7 dní v Havaně: Sedm pohledů na Kubu očima sedmi režisérů!

22.08.2012

Sedm světových filmařů se pokusilo zachytit týden v kubánském hlavním městě! Koprodukční snímek 7 dní v Havaně je projektem, který má být poctou staré a dobré Havaně a snaží se ukázat atmosféru tamních uliček ...

sedm
Foto: Hollywood Classic Entertainment

PONDĚLÍ (Benicio Del Toro) – Americký mladík Teddy Atkins (Josh Hutcherson) se rozhodne využít nabídku taxikáře a zažít tak jedinečnou netradiční, okružní jízdu Havanou.

ÚTERÝ (Pablo Trapero) – Významný filmový režisér (Emir Kusturica) přijíždí na Kubu převzít ocenění za své dílo, jeho osobní život je však v troskách. Kdo by čekal, že pomoc nalezne u svého řidiče, z něhož se vyklube skvělý trumpetista.

STŘEDA (Julio Medem) – Kubánská zpěvačka Cecilia se nemůže rozhodnout mezi slibnou kariérou ve Španělsku a životem v Havaně se svým přítelem Josem.

ČTVRTEK (Elia Suleiman) - Palestinský novinář má za úkol udělat rozhovor s prominentní kubánskou osobností, a tak se potuluje Havanou a postupně zjišťuje, že to, co mělo být původně zabíjení času, se změnilo v test jeho skutečné osobnosti.

PÁTEK (Gasper Noé) – Rodiče atraktivní afro-kubánské školačky Yamilslaidi jsou přesvědčeni, že jejich dceru zbaví očistný rituál kletby lásky k dívkám.

SOBOTA (Juan Carlos Tabío) – Jeden obyčejný den v životě Mirty, která se dvěma pracemi a výrobou cukrovinek snaží zajistit potřeby své rodiny.

NEDĚLE (Laurent Cantet) – Podaří se Marthě a jejím sousedům uspořádat obřad pro Pannu Marii, jež se jí zjevila ve snu a chce po ní veřejnou oslavu … a to ten samý večer?! 

Leporelo kapitol řazených od pondělí do neděle má nevýhodu i výhodu všech povídkových poct světovým metropolím - tj., že kvalita jednotlivých příspěvků je tu lepší, tu horší. Není divu, když autory jsou Kubánec, Němec, dva Argentinci, rodák z Portorika, Nazaretu a San Sebastiánu. Pěkný babylón!

Lze však říci, že snímek má i přes své nedostatky díky magické atmosféře Havany určité kouzlo pro diváky, kteří mají vřelý vztah k latinskoamerickým zemím ...

Francouzsko-španělské povídkové drama 7 dní v Havaně/7 días en La Habana je v českých kinech k vidění od 23. srpna 2012. 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gaspar Noé, Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Benicio Del Toro

Filmy:
7 dní v Havaně

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, španělské celebrity, zahraniční režiséři, španělské herečky, režiséři, španělští herci, francouzští režiséři, francouzské filmy, evropské filmy, španělské filmy, španělští režiséři, 7 dní v Havaně foto, 7 dní v Havaně fotky, 7 dní v Havaně film, 7 dní v Havaně premiéra, 7 dní v Havaně ukázka, 7 dní v Havaně video, 7 dní v Havaně trailer, 7 dní v Havaně povídkový film, 7 dní v Havaně režiséři, Benicio Del Toro film, Gaspar Noé film
TOPlist