7 detailů, které vám možná unikly v traileru na Deadpool 2

14.02.2018

Návrat nejsprostějšího superhrdiny se kvapem blíží, a tak se začínají objevovat další a další propagační materiály, které mají čekání na květnovou premiéru filmu Deadpool 2 zkrátit. Po sérii několika různých plakátů, uniklého traileru a teaseru, kde si Ryan Reynolds (41) zahrál „Deadpoolovskou“ verzi amerického malíře Boba Rosse, se fanoušci neurvalého X-Mena konečně dočkali prvního pořádného traileru.

Ten ukazuje nejen některé záběry z filmu, ale především představuje jednu z hlavních postav. Kromě starých známých jako je Deadpool nebo Negasonic Teenage Warhead se v pokračování překvapivého trháku z roku 2016 totiž představí i Cable, kterého si zahraje Josh Brolin (50).

Brolin si roli mutantího cestovatele časem střihl v době, kdy zrovna nenatáčel chystané Avengers: Infinity War, kde hraje hlavního záporáka Thanose. Teď se ale už pojďte podívat, jaké detaily a eastereggy jsme z nového traileru vytáhli.

  1. 1. Postapokalyptická budoucnost z Budoucí minulosti?

Hned první slova v traileru nám přinášejí určité informace o stavu světa v Cableově současnosti. „Narodil jsem se do války. Byl jsem pro ni stvořen.“ V tu samou chvíli jsou v záběru za Cablem následky oné války vidět. Orientace v X-Menovských časových liniích není vůbec jednoduchá, protože cestování z budoucnosti do minulosti a obráceně jsou na denním pořádku.

Díky jednomu z prvních záběrů se však zdá, že Cable žije v době, kdy probíhají události filmu X-Men: Budoucí minulost. Nejen temná atmosféra, ale i barvy a všeobecná destrukce připomínají stav světa, ve kterém poslední žijící mutanti bojovali o své přežití proti mechanickým Sentinelům.

  1. 2. Plyšový méďa

Jeden z dalších záběrů nového traileru se zaměřuje na plyšového medvídka, kterého má Cable připnutého k opasku. Tahle hračka by mohla vysvětlovat, co je hrdinovým úkolem. V komiksech se totiž Cable vrací do minulosti, aby zachránil mladou mutantku jménem Hope, která byla prvním mutantem, který se narodil po jejich likvidaci.

Je proto možné, že medvídek patří právě Hope. Její jméno se navíc objevilo i v telefonní budce, ve které se Deadpool převlékal v loňském uniklém traileru.

  1. 3. Supermanův knírek

V momentě, kdy se do traileru vloží Reynoldsův Deadpool se dočkáme nejen skvělého „fourth wall breaku“, kterými je Deadpoola proslulý, ale také drobného popíchnutí konkurenčního DC. Když si totiž začne Deadpool stěžovat na nedodělané speciální efekty, řekne totiž: „Proč to ještě není hotový? Je to prostě kovová ruka, to není, jako kdybychom se snažili odstranit něčí knír!“

Pokusem o odstranění knírku Henryho Cavilla (34) totiž nechvalně proslula loňská Liga Spravedlnosti, ve které Cavill hraje Supermana. Výsledek jejich snažení byl… No posuďte sami. Hlavně nás už nenuťte se na tu hrůzu dívat.

  1. 4. Cable vs. Thanos

Když vezme trailer do svých rukou Deadpool dočkáme se nejen jedné z nejzábavnějších scének traileru, ale také několika narážek na Brolinovu roli ve výše zmíněných Avengers. Deadpoolovo: „Do p*dele s tím, udělám to sám,“ je narážkou na potitulkovou scénu z Avengers: Age of Ultron, kde stejná slova (tedy bez těch sprosťáren) pronese i Thanos.

O záběr později, kdy dá postavičce Cablea k hlavě „nádobíčko“ postavičky sama sebe, řekne deadpool „I’ve got these stones to help you“, přičemž anglické slovo „stones“ může znamenat jak varlata, tak kameny. Proto je více než pravděpodobné, že je Deadpoolova hláška narážkou na kameny nekonečna, které se Thanos snaží získat.

  1. 5. Příběh přisprostlých hraček

Že je celá scéna s postavičkami jasnou poctou Toy Story: Příběh hraček asi nemusíme zdůrazňovat. Nový trailer ale na oblíbený „animák“ odkazuje více, než jste si možná všimli. Hračka ztvárňující Deadpoola je totiž navíc oblečená do kovbojského kostýmu, který patří Woodymu, hlavnímu hrdinovi z Příběhu hraček. Deadpool navíc poručí Cableovi aby dal: „Pracky nahoru,“ což je jedna z Woodyho typických hlášek.

  1. 6. Izolačka místo náplasti

Když je Cableova kovová ruka hotova, trailer se navrátí na původní koleje a my se tak dočkáme několika bojových scén. Nejzajímavější je ta s naším hlavním hrdinou. Deadpool je totiž doslova obalený izolační páskou. Že má izolepou obmotanou ruku, jsme viděli už i v předchozím teaseru, ale až teď je vidět, že má Deadpool oblepenou skoro každou část svého těla.

Pravděpodobně ji tam má kvůli svým regeneračním schopnostem, díky kterým se rychle uzdravuje. Předpokládáme proto, že uvidíme nějakou pořádně krvavou scénu, kde bude Deadpoolovo tělo rozsekáno na malé kousky, které pak hrdina sám spojí izolepou. Film je opět mládeži nepřístupný, takže se s největší pravděpodobností můžeme těšit na několik obdobně drsných scén.

  1. 7. Nová verze X-Force?

Fox měl původně v plánu natočit film o druhém nejznámějším mutantím týmu s názvem X-Force. Po prodeji X-Menovských obsahů zpátky studiu Marvel to ale vypadá, že byla práce na projektu ukončena. Zdá se ale, že se určitá verze X-Force možná objeví v druhém Deadpoolovi. Záběr na rampu letadla představuje kromě Deadpoola a Domino ještě několik dalších hrdinů.

Podle jejich kostýmů se dá předpokládat, že jde o G. W. Bridge, kterého ve filmu hraje Terry Crews (49), mutanta Chambera a Shatterstara. X-Force navíc založil Cable, což jen potvrzuje možnou přítomnost superhrdinského týmu v Deadpool 2.

 

Našli jste v traileru nějaké další podstatné detaily nebo eastereggy, které jsme přehlídli? Nebojte se o ně s námi podělit v komentářích.

(tod)

 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Terry Crews, Josh Brolin, Ryan Reynolds

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, americké filmy, nové filmy, komiksy, komiksové filmy, marvel, deadpool, deadpool 2, Marvel filmy, filmy se superhrdiny, superhrdinové, Ryan Reynolds filmy, Marvel studio, Deadpool 2 trailer, Deadpool 2 video
TOPlist