7 dní hříchů: Dramatický příběh z poválečných Sudet!

29.10.2012

Snímek byl inspirovaný skutečnými událostmi, které se udály v sedmi poválečných dnech na Šumpersku roku 1945! Historické drama 7 dní hříchů natočil jako svůj pátý celovečerní film režisér Jiří Chlumský, který do hlavních rolí obsadil Ondřeje Vetchého a Évu Vicu Kerekes.

sedm
Foto: Blue Sky film

Útěk Agnes (Éva Vica Kerekes), německé manželky českého lesníka Jana Olšana (Ondřej Vetchý), je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji hledá. Je konec války, doba je zlá a do pohraničí se vracejí Češi z vnitrozemí, vznikají gardy a přicházejí vojáci. Osud svede dohromady štvance Jana a jeho německého švagra Jurgena (Jarek Hylebrant), který se právě vrátil z východní fronty.

Oba muži hledají jednu a tu samou ženu, Agnes. Ta zatím prchá divokými lesy, pronásledovaná nejmocnějším mužem okresu kvůli svému děsivému svědectví. Napříč horami vede trnitá cesta k poznání osudovosti svazku Jana a Agnes, do kterého nečekaně vstoupí Janova první láska Marie ...

Snímek 7 dní hříchů byl natočen na motivy scénáře Josefa Urbana, který vycházel ze skutečných událostí a podle jehož knihy vznikl podobně tématický film Habermannův mlýn (2010).

Režisér Jiří Chlumský (54), který natočil několik dokumentů, seriálů a pohádek, debutoval v roce 1998 komedií Stůj, nebo se netrefím (1998) a poté uvedl v kinech snímky Prachy dělaj člověka (2006) a Konečná stanice (2004) a naposledy válečné drama Nedodržený slib (2009).

Podle prvních diváků a kritiků, kteří však viděli ještě původní nesestříhanou verzi, jde o snímek se zajímavým námětem, který se snaží nabourat zaběhlá schémata o odsunu Němců z pohraničí, ale bohužel trpí až příliš rutinním zpracováním a nechtěně vtipným koncem.

České historické drama 7 dní hříchů vstupuje do kin 1. listopadu 2012. 

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jiří Schmitzer, Anna Šišková, Jarek Hylebrant, Ondřej Vetchý, Norbert Lichý, Attila Mokoš, Igor Bareš, Jiří Chlumský, Éva Vica Kerekes

Filmy:
7 dní hříchů

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, youtube.com, youtube, české filmy, české herečky, herci, youtube video, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, 7 dní hříchů foto, 7 dní hříchů fotky, 7 dní hříchů film, 7 dní hříchů video, 7 dní hříchů trailer, 7 dní hříchů premiéra, 7 dní hříchů ukázka, 7 dní hříchů drama, Jiří Chlumský 7 dní hříchů, Jiří Chlumský film, Jiří Chlumský režie
TOPlist