psychicky. Následky tohoto zranění byly pro herce tak vážné, že podle rozhovoru pro časopis Rolling Stone prý přemýšlel i o sebevraždě.

Naštěstí mu však terapie a různé léky, které mu alespoň trochu mu ulevují od bolesti, zachránily život.

1. Jackie Chan

Jestli existuje nějaký herec, který proslavil provádění vlastních kaskadérských kousků ještě před Tomem Cruisem (56), pak je to určitě Jackie Chan (64). Tento původem hongkongský herec se proslavil díky svému neuvěřitelnému bojovému umění a jen díky jeho zkušenostem ho režiséři jeho filmů stále nechávají provádět akční scény na vlastní pěst.

Ne vždy se však tento přístup vyplatí, protože Chan za svou kariéru utrpěl opravdu hodně různých zranění. To nejhorší však přišlo při natáčení filmu Božská relikvie z roku 1986. V oné scéně měl Chan vyskočit z hradby na větev stromu, která se však neočekávaně zlomila a herec tak spadl do několikametrové propasti přímo na kameny.

Tato nehoda pro herce znamenala naprasklou lebku a část jeho lebeční kosti se mu údajně dostala až do mozku. Přestože se z této nehody „oklepal“, nese si z ní doživotní následky. Má totiž problémy se sluchem na jedné straně hlavy. I tak může být ale rád, že je vůbec naživu.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Blake Lively, Daniel Craig, Uma Thurman, James Caviezel, Jackie Chan, Sylvester Stallone, Dave Bautista

Filmy:
Božská relikvie, Umučení Krista, Kill Bill 2, Syriana, Expendables 3, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Daniel Craig james bond, Jackie Chan filmy, James Bond natáčení, Uma Thurman Kill Bill, svět filmu, zajímavosti o hercích, Sylvester Stallone tvorba, James Bond zajímavosti, Uma Thurman filmy, nebezpečí natáčení, natáčení hollywoodských filmů, Dave Bautista, Daniel Craig zranění, Jackie Chan kaskadérské kousky, Jackie Chan zajímavosti
TOPlist